Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Odata ce-a inceput cineva sa-ti devina antipatic, deja iti pierz timpul atat pe-al tau cat si pe-al lui.

Antipatie e mult spus.. nu pot sa spun ca persoana la care tin mi-e antipatica.

Editat de Yzzmel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, corect!

Nu poti sa-l suporti prin preajma ta. Suna mai bine?

Ca ti-e nu ti s-a intamplat o data in viata sa te trezesti intr-o situatie de genul.. si nu neaparat cu un actual. Pur si simplu , din greselile celui de langa tine,nu-l mai suporti. Ca atunci cand femeia te cicale :D o iubesti dar n-o mai suporti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca ti-e nu ti s-a intamplat o data in viata sa te trezesti intr-o situatie de genul.. si nu neaparat cu un actual. Pur si simplu , din greselile celui de langa tine,nu-l mai suporti. Ca atunci cand femeia te cicale biggrin2.gif o iubesti dar n-o mai suporti..

 

Stai, deja confunzi marfa cu ambalajul, ori incerci sa intorci foaia dupa cum bate lumina! :D

Una e sa-ti vina sa-i spui vreo doua la nervi si alta e sa n-o poti suporta prin preajma.

Oricum, esti cam ciudata. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Stai, deja confunzi marfa cu ambalajul, ori incerci sa intorci foaia dupa cum bate lumina! biggrin2.gif

Una e sa-ti vina sa-i spui vreo doua la nervi si alta e sa n-o poti suporta prin preajma.

Oricum, esti cam ciudata. eusa_think.gif

Nici nu confund,nici nu intorc foaia. Pur si simplu imi sunt in balanta "frustarile" si sentimentele pentru el. Atarna mai greu cand una cand alta..

De ce sunt ciudata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu iti gandesti actiunile, vorbele and so on?

Pai afirmatia asta vine de la cineva care a gasit o tona de defecte, a fost sigura ca trebuie pus punct si peste catva timp nu mai este deloc sigura ca a facut bine.
Asta e dovada de maturitate la tine?
Are fata de prost si te enerveaza orice la el, pentru ca a fost atat de prost incat sa iti dea foarte multa atentie, atentia te-a plictisit pe tine, faptul ca te cauta des.
Sunt aproape sigur ca daca o sa dai peste un tip caruia o sa i se falfaie de persoana ta in majoritatea timpului, o sa fii indragostita pana peste cap.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu confund,nici nu intorc foaia. Pur si simplu imi sunt in balanta "frustarile" si sentimentele pentru el. Atarna mai greu cand una cand alta..

De ce sunt ciudata?

 

Cum poti sa iubesti si sa detesti in acelasi timp aceeasi persoana?

Ii treci cu vederea micile defecte in favoarea celor multe, dar nu invers, si in niciun caz in egala masura.

Daca iti zic din toata inima ca iti pierzi timpul cu el, nu ma crezi. Fa ce vrei. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu iti gandesti actiunile, vorbele and so on?

Pai afirmatia asta vine de la cineva care a gasit o tona de defecte, a fost sigura ca trebuie pus punct si peste catva timp nu mai este deloc sigura ca a facut bine.

Asta e dovada de maturitate la tine?

Are fata de prost si te enerveaza orice la el, pentru ca a fost atat de prost incat sa iti dea foarte multa atentie, atentia te-a plictisit pe tine, faptul ca te cauta des.

Sunt aproape sigur ca daca o sa dai peste un tip caruia o sa i se falfaie de persoana ta in majoritatea timpului, o sa fii indragostita pana peste cap.

 

Am zis-o si o repet : atentia a fost reciproca. Nu a cautat nimeni pe nimeni mai mult ca celalalt. Da, am gasit o tona de defecte, am incercat sa o rezolv.. am crezut ca e ceva din nebunia mea dar incepusem sa devin rece cu el,asadar am incercat din nou s-o rezolv,lasand putina liniste intre noi.. ajungand la concluzia ca e cel mai bine pentru amandoi,nu doar pentru mine. M-am gandit si la el,n-am fost egoista..m-am gandit ca daca eu sunt nebuna si gasesc atatea defecte la el, de ce sa-l chinui in continuare?!

 

Cum poti sa iubesti si sa detesti in acelasi timp aceeasi persoana?

Ii treci cu vederea micile defecte in favoarea celor multe, dar nu invers, si in niciun caz in egala masura.

Daca iti zic din toata inima ca iti pierzi timpul cu el, nu ma crezi. Fa ce vrei. pardon.gif

Stiu ca in mod normal, omul de care te indragostesti iti doresti sa nu se schimbe niciodata..pana la urma,d-aia te-ai indragost6it de el(omul) insa,repet, nu sunt ea aia perfecta iar el ala ce-mi strica imaginea,dar chiar cred ca sunt unele lucruri ce-ar trebui schimbate la el. Si n-o spun eu pentru ca-s nebuna,ci pentru ca si-a dat seama singur de multe chestii.. si recunoaste singur. De aici probabil si frustarea mea cu defectele lui.. poate dramatizez eu prea mult,deh..femeile giggle.gif dar jur ca nu stiu cum trebuie sa procedez..

Editat de Yzzmel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×