Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Ce inseamna pentru voi un om singur?

Postări Recomandate

Ba pentru toată lumea e valabil, părerea mea.

 

 

Exact, parerea ta si atat. ;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io cand aveam vreo 15 ani mergeam din cand in cand la disco.

Stii de ce?

Pentru a-mi aminti de ce nu merg de obicei.

 

 

Socializarea este tot o forma de cunoastere, mai ales de autocunoastere. Dar asta nu inseamna ca esti dependent emotional de societate.

Din 2 motive: poate au murit apropiatii sau a fost exilat ca Napoleon Bonaparte pe o insula din Atlantic!!! dar astea sint cazuri mai rare.

 

Adevaratul motiv este innascut, care se dezvolta in parcursul vietii intr-o boala mentala, daca nu este deloc tratat.  Are remediu daca de mic se ocupa de a nu fi lasat singur si se ocupa timpul cu ceva productiv sa nu fie timp da a petrece in singuratate.   Sint romanace cu copiii diagnozati aici cu aceasta conditie si toate sint nervoase de ce trebuie special sa se ocupe de copil la 18 ani sa aibe activitati si sa-l care dupa ea peste tot.

 

Aoleu.

Tu vrei sa spui ca nevoia acuta de a fi singur exprima o boala??

Pai daca o luam asa, unii spun ca pana si dragostea e o boala..

 

I beg to differ.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place sa ma duc in club. Nu pentru socializare, ci pentru a dansa. De cand clubul e pentru socializare?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact, parerea ta si atat. ;)

Exact, părerea mea.

După cum părerea ta, dacă spui că mă înșel (prin antiteză), ar fi că omul nu-i o ființă socială și că-și găsește fericirea și împlinirea numai în singurătate.

Poi, pe forum, nu ne dăm și noi cu părerea? :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e doar pt dans, acasa nu poti dansa, in fata oglinzii?

 

Dansul in club are alta senzatie, iti ofera o relaxare si o libertate anume! Muzica de club nu se compara cu topaitul in fata oglinzii! Caracterul intim al casei nu se compara cu aspectul exterior al discotecii propriu-zise.

Editat de Maeve
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa si bei singur in fata oglinzii dar la fel ai deja un nume lipit pe spate.   Nu-i aceasi treaba ... eu ma aranjez cand merg undeva seara si vreau sa vad oameni, sa ies din casa, sa schimb atmosfera din casa, etc.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand te duci in club, te aranjezi, te faci frumoasa, iti iei iubitul de brat si dezlantuirea pe ritm de dans!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partea haioasă aici este că noi vorbim de singurătate, însă simțim nevoia să ne exprimăm ideile, să vorbim cu alții, să ne audă și alții  :biggrin:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×