Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Romanii ''vor invada UK in 2014''

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma bag si eu in discutie...

Ce se spunea mai sus, Daily Mail e intradevar un fel de Cancan al Romaniei. Si da e citit de foarte multi dar asta nu inseamna ca toti cred tot ce se spune in el. Inclusiv englezi nu il iau in considerare prea tare.

Referitor la numarul de romani...s-au inmultit! La fiecare 30 secunde te izbesti de 2, 3 romani, mai ales in partea de est a Londrei. Problema nu e ca sunt multi, e aceea ca cei care aterizeaza pe aici sunt marea majoritate la furat. Fratele meu mereu se plange de fiecare data cand cumpara scule( lucreaza pe un santier foarte mare) ramane fara ele si nu pentru ca le fura " negroi" sau englezi, ci toti romani noi care se perinda pe acolo. De asemenea am auzit povesti de fete noi venite care incep sa lucreze pe la hoteluri si cand termina turele, pleaca cu cate prosoape pot prin geanta sau mai stiu eu ce alte lucruri.

Referitor la petitia importiva romanilor... esti convins ca nu sunt si semnaturi romanesti? Am auzit cateva discutii... sunt persoane care au muncit pe la capsuni ani de zile sa isi faca cateva acte sa poata schimba locul de munca, altele au studiat ziua si lucrat noaptea pe la WC si restaurante 1, 2 ani ca sa obtina locuri de munca acceptabile... crezi ca toti sunt 100% fericiti ca vin alti cu zecile sau miile in ianuarie si sa aiba totul pus pe tava?( ma refer la dreptul la munca) fiind mai multi joburile sunt mai putine si se strica piata!

Tu sa fi in locul acelor oameni care au muncit din greu in ultimi ani pentru asi face niste drepturi i-ai primi pe toti din tara cu bratele deschise?... chiar pe toti?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in discutie...

Fratele meu mereu se plange de fiecare data cand cumpara scule( lucreaza pe un santier foarte mare) ramane fara ele si nu pentru ca le fura " negroi"

Tu sa fi in locul acelor oameni care au muncit din greu in ultimi ani pentru asi face niste drepturi i-ai primi pe toti din tara cu bratele deschise?... chiar pe toti?

 

eu as da permis de intrare numai la 'negroi' ca au scula mai mare.

 

 

esti in londra, in 2013 si te plangi de rasism cand tu fol cuv rasiste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Tu sa fi in locul acelor oameni care au muncit din greu in ultimi ani pentru asi face niste drepturi i-ai primi pe toti din tara cu bratele deschise?... chiar pe toti?

 

Scoateti-va fumurile astea din cap, nu e vina altora ca voi ati ales sa va duceti acolo inainte de caderea restrictiilor, ce gandire de rahat. Tot romani de kkt sunteti si voi, daca ganditi asa. Hai sa nu mai intre romanii in UK, ca voi ati spalat WC-uri ... tu vorbesti serios? Au spalat wc-uri pt ca atat i-a dus capul sa faca. Barbatu-meu e self employed si nu spala wc-uri si e bine mersi si nu ii e frica de romanii care o sa vina din ianuarie.

VOI meritati sa fiti dati afara. 'mi-ar sila de voi.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in discutie...

Ce se spunea mai sus, Daily Mail e intradevar un fel de Cancan al Romaniei. Si da e citit de foarte multi dar asta nu inseamna ca toti cred tot ce se spune in el. Inclusiv englezi nu il iau in considerare prea tare.

Daily Mail este un ziar tabloid, "right wing", din cate stiu eu, specializat in a lansa astfel de flame. Si da, multi englezi nu il iau prea mult in seama, desi este cel mai bine vandut ziar dupa "The Sun". Ai o atitudine tare nepotrivita, suntem egali in drepturi. Romanii ar trebui sa se ajute unii pe altii, indiferent unde s-ar afla. Daca esti in UK (nu am citit prea bine daca esti acolo), ar trebui sa te uiti la indieni si pakistanezi, sa le preiei exemplul.

Mai mult, cred ca generalizarile tale sunt destul de exagerate, atunci cand spui de cei 2-3 romani intalniti la fiecare pas si care fura prosoape si unelte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Referitor la numarul de romani...s-au inmultit! La fiecare 30 secunde te izbesti de 2, 3 romani, mai ales in partea de est a Londrei.

 

Eu am fost in Londra 10 zile la inceputul lui iunie. E drept ca am locuit in vestul ei ( pe langa statia Hammersmith) dar am umblat ca naucu' 10-12 ore pe jos practic prin toata Londra. O singura data am auzit vorbindu-se romaneste in magazinul Liberty grin.gif

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa te bag eu in seama, atunci sa-mi raspunzi.

ia un emetiral.

Asa, ia-ma la rost, romaneste :ro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am fost in Londra 10 zile la inceputul lui iunie. E drept ca am locuit in vestul ei ( pe langa statia Hammersmith) dar am umblat ca naucu' 10-12 ore pe jos practic prin toata Londra. O singura data am auzit vorbindu-se romaneste in magazinul Liberty grin.gif

Ooo crede-ma ca in prima zi in care am iesit la plimbare in Londra am auzit vorbindu-se in metrou romaneste; ca sa nu mai spun de zona centrala Parlament-London Eye. Si in Camden Town standuri intregi unde lucreaza numai romani ;) sunt destuui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×