Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si totusi iti place ceva la el ? Asta sa stiu daca mai are rost sa mai disutam despre caricatura asta de relatie ;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.. daca o fi buna.

Tipa simpla,modesta.. tip simplu,modest, imatur.

Help?!

Eu chiar nu inteleg cum ai putut fi atat de ghinionista sa gasesti un tip cu atatea defecte. Dar cred ca si el a fost la fel de ghinionist, sa gaseasca o tipa ca tine care poate vedea toate defectele.

Defecte o sa gasesti la toti, problema ta este sa fii in stare sa vezi si calitatile, alea cate or fi, pentru ca trebuie sa aiba macar una.

Am ajuns la vorba lui crystyann.

Apropos de asta. Poti sa ne spui cateva lucruri care iti plac la el? Exista asa ceva?

Editat de johnnyblue
  • Like 1
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.. daca o fi buna.

[...].

Help?!

 

Nu stiu daca va fi buna si nici nu ma intereseaza/

Nici tu nu prea esti sigura daca ai sau nu nevoie de ajutor, nu-i asa? :D

 

Sa-ti zic ce parere am depre cei ce isi barfesc actualii sau fosti parteneri in public?

N-are sens, imi pierd timpul de pomana cu tine.

Ti-ai ales un papa-lapte fiindca iti place aceasta ipostaza, doar ca te-ai cam saturat de idiotenia lui si ai vrea sa-l schimbi.

Nu stiu de ce, dar am ferma convingere ca vei alege unul un pic mai rasarit decat asta, si nimic mai mult.

Odata cu el trebuie sa te maturizezi si tu. Nu-ti zic sa-ti continui relatia deoarece e deja dusa.

Cauta-ti alt partener, dar vezi sa nu cumva sa alegi iarasi un papagal cum iti place tie. :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, probabil nu e nici prost nici imatur.. desi nu-mi explic de ce nu ne putem intelege :)) Am incercat sa-i explic unde greseste, a tinut cateva zile si apoi a luat-o de la inceput. Se baga in discutiile altora fara sa fie intrebat, ii place sa se dea mare cu anumite chestii cu care oricum nu e foarte familiarizat.

Interesul a fost reciproc.. i-am acordat aceeasi atentie in aceeasi masura. Nu am fost pupata-n fund doar pentru ca sunt eu ,eu.

 

Nu stiu daca va fi buna si nici nu ma intereseaza/

Nici tu nu prea esti sigura daca ai sau nu nevoie de ajutor, nu-i asa? biggrin2.gif

 

Sa-ti zic ce parere am depre cei ce isi barfesc actualii sau fosti parteneri in public?

N-are sens, imi pierd timpul de pomana cu tine.

Ti-ai ales un papa-lapte fiindca iti place aceasta ipostaza, doar ca te-ai cam saturat de idiotenia lui si ai vrea sa-l schimbi.

Nu stiu de ce, dar am ferma convingere ca vei alege unul un pic mai rasarit decat asta, si nimic mai mult.

Odata cu el trebuie sa te maturizezi si tu. Nu-ti zic sa-ti continui relatia deoarece e deja dusa.

Cauta-ti alt partener, dar vezi sa nu cumva sa alegi iarasi un papagal cum iti place tie. salut.gif

Nu te intereseaza dar te-a interesat atat cat sa-ti pierzi cateva secunde\minute pentru a scrie aceste randuri.

Nu-mi barfesc actualii sau fostii, pur si simplu sunt intr-un moment in care nu stiu cum sa procedez.

Nu e corect dupa 4 luni in care am fost cu adevarat un cuplu sa ma despart doar pentru ca defectele lui nu-mi convin mie. Nu am zis niciun moment ca as fi eu aia matura,dar in comparatie cu el..da ,pot spune ,cu modestie chiar, ca sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.

Ti-ai ales un papa-lapte fiindca iti place aceasta ipostaza, doar ca te-ai cam saturat de idiotenia lui si ai vrea sa-l schimbi.

Nu stiu de ce, dar am ferma convingere ca vei alege unul un pic mai rasarit decat asta, si nimic mai mult.

Odata cu el trebuie sa te maturizezi si tu. Nu-ti zic sa-ti continui relatia deoarece e deja dusa.

Cauta-ti alt partener, dar vezi sa nu cumva sa alegi iarasi un papagal cum iti place tie. salut.gif

Si cu "principiu'" :"Nu te iubesc, nu te vreau, nici la altul/alta nu te dau!!!!" , cum ramane????? :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu inteleg cum ai putut fi atat de ghinionista sa gasesti un tip cu atatea defecte. Dar cred ca si el a fost la fel de ghinionist, sa gaseasca o tipa ca tine care poate vedea toate defectele.

Defecte o sa gasesti la toti, problema ta este sa fii in stare sa vezi si calitatile, alea cate or fi, pentru ca trebuie sa aiba macar una.

Am ajuns la vorba lui crystyann.

Apropos de asta. Poti sa ne spui cateva lucruri care iti plac la el? Exista asa ceva?

:)) ai pus bine problma. Se prea poate ca amandoi sa fi fost atat de ghinionisti sa ne gasim unul pe altul. Ideea e ca le-am observat de la inceput insa n-am vrut sa fiu aroganta si sa nu dau o sansa,pana la urma e om ca si mie si am si eu la randul meu defecte.

Da, sunt lucruri care-mi plac la el..cred ca e logic,altfel nu m-as mai gandi la o noua sansa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cu "principiu'" :"Nu te iubesc, nu te vreau, nici la altul/alta nu te dau!!!!" , cum ramane????? biggrin2.gif

 

total strain mie.

Io imi iubesc partenera si o respect. :D

smile.png) ai pus bine problma. Se prea poate ca amandoi sa fi fost atat de ghinionisti sa ne gasim unul pe altul. Ideea e ca le-am observat de la inceput insa n-am vrut sa fiu aroganta si sa nu dau o sansa,pana la urma e om ca si mie si am si eu la randul meu defecte.

Da, sunt lucruri care-mi plac la el..cred ca e logic,altfel nu m-as mai gandi la o noua sansa.

 

ba esti foarte aroganta, d-aia nici nu poti sa-ti dai seama unde gresesti. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca n-ai citit cu atentie mesajul.

Ba eu cred ca da..

 

unde gresesti. biggrin2.gif

 

spune-mi tu :)

 

si totusi iti place ceva la el ? Asta sa stiu daca mai are rost sa mai disutam despre caricatura asta de relatie wink.png

Da. Am apelat la aceasta "metoda" de a dezbate relatia mea pentru simplul fapt ca nu ne cunoastem f2f, si mi-e mai usor sa accept parerile altcuiva si sa-mi dau seama unde e buba de fapt. La el ca e imatur sau la mine ca-s prea exigenta..( da stiu, raspunsul va fi : la mine)

Si cu "principiu'" :"Nu te iubesc, nu te vreau, nici la altul/alta nu te dau!!!!" , cum ramane????? biggrin2.gif

Nu e chiar asa.. daca ar fi luat el decizia asta ,nu vad motivul pentru care l-as tine langa mine cu forta doar ca sa nu fie cu alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu cred ca da..

 

spune-mi tu smile.png

 

Da. Am apelat la aceasta "metoda" de a dezbate relatia mea pentru simplul fapt ca nu ne cunoastem f2f, si mi-e mai usor sa accept parerile altcuiva si sa-mi dau seama unde e buba de fapt. La el ca e imatur sau la mine ca-s prea exigenta..( da stiu, raspunsul va fi : la mine)

 

Odata ce-a inceput cineva sa-ti devina antipatic, deja iti pierz timpul atat pe-al tau cat si pe-al lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×