Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara.. daca o fi buna.

Tipa simpla,modesta.. tip simplu,modest, imatur.

S-o iau cu inceputul. Cam pe la mijlocul lunii octombrie incepe a noastra relatie. Bineinteles,la inceput numai lapte si miere..cu timpul, cunoscandu-ne, am inceput sa ne gasim defectele. Desi el nu prea a gasit ( asa minte el, asa mint si eu), eu la el am gasit un milion. De la faptul ca nu poate gandi singur, nu-si poate lua singur deciziile.. si oricum,cand cere cuiva un sfat tot ca el face si iese un mare rahat ( sorry biggrin2.gif ) deci e si incapatanat. Face lucrurile numai pe dos, nu stie sa se exprime.. si continuam cu exemplele pana la cele in care ma copiaza. Daca vreau eu ou kinder hop si el, daca vreau eu suc vrea si el, daca ascult eu o melodie o asculta si el.. de curand am fost in club ( petrecere privata cu cei de la munca) nah, am facut si noi poze.. a doua zi mi-am schimbat poza de profil, nu a durat mult ca a schimbat-o si el. Trecem peste..

Ideea e ca de vreo 3 saptamani incoace ma enerveaza fata lui chiar si atunci cand mananca. Are mereu o fata de prost :| Nu mai zic de faptul ca nu-l mai suport in preajma mea. Aseara am decis sa pun punct dupa cateva zile in care nu am vorbit cu el si cica am ajuns la concluzia ca asa e cel mai bine.. dar acum nu mai e asa bine. Nu stiu.. parca sentimentul de regret ma incearca.

Ma tot intreb, daca gasesc asa multe defecte ( sunt mai multe decat ce am enumerat insa nu-si are rostul insiruirea lor) si simt ca nu-l mai suport in preajma mea, de ce imi pare rau ? De ce simt nevoia sa ma impac cu el?

Da am 22 de ani. Nu sunt eu aia cea mai matura si cea care le stie pe toate dar facand o analiza intre noi doi chiar simt ca sunt eu cea cu capul pe umeri dintre noi doi. Eu imi gandesc actiunile,vorbele,miscarile.. pe cand el nu.

"Ce sa fac?" nu are rost sa intreb, pana la urma doar eu pot lua o decizie , insa.. intrebarea mea e : daca aleg sa mai dau o sansa,cum sa-l "ajut" sa coboare cu picioarele pe pamant? Prietenii mei, parintii mei.. chiar si parintii lui spun ca e imatur. Nu e o idee tampita de-a mea.

Help?!

Editat de Yzzmel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

//De ce simt nevoia sa ma impac cu el?//

 

E bun la pat. Singura explicatie.

 

//daca ascult eu o melodie o asculta si el.//

 

Daca nu-ti place ca atunci cand asculti o melodie hop si el sare sa-ti asculte melodia, scoate-l afara din melodia ta. Sa-si asculte melodia lui la casti!


//ma enerveaza fata lui chiar si atunci cand mananca. Are mereu o fata de prost :| //

 

Toti barbatii au o fata de prost cand mananca. Din contra, femeile nu au o fata de prost.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

//facand o analiza intre noi doi chiar simt ca sunt eu cea cu capul pe umeri dintre noi doi. //

 

Tu ai capul pe umeri, el are capul in gat.


//cum sa-l "ajut" sa coboare cu picioarele pe pamant? //

 

II iei picioarele din aer cand face complicate pozitii aeriene si i le pui cu delicatete pe pamant. Spui ferma: Pana aici! De aici incolo nu mai fac nicio concesie. Ajunga-ti! De acum sa iti tii dracului picioarele pe pamant daca vrei sa mai ai de-a face cu moi.


//eu la el am gasit un milion//

 

Barbatul are mari defecte intrinseci, cel mai mare defect e ca e barbat.

 

//deci e si incapatanat. Face lucrurile numai pe dos//

E atat de capos incat atunci cand asculti o melodie, hop si el. Cand tu vrei oua cu surprize sa te joci, si el vreaaaaaaa. Pe de o parte e incapatanat ca un magarus, face numai cum vrea el, isi ia chilotii pe dos, pe de alta parte e prea molau, face numai ce faci tu, copycat la xerox. Pas de mai intelege ceva din personalitatea lui fandosita. Uite ca m-a irascibilizat si pe mine. Eu zic ca nu are scapare. Trebuie reformat in armata.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai incepe relatii cu minori, ce naiba, esti femeie deacuma. :lol:

:)) asta mi.am zis si eu de cateva ori. Glumesc,are tot 22 de ani:D

//facand o analiza intre noi doi chiar simt ca sunt eu cea cu capul pe umeri dintre noi doi. //

 

Tu ai capul pe umeri, el are capul in gat.

//cum sa-l "ajut" sa coboare cu picioarele pe pamant? //

 

II iei picioarele din aer cand face complicate pozitii aeriene si i le pui cu delicatete pe pamant. Spui ferma: Pana aici! De aici incolo nu mai fac nicio concesie. Ajunga-ti! De acum sa iti tii dracului picioarele pe pamant daca vrei sa mai ai de-a face cu moi.

//eu la el am gasit un milion//

 

Barbatul are mari defecte intrinseci, cel mai mare defect e ca e barbat.

 

//deci e si incapatanat. Face lucrurile numai pe dos//

E atat de capos incat atunci cand asculti o melodie, hop si el. Cand tu vrei oua cu surprize sa te joci, si el vreaaaaaaa. Pe de o parte e incapatanat ca un magarus, face numai cum vrea el, isi ia chilotii pe dos, pe de alta parte e prea molau, face numai ce faci tu, copycat la xerox. Pas de mai intelege ceva din personalitatea lui fandosita. Uite ca m-a irascibilizat si pe mine. Eu zic ca nu are scapare. Trebuie reformat in armata.

Iti foarte multumesc pentru timpul pierdut alocat postului meu. M.ai facut sa zambesc pe alocuri dar nu m.ai ajutat cu nimic.. Editat de Yzzmel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca numai dupa 2 luni spui ca 'are fata de prost si e plin de defecte', lasa-l!

 

te incurci si tu si il incurci si pe el. daca ai ajuns sa vezi defectele e terminata treaba, nu se mai repara. o sa ii vezi moacade prost mereu. probabil ca nu e prost si nici imatur, probabil ca a vrut s iti sufle-n fund si sa-ti arate atat de mult interes imcat i-a picat lui prost.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pierde timpul, ca va incurcati reciproc. La 22 de ani nu poate fi altfel decat imatur, si tu la fel, de-o vorba. Dar nu sunteti compatibili, el pare cam blegovan. Tu ai nevoie de unul sa te domine.

Sentimentul de regret e normal. Si cand ti se rupe o unghie regreti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atragi ceea ce esti. la inceput ce te-a atras la el? carisma, inteligenta, sarmul, asa e? loool. naeeemaaa, vino si invata cum se cupleaza oamenii in realitate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai asa ca nu inteleg. Indragostirea n-ar trebui sa se realizeze intre oameni compatibili, intre oameni care se cunosc de ani buni ? Cum vine aia sa te indragostesti de necunoscuti ? mellow.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai asa ca nu inteleg. Indragostirea n-ar trebui sa se realizeze intre oameni compatibili, intre oameni care se cunosc de ani buni ? Cum vine aia sa te indragostesti de necunoscuti ? :mellow:

D'aia esti virgin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×