Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai sa-ti dau mai mult detalii..asa poate ai sa-mi intelegi mai bine problema. Inca de la inceput am stiut in ce ma bag,dar pana la urma..am zis ca daca m-a atras ceva la el ma va ajuta sa trec peste micile problemute ce apar cu timpul. A trecut prima luna, a trecut si-a doua.. greselile lui persistau,eu crezand ca tine de bun simt sa-mi tin gura si sa nu-i reprosez dupa 2 luni lucruri. A trecut si-a 3-a,deja se adunasera.. erau buluc in capul meu. Nu mi-a trebuit mult sa incep sa spun tot. Am spus tot ,sper eu, intr-un mod elegant, de bun simt..clar fara jigniri,fara tipete.. saracul de el,mi-a aprobat tot adaugand faptul ca stie lucrurile astea insa nimeni n-a avut curajul sa i le spuna direct. Pentru o perioada a fost ok,poate pentru ca reusisem sa zic tot si ma mai linistisem. N-a durat mult si-a inceput din nou.. am incercat inca o data dar fara rezultat. De-aici a inceput si-a mea problema legata de-a lui fata cand mananca ( si jur, uneori chiar are o fata de prost cand mananca ) De curand, la petrecea privata de la munca, a tinut mortis sa-mi strice seara. Ca sa am grija de mine, sa nu ma fraiereasca vreunul. Adica? Sunt fraiera?! Si cine ma fraiera? Colegul meu de munca pe care-l cunoaste? smile.png) Chestia asta cu copiatul.. el nu are personalitatea lui ? El nu are punctul lui de vedere? El nu stie sa se impuna!

Atunci de ce mai iei in calcul o impacare?

Citeste si ce am scris mai sus....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, ar mai fi o optiune, dar daca tot zici ca esti matura, mizam pe faptul ca nu o sa te folosesti de vulnerabilitati, ca nu o sa exploatezi la maximum faptul ca el te cauta disperat, ca iti scrie texte din alea din care reiese ca nu poate trai fara tine, cand iti cere sanse si iti jura ca o sa fie cum vrei tu.

Pentru ca daca o sa te impaci cu el exploatand chestiile astea, fiind tu intr-o pozitie confortabila si stiind foarte bine ca ti-e catelus si il poti pune sa-ti suga si tocul, o sa zica actiunile astea despre tine si caracterul tau doar un singur lucru.

Te las pe tine sa ghicesti care.

Nu. Nici el nu trimite texte de genul si chiar daca ar face asta, n-as profita de chestia asta. Au fost unele mesaje in care imi zicea ca ma iubeste sincer si ii pare rau de decizia mea..i-am raspuns la fel,dar n-am lasat sa se inteleaga ca-i gata, ne impacam..

Am zis ca poate pentru o perioada e bine totusi sa avem un moment de respiro.

Sa-ti zic sincer? Nu e nevoie sa profit de vreo pozitie confortabila din urma unor mesaje si juraminte.. mi-e catelus si-asa si zau ca pana si chestia asta ma enerveaza :)) Si i-am spus-o si lui.. sa se impuna si el cand e cazul,sa nu mai stea asa ca mortul. Si a naibi ecuatie, se gasea sa se impuna cand nu era cazul.. si faceam ca el,si iesea un cacat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Meh...banuiam ca ti-e catelus, nu stiu daca s-a citit printre randuri in prima postare.
Intrebarea e: de ce mai vrei relatia asta?
Si nu, nu poti spune ca o vrei ca sa ii fie lui bine sau pentru ca stii ca sufera, ca ii faci lui bine and so on.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Meh...banuiam ca ti-e catelus, nu stiu daca s-a citit printre randuri in prima postare.

Intrebarea e: de ce mai vrei relatia asta?

Si nu, nu poti spune ca o vrei ca sa ii fie lui bine sau pentru ca stii ca sufera, ca ii faci lui bine and so on.

Nu, nu pot sa fiu ipocrita si sa ma dau dupa cum bate vantul. Vreau binele amandurora..

Tin la el, d-aia iau in considerare o noua sansa.. ma gandesc ca poate acum va fi bine. Ma gandesc sa nu dau cu piciorul unei relatii cu sentimente din ambele parti.. daca stau sa ocolesc aceste defecte de nu ma lasa sa pun capul pe perna noaptea linistita.. avem mii de momente "magice" impreuna.

Da vezi tu.. se comnbina lucrurile bune cu cele rele,si ma apuca nebunia si fac d-alea nefacutele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica se gasea sa se impuna cand nu era cazul.

Nu inteleg. L-ai prefera sa fie catelus, dar doar cand vrei tu.

 

Nu ii mai consuma din viata. Lasa-i sansa sa gaseasca pe cineva care sa il iubeasca.

Tu nu il iubesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica se gasea sa se impuna cand nu era cazul.

Nu inteleg. L-ai prefera sa fie catelus, dar doar cand vrei tu.

 

Nu ii mai consuma din viata. Lasa-i sansa sa gaseasca pe cineva care sa il iubeasca.

Tu nu il iubesti.

Nu nu nu.. hai sa nu intelegem doar ce ne convine. Erau situatii in care nu necesita o impunere majora,de la niciunul.. dar insista pe-o chestie,si-am zis sa fie lupul mancat de oaie si sa fac ca el si pac iesea dezastru si pe urma statea cu capu in pamant ca strutul..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate ai scris aici, defectele alea nu-s de ocolit.
Iti place sa stii ca ai un catelus, ca il domini, ca face aport si play dead.
Da' vezi ca pana la urma se trezeste si daca stie cum sa isi gestioneze reactiile, daca te prinde 'treaz" macar o singura data pe picior gresit si iti anticipeaza miscarile, o sa se inverseze rolurile.

However, probabilitatile pentru scenariul asta sunt mici, dar nu nule si pana la urma, tu fiind detasata(trec peste partea cu sentimente din ambele parti, ca nu-mi suna mie bine si nici nu cred in zana maseluta) o sa-l poti inlocui cand vrea trompa ta uterina.
Deci win-win situation din pozitia in care esti acum, cu conditia de a ramane detasata.

Editat de Priapism

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate defectele alea ale lui sunt defecte doar pentru tine. Cred ca altora le-ar conveni sa aiba un partener caruia sa ii placa sa faca ce fac ei. Si mai cred ca nu-l iubesti, ai fost doar indragostita de el si, precum toti indragostitii, partial oarba, iar acum te-ai trezit, ti-a cazut valul de pe ochi si incepi sa regreti ca ti-ai pierdut timpul cu el, pt. ca nu e genul de barbat care iti place si care iti poate castiga respectul. Mie mi-e greu sa cred ca poate exista o persoana capabila sa iti castige respectul, din moment ce vorbesti atat de urat despre cineva langa care ai stat de bunavoie si care nu pare sa se fi purtat urat cu tine, fiind "vinovat" doar ca s-a straduit sa iti faca pe plac, insa n-a reusit.

Editat de Fiero
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate ai scris aici, defectele alea nu-s de ocolit.

Iti place sa stii ca ai un catelus, ca il domini, ca face aport si play dead.

Da' vezi ca pana la urma se trezeste si daca stie cum sa isi gestioneze reactiile, daca te prinde 'treaz" macar o singura data pe picior gresit si iti anticipeaza miscarile, o sa se inverseze rolurile.

However, probabilitatile pentru scenariul asta sunt mici, dar nu nule si pana la urma, tu fiind detasata(trec peste partea cu sentimente din ambele parti, ca nu-mi suna mie bine si nici nu cred in zana maseluta) o sa-l poti inlocui cand vrea trompa ta uterina.

Deci win-win situation din pozitia in care esti acum, cu conditia de a ramane detasata.

Nu sunt asa detasata precum par.. in interiorul meu se da o lupta serioasa. Si nu vreau un catelus,cred ca cel mai corect pentru amandoi e sa fim egali..

Mi-am adus aminte de o chestie.. o discute intre noi doi la aproape 6 dimineata. Pe intuneric asa, fara sa ne privim,vorbeam ca si cum ne-am fi "spovedit" cuiva.. si l-am intrebat ce defecte gaseste el la mine, in'afara de unul destul de ciudat si acela fiind ca cica sunt "bagareata" si neintelegand la ce se refera mi-a zis ca cica sunt prea sociabila.

 

Poftim.. mesaje date acum cateva secunde.

El : nu ai pierdut nimic important dupa cum ai spus ieri

Eu: n-am zis niciodata ca n-am avut nimic de pierdut din despartirea asta

El: ce ai avut de pierdut

Eu: mai conteaza?

El : asa de intrebare.. pe mine nu,crede-ma.. nici eu nu m-as vrea pe mine.

Poate defectele alea ale lui sunt defecte doar pentru tine. Cred ca altora le-ar conveni sa aiba un partener caruia sa ii placa sa faca ce fac ei. Si mai cred ca nu-l iubesti, ai fost doar indragostita de el si, precum toti indragostitii, partial oarba, iar acum te-ai trezit, ti-a cazut valul de pe ochi si incepi sa regreti ca ti-ai pierdut timpul cu el, pt. ca nu e genul de barbat care iti place si care iti poate castiga respectul. Mie mi-e greu sa cred ca poate exista o persoana capabila sa iti castige respectul, din moment ce vorbesti atat de urat despre cineva langa care ai stat de bunavoie si care nu pare sa se fi purtat urat cu tine, fiind "vinovat" doar ca s-a straduit sa iti faca pe plac, insa n-a reusit.

Partial ai dreptate.. insa,gresesti undeva. N-am fost doar indragostita,ci l-am si iubit..si inca o fac. Si nu vorbesc urat,doar ca spun realitatea asa cum e desi suna urat.

Editat de Yzzmel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu o zice pentru ca el stie ca nu s-ar vrea pe el, o zice ca stie ca are impact, ca prinde la tine.

Faza unu; pus cenusa in cap in genul "eu sunt de vina, tu ai dreptate, sunt un ratat, am pierdut cel mai frumos lucru din viata mea, adica pe tine" si alte lacrimogene de genul.
Faza doi: reprosuri "nu m-ai iubit niciodata, te-a durut undeva de mine, nu pot sa cred ca am fost orb tot timpul asta" si altele de genul.

Fazele se pot repeta pana la epuizare sau pana dau rezultatul scontat.
Tu esti constienta ca relatia asta nu merge, dar nu vrei sa pierzi un sclav, nu vrei sa nu ai posibilitatea de a dicta tu totul.


Eu in locul lui nu iti mai dadeam niciun semn, nu tu sms, nu tu mesaje prin porumbei, nu tu semnale cu fum.
Si daca faceai greseala sa ma cauti si sa-mi spui sa mai dam o sansa relatiei, sa ne impacam....uh sweet baby gizas, iti spun in mod sigur ca dupa 4-5 luni, nu numai ca te lasam, dar te lasam intr-o stare de iti trebuia cel putin un an de terapie ca sa mai ai incredere in alt barbat vreodata.
Cross my heart and hope to die!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×