Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu cred că am greșit prea mult, ci cred că nu ti-a plăcut ce ai auzit ;)

 

Dacă iți place să fii abuzată rămâi în continuare în acea relație.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

After all, eu n-as mai sta cu el.   Esti tanara si poti gasi alt barbat.   El nu numai pe parintii tai nu respecta, dar nici pe tine odata ce te critica de fata cu prieteni.

Asta nu functioneaza foarte mult.  Tu nu esti sclava ca el are drepturi ... el NU se vindeca de asta.   Prima scena ai descris mai sus deja m-a lamurit ca are mai mari probleme decat s-ar crede, care acum pare altceva.  Cat vei trai te va trata asa dar si mai rau pe parcurs crezand ca el are dreptate.   Asta nu se va termina cu bine.   Capul lui are probleme nu Capitala!!!   Pleaca departe de el pana ai timp. 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Proasta idee sa scriu pe forumuri (no offence); e normal ca fiecare sa si faca parerea lui si neavand suficiente informatii (plus varii motive), sa greseasca.

Eu asteptam ca cineva sa cantareasca un om care, suparat fiind pe partenera lui, nu e in stare sa mai respecte niste oameni care ar fi meritat sa fie respectati.

It no longer matters, anyway.

O idee mai buna era sa ii zici goodby forever si sa faci topicul cu tema asta.

Asa ramai cu el asteptand ca niste straini sa-l judece. what's that?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii si tu ca asa ceva "nu se face", ca nu te superi ca "vacarul pe sat", stricand cheful tuturor și implicând familia. Dacă atat de putin nu poate gestiona...

Situația pare mai rea de atât. Posibil ca va pleca din vacanțe, din dormitor și, posibil din fața altarului,dacă îl superi cu ceva in acel moment.

E pârâcios și suparacios. Tine de caracter.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

#Blues: ne am cam permis sa folosim apelative de a lungul timpului, fara sa ne suparam.

Nu exista să nu te supere asa ceva. Poate le tolerezi, dar atât. Si pentru puțin timp.

Vrri o relatie bazata si pe respect? Pune bariera unde trebuie.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce calitati are iubitul tau?

Are destule. E inteligent, hotarat, foarte ambitios.

M-a ajutat sa ma las de fumat, si da, chiar ii recunosc meritul..desi a fost foarte enervant atunci, a fost de ajutor.

Nu a fost gelos, mi-a oferit libertatea necesara in relatie. Nu avea initiativa in chestii pe care sa le facem impreuna, dar era de acord cu orice initiativa a mea.

Si, trebuie sa recunosc, ma ajuta la orice..trebuia doar sa i cer ajutorul.

Mi-e greu sa iau o decizie pt ca incerc sa pun in balanta lucrurile bune si pe cele rele, si nu mi dau seama.

Parintii mei conteaza f mult pt mine si ma doare ca s a purtat asa cu ei, e pt prima data in 4 ani cand imi spun ca nu mai sunt de acord cu el. Sunt toti atat de suparati incat ma deprima groaznic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca s-a purtat urat cu tine de fata cu parintii tai si cu ei..spune ceva despre el, ceva de rau si este un mare semnal de alarma. La fel si faptul ca te tachineaza si te enerveaza in mod intentionat.

Un om are de toate, si bune si rele, normal sa aiba si calitati..Depinde cat de greu cantaresc defectele pentru tine..

 

Faptul ca tu l-ai facut prost, nu este deloc elegant. Probabil te-a provocat dincolo de limitele tale de autocontrol...

 

Ceva este clar acolo putred intre voi. Putin prematur sa se poata spuna deocamdata, poate ne mai dai detalii..

Tind sa cred ca el incearca sa te manipuleze cumva, sa fie abuziv, razbunator..Poate este si o lipsa de maturitate acolo, de ambele parti..

Editat de sorinaa
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca s-a purtat urat cu tine de fata cu parintii tai si cu ei..spune ceva despre el, ceva de rau si este un mare semnal de alarma. La fel si faptul ca te tachineaza si te enerveaza in mod intentionat.

Un om are de toate, si bune si rele, normal sa aiba si calitati..Depinde cat de greu cantaresc defectele pentru tine..

Faptul ca tu l-ai facut prost, nu este deloc elegant. Probabil te-a provocat dincolo de limitele tale de autocontrol...

Ceva este clar acolo putred intre voi. Putin prematur sa se poata spuna deocamdata, poate ne mai dai detalii..

Tind sa cred ca el incearca sa te manipuleze cumva, sa fie abuziv, razbunator..Poate este si o lipsa de maturitate acolo, de ambele parti..

A facut acelasi lucru asta-vara, cand eram cu ai mei la mare. S a suparat pe mine, parca era in transa, nu vorbea, statea singur in camera. Eu am incercat sa vorbesc cu el, dar nu ma baga in seama.A vrut sa plece la Bucurestinoaptea, s a intors singur in final-probabil astepta sa ma duc dupa el (la scena asta a fost martor doar fratele meu,ai mei dormeau),a doua zi n a scos niciun cuvant, nici macar nu i a salutat pe ai mei si dupa 30 de minute pe plaja mi a spus ca el pleaca. Am mers si eu cu el, ce puteam sa fac.

Eu imi asum faptul ca nici eu nu sunt perfecta, si eu am gresit si poate nu i am acordat atentie ca de obicei (imi reproseaza mereu ca acasa la mine il bag prea putin in seama si nu sunt draguta cu el), dar, trecand peste asta, oricat de nervos ai fi, incerci sa salvezi aparentele ca sa nu implici si familia.

Eu asta as fi facut daca eram in locul lui.

Dar lui pare ca nu i pasa de nimic si de nimeni in momentele alea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are destule. E inteligent, hotarat, foarte ambitios.

M-a ajutat sa ma las de fumat, si da, chiar ii recunosc meritul..desi a fost foarte enervant atunci, a fost de ajutor.

Nu a fost gelos, mi-a oferit libertatea necesara in relatie. Nu avea initiativa in chestii pe care sa le facem impreuna, dar era de acord cu orice initiativa a mea.

Si, trebuie sa recunosc, ma ajuta la orice..trebuia doar sa i cer ajutorul.

Mi-e greu sa iau o decizie pt ca incerc sa pun in balanta lucrurile bune si pe cele rele, si nu mi dau seama.

Parintii mei conteaza f mult pt mine si ma doare ca s a purtat asa cu ei, e pt prima data in 4 ani cand imi spun ca nu mai sunt de acord cu el. Sunt toti atat de suparati incat ma deprima groaznic

 

Calitatile pe care le-ai enumerat, in afara de faptul ca sunt putine, nu il descriu pe el ca iubit al tau. Sunt atat de generale si fara legatura cu tine de parca vorbesti de un personaj dintr-o carte, nu cineva cu care ai fost in relatie 4 ani.

Sincera sa fiu, probabil asa as descrie si eu majoritatea membrilor forumului desi nu i-am intalnit niciodata. Inteligenti, hotararati, ambitiosi, m-au ajutat sa trec peste momente dificile.

 

Nu inteleg de ce iti este greu sa iei o decizie, avand in vedere ca e clar ca nu il iubesti.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×