Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu ca iti da bine pe text, dar hai sa cut the bullshit.

Mereu mi-a placut textul asta "am facut-o pentru tine, am facut-o sa nu te chinui pe tine"(nu i-ai facut niciun bine daca el nu simte la fel fata de tine si sansele ca tu sa il enervezi, sa nu iti suporte fata, sunt foarte mici, in caz contrar punea el punct) nimeni niciodata nu o sa spuna ca a fost un act egoist, ca pur si simplu s-a saturat de persoana respectiva, ca s-a plictisit, ca a intervenit monotonia, ca se simtea sufocat in relatia respectiva.
Nu, toata lumea e altruista, nimeni nu are actiuni egoiste.
E ok sa fii egoist cand nu te mai simti bine, nu conteaza nimic altceva pana la urma.

Nu mai ai absolut niciun motiv pentru care sa reiei relatia asta, pentru ca peste o luna, doua sau trei, o sa simti la fel si abia atunci o sa insemne bataie de joc.
Lasa-l in pace si fa-ti si tie un bine gasind pe altcineva.

Editat de Priapism
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

whistling.gif

Chiar ca mi-am pierdut timpul cu tine. biggrin2.gif

a? Pusesem un alt semn..dar aici e alt emoticon sorry.gif

Stiu ca iti da bine pe text, dar hai sa cut the bullshit.

Mereu mi-a placut textul asta "am facut-o pentru tine, am facut-o sa nu te chinui pe tine"(nu i-ai facut niciun bine daca el nu simte la fel fata de tine si sansele ca tu sa il enervezi, sa nu iti suporte fata, sunt foarte mici, in caz contrar punea el punct) nimeni niciodata nu o sa spuna ca a fost un act egoist, ca put si simplu s-a saturat de persoana respectiva, ca s-a plictisit, ca a intervenit monotonia, ca se simtea sufocat in relatia respectiva.

Nu, toata lumea e altruista, nimeni nu are actiuni egoiste.

E ok sa fii egoist cand nu te mai simti bine, nu conteaza nimic altceva pana la urma.

Nu mai ai absolut niciun motiv pentru care sa reiei relatia asta, pentru ca peste o luna, doua sau trei, o sa simti la fel si abia atunci o sa insemne bataie de joc.

Lasa-l in pace si fa-ti si tie un bine gasind pe altcineva.

Sa stii ca in alte circumstate te-as fi aprobat.. dar de data asta,in relatia asta chiar nu e vorba de altruism. Chiar am incercat sa gasesc o cale de mijloc..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista cale de mijloc, nu cand te enerveaza si cand mananca, nu cand are mereu fata de prost...si dare I say, nu cand face sex prost cu tine.

 

Atunci eu sunt aia nebuna..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mai conteaza, nu merge, nu poti sa mergi mai departe carpind, se destrama pana la urma iar.
Ori merge si nu prea ai lucruri de reprosat sau alea pe care le ai de reprosat, nu-s asa deranjante, ori ca si in cazul tau, suma defectelor nu mai este de neglijat, de trecut cu vederea si ai decat o optiune.

Dar macar nu ii spune ca ai facut-o pentru binele lui, spune-i exact de ce, poate in cazul asta, cand poate sa gandeasca la rece, o sa si reuseasca sa se dezvolte, sa isi lucreze defectele astea.

Editat de Priapism
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mai conteaza, nu merge, nu poti sa mergi mai departe carpind, se destrama pana la urma iar.

Ori merge si nu prea ai lucruri de reprosat sau alea pe care le ai de reprosat, nu-s asa deranjante, ori ca si in cazul tau, suma defectelor nu mai este de neglijat, de trecut cu vederea si ai decat o optiune.

Dar macar nu ii spune ca ai facut-o pentru binele lui, spune-i exact de ce, poate in cazul asta, cand poate sa gandeasca la rece, o sa si reuseasca sa sa se dezvolte, sa isi lucreze defectele astea.

 

Hai sa-ti dau mai mult detalii..asa poate ai sa-mi intelegi mai bine problema. Inca de la inceput am stiut in ce ma bag,dar pana la urma..am zis ca daca m-a atras ceva la el ma va ajuta sa trec peste micile problemute ce apar cu timpul. A trecut prima luna, a trecut si-a doua.. greselile lui persistau,eu crezand ca tine de bun simt sa-mi tin gura si sa nu-i reprosez dupa 2 luni lucruri. A trecut si-a 3-a,deja se adunasera.. erau buluc in capul meu. Nu mi-a trebuit mult sa incep sa spun tot. Am spus tot ,sper eu, intr-un mod elegant, de bun simt..clar fara jigniri,fara tipete.. saracul de el,mi-a aprobat tot adaugand faptul ca stie lucrurile astea insa nimeni n-a avut curajul sa i le spuna direct. Pentru o perioada a fost ok,poate pentru ca reusisem sa zic tot si ma mai linistisem. N-a durat mult si-a inceput din nou.. am incercat inca o data dar fara rezultat. De-aici a inceput si-a mea problema legata de-a lui fata cand mananca ( si jur, uneori chiar are o fata de prost cand mananca ) De curand, la petrecea privata de la munca, a tinut mortis sa-mi strice seara. Ca sa am grija de mine, sa nu ma fraiereasca vreunul. Adica? Sunt fraiera?! Si cine ma fraiera? Colegul meu de munca pe care-l cunoaste? :)) Chestia asta cu copiatul.. el nu are personalitatea lui ? El nu are punctul lui de vedere? El nu stie sa se impuna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, ar mai fi o optiune, dar daca tot zici ca esti matura, mizam pe faptul ca nu o sa te folosesti de vulnerabilitati, ca nu o sa exploatezi la maximum faptul ca el te cauta disperat, ca iti scrie texte din alea din care reiese ca nu poate trai fara tine, cand iti cere sanse si iti jura ca o sa fie cum vrei tu.
Pentru ca daca o sa te impaci cu el exploatand chestiile astea, fiind tu intr-o pozitie confortabila si stiind foarte bine ca ti-e catelus si il poti pune sa-ti suga si tocul, o sa zica actiunile astea despre tine si caracterul tau doar un singur lucru.
Te las pe tine sa ghicesti care.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

d-aia te-ai indragost6it de el(omul)

 

Te-ai indragostit de el omul ? Hai nu ma-nnebuni. Ce-ai zice daca te-ai indragostit de el frumosul ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×