Sari la conținut
Forum Roportal
Lady.in.red

Cand sexul nu mai merge intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu n-am luat nici un fel de pilule si nici nu m-am ferit de nimic si nu-mi pare rau,

 

Ai dreptate . La fel am facut si eu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea se plange de alte probleme, nu ca vrea copil. un copil ar fi cea mai nasoala idee in momentul asta. un copil nu rezolva problemele cuplului

 

 

Vad eu in jur de ce se invarte ea dar nu asa functioneaza corpul uman. Odata luand acele pilule anticonceptionale, corpul se pune in mod rece si fara interes in sex, femeia devine indiferenta la barbati, fizic, doar in gand are ceva care nu se materializeaza ca n-are intres din cauza ca este linistita ca in puscarie sau aziluri. Organismul este in pauza, hiberneaza deci n-are chef de sex, pentru asta se iau alte piluri sa-i salte apetitul sexual dar sa n-o incalzeasca prea tare sa-si piarda cumpatul si sa ramana gravida doar in slow motion si cu moderatie. Ce am zis ca tu nu-ti controlezi corpul artificial ca nu functioneaza cum vor hormonii sintetici!!! Totul are un pret!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

d-na Olga, esti pe pilule? bazaconie mai mare ca ce ai scris tu nu am citit de...ieri, cand o citeam pe pocaita ia de la religie :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

d-na Olga, esti pe pilule? bazaconie mai mare ca ce ai scris tu nu am citit de...ieri, cand o citeam pe pocaita ia de la religie :lol:

 

 

Nu sint decat pe o pilula de tensiune, daca eram in Europa nici de asta nu aveam nevoie ca acolo este mai inalta tensiunea normala, insa aici trebuie sa iau cea mai slaba doza.

Chiar daca n-ai auzit asa ceva, multe femei au trait asemenea viata, asta este efectul acelor pilule cand te uiti la poza mare, insa difera de corpurile ca nu sintem nici acolo facuti la egalitate. Nu stiu de care pocaita vorbesti ca eu extrem de rar citesc pe acolo.

Eu am avut probleme cu acele pilule dupa ce am avut copiii, ca inainte n-am luat nimic.

A fost un infern viata mea inaintea ciclului ca aveam migrene de ma tavaleam pe jos in voma mea aproape ca nici apa nu putem sa beau sau sa ma tin pe picioare sau sa vad lumina sau caldura. Pe sotul voiam sa-l arunc pe geam de la etaj ca n-aveam chef de el niciodata, el credea ca am pe altcineva. Drogurile actioneaza in fiecare femeie altfel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Macar are si alte preocupari si nu se gandeste la sex mereu!!!

 

Am alte preocupari cum ar fi serviciul, mama bolnava de care am grija si multitudinea de hobby-uri pentru care abia imi mai gasesc timp. Nu discut cat de implinite pot fi alte femei dupa ce fac un copil, nu sunt in locul lor ca sa stiu, insa nu este cazul aici. Am mentionat ca nu am copii ca sa raspund intrebarii insa nu este unul din punctele esentiale din discutia de fata.

 

Nu stiu daca te completeaza au ba, dar un copil este intotdeauna un pas frumos.

Pentru cei care il doresc sunt sigura ca este o bucurie foarte mare, eu nici nu doresc si nici nu am voie.

 

ea se plange de alte probleme, nu ca vrea copil. un copil ar fi cea mai nasoala idee in momentul asta. un copil nu rezolva problemele cuplului

 

Intr-un final cineva care intelege.

 

De ce ar fi nedorita o sarcina cand stai cu el de ani de zile???

 

Pentru ca repet, nu doresc si nici nu am voie. O sarcina ar insemna obligatoriu avort.

Pastilele pe care le iau scad libidoul insa nu atat de mult. In plus momentul de cand le iau nu coincide cu momentul scaderii bruste a interesului meu pentru sex.

Editat de Lady.in.red

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Odata luand acele pilule anticonceptionale, corpul se pune in mod rece si fara interes in sex, femeia devine indiferenta la barbati

Subscriu. Am remarcat

Editat de harald
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este si relatia in care am comunicat cel mai mult vreodata (si cred ca asta spune multe despre cat comunic in general).

Poate totusi nu ajunge? Nu te-ai gandit inca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×