Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Romanii ''vor invada UK in 2014''

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da dar vezi tu, multi nu stiu chestia asta si pe altii nu-i intereseaza. Respectivii detin pasaport romanesc si sunt veniti din Romania...pentru britanici sunt toti romani. Crezi ca daca niste tigani englezi ar merge in Romania, ar sti romanul sa faca diferenta ?

Nu stiu exact cum arată țiganii englezi, dar cât despre țiganii romani, exista Diferențe foarte evidente între ei si noi. Ciudat ca fac diferența atunci când ne arată cu degetul pentru așa-zisa discriminare.

In orice caz, ma cam doare in cot de părerea unor ignoranti atâta timp cât nu ma afectează direct. Dar e neplăcut, totuși când niște oameni cu o Civilizație precum cei din sudul Italiei, se considera mult superior romanilor. Pff..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar e neplăcut, totuși când niște oameni cu o Civilizație precum cei din sudul Italiei, se considera mult superior romanilor. Pff..

 

Da asta am auzit si eu despre aia. E revoltator nu numai neplacut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema nu este ca o sa vina multi romani in Anglia, problema este ca vor avea drepturi si vor impovara sistemul de ajutor social care este deja la pământ. De asta s-a facut atât tam-tam. Si pana în 2014 cine a vrut sa plece în Anglia a putut plecat nestingherit. Ca nu a reusit sa-si ia NINO-ul este partea a doua. Acum poate sa-l ia orice roman si bulgar, de aici marea problema. Este un lucru chiar benefic pentru englezi ca si-au deschis piața de munca pentru români ca în felul acesta o sa mai plece din Romania spre Anglia si ultimii profesionisti (ma refer la doctori si asistente medicale) scolarizati pe banii Romaniei.

Off-topic: vad ca sunt mai mulți useri care locuiesc în Anglia. Ma numar si eu printre voi... Daca vreti sa vorbim, lasti-mi un mesaj pe privat. Sunt relativ nou venit în țara și nu am prieteni pe aici.

Editat de allinone

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×