Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Romanii ''vor invada UK in 2014''

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Eu am fost in Londra 10 zile la inceputul lui iunie. E drept ca am locuit in vestul ei ( pe langa statia Hammersmith) dar am umblat ca naucu' 10-12 ore pe jos practic prin toata Londra. O singura data am auzit vorbindu-se romaneste in magazinul Liberty grin.gif

 

hai las-o ca macane! daca mie imi spui ca in londra nu auzi romaneste, batuta si nu te cred! cred ca aveai casti si ascultai muzica

 

la mine-n sat auzi romaneste la fiecare semafor si e un sat cu 10 mii oameni. ori lasa-ma sa cred ca romanu prefera londra ca bungheste limba engleza mai repde decat p'aia norvegiana

 

 

te plimbi cam mult, mai stai p-acasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

hai las-o ca macane! daca mie imi spui ca in londra nu auzi romaneste, batuta si nu te cred! cred ca aveai casti si ascultai muzica

 

Oi fi prins eu o perioada mai proasta pentru romani dar nu am exagerat deloc

 

te plimbi cam mult, mai stai p-acasa!

Doar mort :o: , asta cand o fi sa fie.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-au cam cacat pe ei de ras englezii cand au auzit ce a zis coana Mariana, apoi au rugat-o sa-i scuteasca de minunile care le fac romanii pt bugetul Angliei si sa-si ia romanii inapoi dupa ea. si aia 'de le fura gioburile' si p-aia de le fura portofelele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum cam exagereaza si ei; asa se comporta de parca s-ar muta toata Romania la ei in tara dupa 1 ianuarie.. si sincer ma indoiesc ca o sa fie ceva migrare in masa mai substantiala decat pana acum. Sau poate putin mai mult dar in nici un caz asa cum cred ei.

 

De exemplu daca s-ar pune problema sa plec din tara, in nici un caz nu m-as muta in Europa :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

De exemplu daca s-ar pune problema sa plec din tara, in nici un caz nu m-as muta in Europa smile.png

 

si doar de curiozitate: unde te-ai muta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×