Jump to content
Forum Roportal
Geoniceeyes

Sunt indragostita de alt baiat

Rate this topic

Recommended Posts

Buna!Nici nu stiu cum sa incep pentru ca am mult de povestit!Fac lucrul asta pentru ca nu a nici o persoana careia sai pot cere un sfat!Totul a inceput acum 4 ani..la 16 ani am inceput o relatie cu un baiat cu 6 ani mai mare totul bine si frumos dragoste arzatoare,acum un an si cateva luni dupa ce am terminat liceul el mia propus sa merg cu el in spania,eu am acceptat chiar daca parintii mei nu au fost la inceput de acord!Am stat la inceput cateva luni acasa pentru ca nu imi gaseam de munca,dupa o perioada mam angajat la un restaurant la bucatarie,acolo toate erau romance,fetele erau mai mari toate maritate si cu copii eu eram cea mai mica si am devanit cea mai ocrotita..la un moment dat a aparut un baiat nou..era fratele uneia dintre fete..la inceput nu ne suportam dar cu tipul stand mai mult de 12 ore pe zi impreuna neam apropiat..eu la inceput am lasat clar ca am prieten dar incet incet poate chiar fara sami dau seama neam apropiat mai mult...dupa cateva luni prietenul meu a ainceput sa ma banuie..nu stia nimic concret dar era gelos am inceput samy iau bataie mia spart telefonu..eu incercam sai spun ca nul mai iubesc dar el nu intelegea zicea k el nu ma crescut degeaba si ca no sa ma lase in pace niciodata dupa o cearta mai grava cu el fetele mau observat k plansesem si leam povestit ele miau zis k nu se mai poate duce asa si miau zis sa ma mult la ele(ele fiind cele 2 surori ale lui)eram foarte entuziasmata dar asat insemna sa incep sa stu cu el si miera foarte frica de reactia prietenului meu poate si intrun fel mila de el!am vrut sa ma mut dar nu am putut din cauza lui mia facut scandal la munca nu mai ma lasat sa ma duc!dUPA 2 sapt am plecat in tara cu el dar am tinut legatura si cu nico(el fiind baiatul cu care am lucrat9acum mam intors si vreau sa ma mut ca sa pot fi cu nico pentru ca in timpul care nu lam vazut miam dat seama k ma gandesc in fiecare zi la el el e primul meu gand cand ma trezesc!E situatia mea chiar asa de condamnabila,e oare bine ce fac cu o relatie de 4 ani?pot spune ca tremur cand ma gandesc la nico ca nu pot fi langa el cum imi doresc!

Dragostea cu de-a sila e imposibila.

Plus ca, oricat de mult l-ai rani cu DECIZIILE tale, NU are dreptul sa ridice mana la tine. Nimeni pe aceasta lume.

4 ani la varsta ta, crede-ma, e mai mult irelevant decat relevant. De abia acum incepi sa te cunosti cat de cat pe tine, de abia acum incepi sa descoperi ce vrei cu adevarat de la viata.

Nu te poate condamna nimeni ca vrei altceva.

Asta e viata.

Si ce doresti ?

Eu cat am stat de acasa nu am avut libertate cu ai mei a trebuit sa invat nu ma lasa la mare la munte cu prietenul si cand am plecat in spania credeam k sunt libera aici dar am realizat ca sunt la fel si cred k la varsta mea am nevoie de libertate de a lua decizii de a face ce vreau sa ma duc unde vreau fara sa dau explicatii cateodata simt ca innebuesc ca nu pot sa iau o decizie singura!

Si ce doresti ?

Eu cat am stat de acasa nu am avut libertate cu ai mei a trebuit sa invat nu ma lasa la mare la munte cu prietenul si cand am plecat in spania credeam k sunt libera aici dar am realizat ca sunt la fel si cred k la varsta mea am nevoie de libertate de a lua decizii de a face ce vreau sa ma duc unde vreau fara sa dau explicatii cateodata simt ca innebuesc ca nu pot sa iau o decizie singura!

Dragostea cu de-a sila e imposibila.

Plus ca, oricat de mult l-ai rani cu DECIZIILE tale, NU are dreptul sa ridice mana la tine. Nimeni pe aceasta lume.

4 ani la varsta ta, crede-ma, e mai mult irelevant decat relevant. De abia acum incepi sa te cunosti cat de cat pe tine, de abia acum incepi sa descoperi ce vrei cu adevarat de la viata.

Nu te poate condamna nimeni ca vrei altceva.

Asta e viata.

Multumesc pentru intelegerea ta poate asta aveam nevoie cand am intrat aici sa vad daca ma intelege cineva sau eu sunt de vina si mai rau e ca nam cum sa vorbesc cu nimeni..

Atunci nu te mai teme, gandeste si fa ceea ce este bine pentru tine - nu te astepta sa faca altii, ca altii eventual daca te miroase ca esti slaba te vor exploata. E greu sa iti iei viata in propriile maini, dar tot va trebui la un moment dat sa faci asta. Ai grija ce faci cu tine. Intelege ca nu esti la mila parintilor, prietenilor, altor oameni decat daca tu permiti sa se intample asta.

Esti prea mica pentru decizii atat de mari, sa pleci in spania cu ala, sa vii inapoi in tara...

Ai grija sa nu dai din lac in put cu Nico asta. Sa fugi de dracu si sa dai de ta-su. Sa dai cioara din mana pe vrabia de pe gard (sau nu, nu prea merge zicala asta)

Doua lucruri mi-au placut in mesajul tau, ala cu bataia si ala cu "mi-e mila de el", adica dupa ce te-a trosnit, tot tie ti-e mila?

Rahaturi se intampla, ce sa-i faci, nu poate sa te tina cu forta, relatiile incepute cand unul din cei doi are o varsta mica, de cele mai multe ori sunt destinate esecului.

Daca te hotarasti sa ramai cu batausul, pregateste-te pentru mai rau, mai tarziu.

Daca poti, fii independenta, sa ai banii tai, sa nu depinzi de barbati cu casa, masa si altele. Numai asa vei putea fi libera.

Edited by Amarena

Buna!Nici nu stiu cum sa incep

Oamenii se schimba. La 16 ani erai alta si primul prieten ti s-a potrivit. Acum nu si asta-i tot. Sa plece. Daca te bate este politie. Poate prietenul cel nou sa-i traga un pumn in nas.

Ce inteleg eu din toata povestea asta; Te-ai iubit cu un tip,tip care ti-a oferit un loc de munca,o sansa de a face niste bani,iar tu l-ai inselat cu primul neavenit.

Pana sa apara Nico,il iubeai pe primul?

Ce te faci daca Nico nu e baiat de treaba?

dar nu i-a oferit el un loc de munca, eventual a ajutat-o sa-si gaseasca. Si daca a facut asta, ea tre sa-i fie recunoscatoare vesnic, sau ce? Astea sunt lucruri care se pot intampla oricui, nu mai face atat morala in stanga si-n dreapta. Ca drept dovada, de bun ce era, a batut-o. Sau era indreptatit? Ca doar i-a oferit un loc de munca.

Ce inteleg eu din toata povestea asta; Te-ai iubit cu un tip,tip care ti-a oferit un loc de munca,o sansa de a face niste bani,iar tu l-ai inselat cu primul neavenit.

Pana sa apara Nico,il iubeai pe primul?

Ce te faci daca Nico nu e baiat de treaba?

Nu,nu il iubeam cand lam cunoscut pe nicoproblemele dintre noi incepusera dinainte sa apara el poate si pt k munceam foarte mult si ma vedeam rar cu el dar lucrurile se stricasera dinainte,si cu locul de munca...eu in tara am o situatie foarte buna eu am venit aici pt k sa fiu cu el nu k sa strang bani,pentru ca si el la inceput nu era de accord sa ma duc la munca iar acum imi cere banii inapoi pe alea cateva luni in care nam muncit!