Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Misto aia cu mancatu' :))). Da-i si tu o lingura dupa ceafa si zi-i "mananca si tu ca oamenii, blegule!" Invata-l sa manance ca asa-s barbatii, trebuie sa-i invete femeile sa duca lingura la gura si sa-si spele chilotii. Daca nu i se scoala cum mananca, ce mai conteaza, restul se rezolva.

 

 

N-are incredere in el si il fte si complexul de inferioritate. E foarte probabil din cauza asta sa faca tot felul de gesturi stupide. Daca iti place de el si stii ca nu e dobitoc in general, lasa-l se se acomodeze incat sa poate deveni cat mai natural in atitudinea din relatie. El poate e stresat sa faca lucrurile cat mai bine, sa nu greseasca, sa te multumeasca, din cauza complexului de inferioritate, iar disperarea asta il face sa para stupid si imatur. Incearca sa analizezi omul din afara relatiei, iar daca iti place de ala, atunci e foarte probabil sa se mai schimbe odata ce se mai acomodeaza si castiga incredere.

Treaba cu fata de ceampalau cand moflaie, de probabil te visezi intr-un film horror in care ii infingi o furculita in gat, e nasoala. Incearca sa intelegi daca te enerveaza lucrurile astea pentru ca nu iti plac sau te enerveaza pentru ca nu il iubesti. Presupun ca daca il iubeai apreciai stupizenia lui, foarte probabil cauzata de fluturi si lipsa de incredere, in conditiile in care in rest presupun ca nu e un dobitoc pentru ca altfel nu-ti placea de la inceput de el.

Si incearca sa intelegi si ce categorie de barbati vrei si daca nu ai si tu o problema cu stabilitatea, plictiseala, etc. Nu cand o sa vina ala foarte stapan pe treaba lui sa te enerveze dupa un timp pentru ca te simti supusa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inchida cineva topicul asta cretin. Daca facea un barbat un astfel de topic, in care sa scrie ca femeia lui proasta, imatura, nesuferita, ce de sule in fund si-ar mai fi luat!:lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa vina aici barbatul asta cu un milion de defecte, care are o mutra de prostanac cand mananca, si sa ne spuna ce defecte are partenera sa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa vina aici barbatul asta cu un milion de defecte, care are o mutra de prostanac cand mananca, si sa ne spuna ce defecte are partenera sa.

 

Sa vina!

Sa inchida cineva topicul asta cretin. Daca facea un barbat un astfel de topic, in care sa scrie ca femeia lui proasta, imatura, nesuferita, ce de sule in fund si-ar mai fi luat!:lol:

Cretin? De ce cretin? Pentru ca sunt femeie si gasesc niste defecte care nu.mi convin la partenerul meu? Da nenica,ma repet a mia oara : nici eu nu sunt perfecta. Frustarea mea de fapt e ca desi il iubesc nu pot trece peste astea.. In fine. Nu ma asteptam sa gasesc intelegere dar nici sa fiu atat de criticata doar pentru ca vad realitatea si nu ma ascund dupa deget ca si cum toate sunt roz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la faptul ca nu poate gandi singur, nu-si poate lua singur deciziile.. si oricum,cand cere cuiva un sfat tot ca el face si iese un mare rahat ( sorry biggrin2.gif ) deci e si incapatanat. Face lucrurile numai pe dos, nu stie sa se exprime.. si continuam cu exemplele pana la cele in care ma copiaza. Daca vreau eu ou kinder hop si el, daca vreau eu suc vrea si el, daca ascult eu o melodie o asculta si el.. de curand am fost in club ( petrecere privata cu cei de la munca) nah, am facut si noi poze.. a doua zi mi-am schimbat poza de profil, nu a durat mult ca a schimbat-o si el. Trecem peste..

E balanta, sau are ascendent in balanta?

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii care este problema, de fapt? El a avut tot timpul defectele astea, numai ca tu nu le vedeai din cauza fluturasilor, a indragostelii. Well, fluturasii au zburat, de aia il vezi tu acum exact asa cum este el. Daca in locul fruturasilor isi facea loc iubirea, ai fi invatat sa-l iubesti in ciuda defectelor, pentru ca asta inseamna iubirea. Se pare ca ai fost doar oleaca indragostita, mai departe de atat nu poti cu el.

 

Lasa-l si pe el sa zboare, nu mai are rost sa te zbati.

Nu te aprod dar nici nu te contrazic. Pe.o parte l.am acceptat de la inceput asa,cum am mai si zis.o,stiam ce voi avea la usa. Poate pe alocuri am dramatizat mai mult decat era cazul insa sunt unele chestii care la face in public.. si devine deranjant sa vezi cum gafeaza. Ok,sunt eu nebuna. Sunt eu prea exagerata,dar explica.mi tu de ce propria lui mama il sfatuieste sa faca drum prin zapada pana la un psiholog?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,e pe 22 septembrie. Dar si eu tot balanta sunt si nu sunt asa..

Sunt si balante hotarate, mai putine, dar sunt. Pun pariu ca tu esti in octombrie.

 

Iar faptul ca nu stii ce decizie sa iei in privinta relatiei....

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×