Sari la conținut
Forum Roportal
Lady.in.red

Cand sexul nu mai merge intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand sexul nu mai merge intr-o relatie este nevoie de o uriasa putere de depasire a problemelor existente, pentru ca e mai greu sa previi decat sa tratezi si odata ce s-au instalat automatismele sexuale nu mai scapi de ele decat dupa multe si sustinute eforturi, deoarece unui barbat ii este mai usor sa isi gaseasca o amanta decat sa isi rezolve problemele conjugale.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva spunea ca prima criza conjugala apare la aproximativ 5 ani, a doua dupa 15 ani de relatie si a treia la 50 de ani ai barbatului, cu plus minu 10%.

 

Nu exista cifre si numere exacte in acest domeniu. Totusi prima criza apare la nasterea primului copil, la al doilea copil, deja e slaba relatia de cuplu, cand mai cresc micutii si e timp si de altceva ca deja inteleg si copiii multe si nu necesita atenite toata ziua, deja locul e rece.

Ocazional apare si sex in programul cotidian. In acest timp toata lumea este foarte ocupat si nu se gandeste decat la copiii.

Cand pleaca din casa copiii la facultate, atunci apare adevarata criza de toate alea!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare hazliu faptul ca ai impresia ca stii care a fost motivul depresiei mele.

 

tu stii ?

Cineva spunea ca prima criza conjugala apare la aproximativ 5 ani, a doua dupa 15 ani de relatie si a treia la 50 de ani ai barbatului, cu plus minu 10%.

 

si la femei cind ?

cind e in criza sotul, nu?

Hai sa dam vina pe bietii copii, de la ei se strica casniciile.

Nu e cazul doamnei in rosu, ea n-are copii , nu-i vrea , ar avea timp unul de altul si totusi....anii si rutina bata-i vina.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc destul de multe familii fericite care au copii si nu cred ca au dat vina pe copii atunci cand au avut probleme.

Cand scriu familii fericite ma refer la alea care chiar sunt fericite, nu la aia care mimeaza fericirea, pentru ca bucuria si fericirea se simte si se transmite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×