Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Ce inseamna pentru voi un om singur?

Postări Recomandate

Dansul in club are alta senzatie, iti ofera o relaxare si o libertate anume! Muzica de club nu se compara cu topaitul in fata oglinzii! Caracterul intim al casei nu se compara cu aspectul exterior al discotecii propriu-zise.

Pai nu.

Socializarea nu iti ofera ce iti ofera singuratatea.

Si nici viceversa.

Tocmai!

Partea haioasă aici este că noi vorbim de singurătate, însă simțim nevoia să ne exprimăm ideile, să vorbim cu alții, să ne audă și alții  :biggrin:

Pt o mai buna autocunoastere, care creste calitatea singuratatii. In special la tinerete asta :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă eram așa de „împliniți” în singurătate, cu siguranță că nu mai aveam ce căuta aici...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu.

Socializarea nu iti ofera ce iti ofera singuratatea.

Si nici viceversa.

Tocmai!

 

Argumentul dvs se indreapta spre dorinta de a fi vazut in public, de a vedea multimea ca simte muzica sau doar a simti muzica impreuna cu iubitul pe ring!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Are remediu daca de mic se ocupa de a nu fi lasat singur si se ocupa timpul cu ceva productiv sa nu fie timp da a petrece in singuratate.   

 

Nu exista remediu. :)

 

Spre exemplu, in scurta mea viata mi-am indeplinit de 16 ori bucket list-ul sau cum se zice. Am trait mult prea multe in mult prea scurt timp, nici nu ai idee. Si am inceput de mic copil. O lista atat de lunga pe care am bifat-o, ca sa ajung la concluzia ca o carte ma face mai fericita ca orice. O pereche de bascheti, un foc bun de lemne, un pahar de coniac, o clipa singura dar... niciodata oamenii. 

 

Pe 1 decembrie am primit coroana coroanelor, intruchiparea realizarilor mele pe plan social/profesional, job-ul de vis intr-un spital universitar. Pe 5 decembrie mi-am dat demisia. Si sunt foarte fericita asa. :)

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă eram așa de „împliniți” în singurătate, cu siguranță că nu mai aveam ce căuta aici...

Nimic nu e absolut. Totul e relativ.

Dar ne caracterizeaza spre ce..tindem. Dorim.

Argumentul dvs se indreapta spre dorinta de a fi vazut in public, de a vedea multimea ca simte muzica sau doar a simti muzica impreuna cu iubitul pe ring!

Ringul poate fi si un banal ponton sub clar de luna. Singuratate in doi.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nu e absolut. Totul e relativ.

Dar ne caracterizeaza spre ce..tindem. Dorim.

Bine, dragă. Hai, că n-o scot la capăt cu tine, fie cum zici tu! :) :D

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dansul in club are alta senzatie, iti ofera o relaxare si o libertate anume! Muzica de club nu se compara cu topaitul in fata oglinzii! Caracterul intim al casei nu se compara cu aspectul exterior al discotecii propriu-zise.

 

Brrr. Eu nu ma simt liber bataindu-ma intr-o mare de oameni, cu subratul altora la nas, si cu o muzica de calitate foarte proasta, iritanta chiar. Cel putin dupa parerea mea, gusturile nu se discuta. Am fost doar de doua ori in club, si inca intr-un cadru mai select, in una dintre dati erau si profesori invitati; cred ca am pus o poza mai demult de acolo. Mi s-a parut neplacut, nu m-am simtit confortabil deloc.

 

 

O sa revin maine cu parerea despre singuratate.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alegerea va apartine. Dar eu ma refeream la locatii cu muzica buna, nu de proasta calitate. Asta e singura nuanta ce vroiam sa o adaug. Nu va contest placerea sau neplacerea.  Cand esti alaturi de oameni, nu poti sa privesti in launtrul fiintei tale. Dupa ce ''intri'' in tine si decizi ce vrei mai departe, te alaturi persoanelor ce corespund contextului aferent.

Editat de Maeve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.Singuratate in doi.

 

Nu e tocmai o asociere fericita, singuratatea in doi e cea mai amara singuratate. Dar sunt de acord cu pontonul.  :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alegerea va apartine. Dar eu ma refeream la locatii cu muzica buna, nu de proasta calitate. Asta e singura nuanta ce vroiam sa o adaug. Nu va contest placerea sau neplacerea.  Cand esti alaturi de oameni, nu poti sa privesti in launtrul fiintei tale. Dupa ce ''intri'' in tine si decizi ce vrei mai departe, te alaturi persoanelor ce corespund contextului aferent.

 

Da, sigur, pot fi locatii cu muzica mai buna sau poti alege sa mergi la un concert rock :)

Faceam referire la cluburile obisnuite, unde te duci sa dansezi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×