Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Romanii ''vor invada UK in 2014''

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

în felul acesta o sa mai plece din Romania spre Anglia si ultimii profesionisti (ma refer la doctori si asistente medicale) scolarizati pe banii Romaniei.

 

 

deh, ghinion.

ce-nseamna mai exact banii României ?

exista vreun contract care sa te-mpiedice sa parasesti tara dupa studii? nu cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ce-nseamna mai exact banii României ?

 

 

taxele opritedin salarii, pensii, taxa de masina, drum, taxa pe numele de sfant, etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce parte a regatului te afli?

 

In Londra...

 

deh, ghinion.

ce-nseamna mai exact banii României ?

exista vreun contract care sa te-mpiedice sa parasesti tara dupa studii? nu cred.

Facultate facuta la stat, profesori bugetari, etc. Nu exista nici o interdictie de a parasi tara si sincer in zilele astea nici o condamnare daca o faci. Cel puțin nu din partea mea. Nu poți cere sa existe nici macar o obligatie morală cata vreme tara si-a pierdut calitatea de patrie mama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Facultate facuta la stat, profesori bugetari, etc.

 

 

cele de mai sus sunt platite din banii celor ce platesc taxe. din banii romanilor, ca romania fara romani nu exista

 

lasati comunismul asta ca nu tara v-a crescut si nici tatal nicolae

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deh, ghinion.

ce-nseamna mai exact banii României ?

exista vreun contract care sa te-mpiedice sa parar trebui, asesti tara dupa studii? nu cred.

ar trebui sa fie. Ca doar si femeia de serviciu si taranul contribuie la taxe la stat. Daca nu, sa faca in alta tara scoala. Atata timp cat stiu cum e situatia cu chenzina, stiu in ce se baga. Sa poata pleca daca nu li se asigura niciun venit dupa facultate...altfel, cel putin cinci ani sa isi faca meseria aici.

Asa ar fi just.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aoleu, nu e aglomerat?n-ai loc sa arunci un ac

Ba da, in centru este criminal chiar. Si aici poti vedea ca nu este nici o invazie a romanilor, majoritatea sunt arabi sau indieni :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa fie. Ca doar si femeia de serviciu si taranul contribuie la taxe la stat. Daca nu, sa faca in alta tara scoala. Atata timp cat stiu cum e situatia cu chenzina, stiu in ce se baga. Sa poata pleca daca nu li se asigura niciun venit dupa facultate...altfel, cel putin cinci ani sa isi faca meseria aici.

Asa ar fi just.

 

nu prea.

daca taxele sunt colectate de la bobor, înseamna ca scoala nu-i chiar pe gratis, cum le place unora sa auda.

 

statul e , în cazul asta, mijlocitor. fara drept de a-si baga coada unde lucreaza fiecare dupa ce termina cu studiul/scoala.

 

Facultate facuta la stat, profesori bugetari, etc. Nu exista nici o interdictie de a parasi tara si sincer in zilele astea nici o condamnare daca o faci. Cel puțin nu din partea mea. Nu poți cere sa existe nici macar o obligatie morală cata vreme tara si-a pierdut calitatea de patrie mama.

 

vezi mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca firmele care platesc la unii ani de facultate sau cursuri specializate cer un contract pe cativa ani..statul sa fie mai prost, right?

Exista atatea reduceri pt studenti..de la reduceri bilete pt evenimente culturale, abonamente de bus gratuite, chirii ieftine la camin si pensii de urmasi daca iti continui studiile , ca sa nu mai vorbim de reducere impozite si taxe si laboratoare gratuite..incat mi se pare de bun simt o astfel de 'revansa' pt ca multi oameni fara facultate platesc si ei taxe la stat..in caz contrar, sa plateasca, fie si in rate..subventiile de la stat pe perioada facultatii

Da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×