Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal 2020

Postări Recomandate

19 minutes ago, Blues said:

Permite-mi sa nu fiu de acord. Viteza cu care se desfasoara fotbalul in ziua de azi este aceeasi cu viteza de ieri. E doar mai mult bullshit corect politic.

Nicio problemă. Fiecare cu părerea lui. :smile:

Părerea mea e că, indiscutabil,  viteza cu care se desfășoară fotbalul „azi”, e net superioară vitezei cu care se desfășura fotbalul „ieri”. La care se adaugă și subtilitatea de a face faulturi și altele. De aici și dificultatea de a arbitra corect fazele în timp real (rspectiv de a sesiza corect ofsaiduri, faulturi, goluri care depășesc cu puțin linia porții), precum și necesitatea VAR-ului pentru a stabili cine va câștiga folosind mijloacele corecte.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este 4-2 pentru Germania și ar mai fi din meci încă vreo 15 min.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 minute, Vriies a spus:

Este 4-2 pentru Germania și ar mai fi din meci încă vreo 15 min.

Vriies parca ai avut o premonitie, se pare ca am avut surprize in primele doua meciuri pe ziua de azi.Chiar au fost meciuri frumoase. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, alexandru_al3c said:

Vriies parca ai avut o premonitie, se pare ca am avut surprize in primele doua meciuri pe ziua de azi.Chiar au fost meciuri frumoase. 

Am citit în cristalul ăla baban, pe care l-am luat cu ceva ani în urmă de la munte și pe care-l am în vitrină. Doar că ăsta nu vrea să-mi arate și scorurile corecte! :laugh:

Ar fi culmea să fie la fel și-n cel de-al treilea meci, adică să fie egal sau să bată polonezii! :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, alexandru_al3c said:

Sa fie un scor de 3-0 pt Polonia!

Nici chiar așa! E de ajuns o victorie la limită a polonezilor, sau chiar un egal, pentru a vorbi și în acest caz de o surpriză.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdată, la pauză, Spania-Polonia 1-0. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×