Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am citit..poate din anumite puncte de vedere se regaseste, dar n-as putea sa l cataloghez asa momentan:)

Momentan sunt intr-o stare de letargie si nu stiu cum sa scap de ea, am plecat la el acasa de ieri si parca nu mi mai gasesc locul. Nu am chef de nimic, sunt vlaguita.

El tot incearca sa se apropie de mine, dar degeaba. Nu cred ca am mai fost vreodata in starea asta.

Am vrut sa plec, dar nu m a lasat maicasa; pur si simplu, nu m a lasat..trebuia sa ma lupt cu ea ca sa pot pleca.

Nu stiu daca sa plec la ai mei sau la Bucuresti sa stau singura...sau sa stau aici, sa nu fac nimic si sa las zilele sa treaca pe langa mine in speranta ca o sa mi recapat pofta de viata si asa, voi putea lua o decizie.

 

Eu nu inteleg ce iubești la el. Simți nevoia să ai stapan, sau ce?

Te interesează că încearcă el să își depășească condiția? Păi...face asta pentru el, nu pentru tine. Si, apropo,să te crească d-zeu să si-o depășească cu adevarat. Atunci sa vezi fițe și figuri, pentru că este genul ăla.

Nu e destept, de aia nu stie sa fie diplomat. Atât îl duce capul.

Ai 25 de ani, nu vrei tu sa trăiești o dragoste frumoasă și liniștită, fără probleme d-astea de 70+, când mai moare neuronul și avem scuze?

Nu sunt persoana care sa adere la opiniile altcuiva pt ca ea nu e in stare sa aiba niste opinii personale; probabil ar fi fost mai multumit daca ar fi avut o relatie cu cineva care sa se vrea sa se "rescrie" ca om si sa faca cum vrea el.

El imi tot spune ca doar isi exprima parerile si ce crede el ca e bine, si nu ca m ar obliga pe mine vreodata sa fac cum vrea el. Nici n ar avea cum s o faca - dar e enervant fiind cicalitor.

Poate are principii in viata mai bune ca ale mele, dar consider ca fiecare are dreptul sa si faca propriile greseli din care sa invete si nu sa fie batut la cap constant de cineva. Se comporta uneori cu mine de parca el ar fi adultul si eu copilul, imi tine morala.

I-am tot explicat lucrurile astea; va spun asta ca sa va puteti face o idee ...avem mereu discutii in contradictoriu pt ca el vorbeste cu mine de parca as fi un copil.

Editat de Paramorel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aș pleca la ai mei, dacă tot simt să plec undeva. De ce? Pentru ca acolo sunt oameni care ma iubesc, acolo imi pot încărca bateriile. Acolo pot fi eu, asa cum sunt, fără judecati sau critici.

Dacă te iubeste si nu este egoist, intelege ca el ti-a declanșat această stare și iti acorda spațiu. Dacă nu... se va supăra crunt. Oricum ar fi, tu nu pierzi nimic.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt intr-o stare de letargie si nu stiu cum sa scap de ea, am plecat la el acasa de ieri si parca nu mi mai gasesc locul. Nu am chef de nimic, sunt vlaguita.

El tot incearca sa se apropie de mine, dar degeaba. Nu cred ca am mai fost vreodata in starea asta.

 

Dupa ce ai parasit zone "infecta" desi pentru timp scurt, deja faci diferenta ca locul tau NU este acolo!!!

S-a intamplat mai repede decat am anticipat. Nu esti letargica!!! Atmosfera negativa de acol nu-ti prieste.

Te simti ca in puscarie, sufocata cu fum de cianura sau sulf, de el nu ti-a placut niciodata, dar te minti.

 

Asta e momentul sa-l lasi! Parintii lui stiu ceva despre conditia mentala, de aceea incearca sa te tina langa el cu forta.

O alta femeie dupa 1 ora s-ar fi tot dus departe de acolo. N-ai ce cauta langa el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt raspunsuri, au fost niste opinii mult mai obiective decat am fost eu in stare sa am la momentul respectiv.

Am hotarat sa ne despartim, eu ma mut singura acum si o iau de la capat.

Am constientizat ca el are foarte multe probleme si m am saturat sa mi accept rolul de victima si de salvatoare a lui.

Imi este greu sa ies din relatia asta care a fost foarte toxica pt subconstientul meu, dar sunt hotarata sa accept si sa sufar un timp asta pt un viitor mai bun.

Din nou, apreciez sfaturile si sustinerea morala oferita.

U're all some nice humans :)

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat de el.

Ce voia sa faca el era sa isi izoleze victima(adica tu), sa o manipuleze in asa fel încât sa rupă relatiile cu toată lumea in afară de el.

Era si gelos?

Nu era gelos pe fata, isi ascundea gelozia cat de bine putea.

Dupa ce am inceput sa l observ mai constient si sa mi dau seama cum stau lucrurile de fapt, l-am incadrat chiar intr-o tulburare de personalitate : borderline(+ narcisism).

M-a ajutat sa accept situatia. E inca greu, dar stiu ca voi trece peste.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt puțini oamenii care au puterea să iasă din relații toxice, felicitări! Asta arătă că esti o fata puternică, deșteaptă și hotărâtă.

Sunt sigura ca viața ti-a rezervat un partener potrivit, o iubire împlinită.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×