Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da. I-am spus clar ca s-a terminat. Daca nu ma insel chiar in primul meu post am spus ca dupa cateva zile de tacere am ales sa ma despart de el pentru ca si deoarece. De altfel,pot posta o poza in care se poate vedea clar ca exact cuvintele astea le-am folosit : s-a terminat!

"Aseara am decis sa pun punct dupa cateva zile in care nu am vorbit cu el si cica am ajuns la concluzia ca asa e cel mai bine.. dar acum nu mai e asa bine."

 

Asta este fraza. Nu imi place sa fac gramatica pe forum si inteleg cand cineva greseste pentru ca si eu mai gresesc. Verbele "sa pun" si "am ajuns" sunt la persoana I-a singular. Adica tu te-ai gandit la asta. Prezenta acelui "cica" face ca fraza ta sa fie ambigua si nu ma lamureste ca si el ar fi auzit ceea ce gandesti tu.

Poate de aceea am trait cu impresia ca nu i-ai spus. Ah, imi cer scuze!smile.png

Editat de johnnyblue
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yzmenel, ai personalitate, imi placi. Esti plina de obscuritati fascinante, ai multe noduri de deslusit, mici conflicte interioare cat sa dea savoare vietii tale delicios de zbuciumate.

Mi se pare mie sau tu de fapt intretii aceste mici dramatizari cu prietenul mutra-de-prost-la-masa ca sa te simti vie?

Vanzatorul asta nu e de tine, sa speram ca viitorii vor fi cat de cat acceptabili. Promiti sa ne dai vesti? Pun pariu ca esti o dulceata la pat.

Editat de tadayosimasahiromidorikawa
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Aseara am decis sa pun punct dupa cateva zile in care nu am vorbit cu el si cica am ajuns la concluzia ca asa e cel mai bine.. dar acum nu mai e asa bine."

 

Asta este fraza. Nu imi place sa fac gramatica pe forum si inteleg cand cineva greseste pentru ca si eu mai gresesc. Verbele "sa pun" si "am ajuns" sunt la persoana I-a singular. Adica tu te-ai gandit la asta. Prezenta acelui "cica" face ca fraza ta sa fie ambigua si nu ma lamureste ca si el ar fi auzit ceea ce gandesti tu.

Poate de aceea am trait cu impresia ca nu i-ai spus.

Da,bine, daca n-am fost la fel de "dura" in postul de aici ca in mesajele pentru el asta nu inseamna ca nu am folosit cuvintele "s-a terminat".

Fiind suparata si cum mai eram eu, i-am spus clar ca totul s-a terminat, in sufletul meu nu era chiar aceeasi treaba. De aici si diferenta de exprimare..cu el am incercat sa par sigura de ce-mi doresc, aici am fost sincera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×