Sari la conținut
Forum Roportal
Lady.in.red

Cand sexul nu mai merge intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dar si cand nu le are e pe lista neagra??? asta deja e stresant!!!

Nu, stresant e pentru mine să mai fac dragoste cu ea, c

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ritmul lui normal e aproape cat al meu..................... Acum eu am 33 ani, 36 el.

Simt ca pur si simplu a disparut interesul pentru sex si nu inteleg de ce, si nu vreau sa fie asa.

 

sunt niste afirmatii contradictorii si nici nu mai stiu ce sa inteleg.

La varsta asta, sexul ca sexul dar poate ca mai aveti si niste ocupatii serioase si o relatie la un alt nivel.

O sa reapara,e dupa colt. Interesul sa zic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, stresant e pentru mine să mai fac dragoste cu ea, când ajunge să mi se pară fragilă. La 57 kg. şi 1,67 o fi bună să defileze pe catwalk, dar nu să ne zbenguim în pat! :P

:rot:

dar ce i se intampla?

sa fim seriosi

Editat de Lucast
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii care sufera de virilitate fragila si nu vor sa faca siecsi

 

http://www.trilulilu.ro/video-muzica/liviu-guta-claudia-play-aj-de-7-ori-pe-noapte

 

La 57 kg. şi 1,67 o fi bună să defileze pe catwalk

 

No way,no fucking way! Ar fi si prea mica si prea grasa pentru catwalk.

 

Cand o femeie depune vreo 2 fleici pe ici-colo e criticat amar, dar si cand nu le are e pe lista neagra??? asta deja e stresant!!!

 

asa sunt barbatii, ai vazut tu sa si stie ce vor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot:

dar ce i se intampla?

Ei nu i se întâmplă nimic, dar pe mine fragilitatea ei mă face să am o anumită reţinere.

 

Una e să fiu delicat pentru că îmi place să văd cum trăieşte momentul şi altceva e să fiu timorat de fragilitatea ei.

Editat de harald
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt niste afirmatii contradictorii si nici nu mai stiu ce sa inteleg.

La varsta asta, sexul ca sexul dar poate ca mai aveti si niste ocupatii serioase si o relatie la un alt nivel.

O sa reapara,e dupa colt. Interesul sa zic.

 

Sper sa reapara. Nu stiu ce este contradictoriu, nu vad nimic contradictoriu.

Depinde ce intelegi prin preocupatii serioase. Fireste ca la varsta asta amandoi avem o cariera de urmarit, imi imaginez ca la asta te-ai referit. Cineva a intrebat de copii, nu avem copii. Cineva a mai intrebat de diete, am mai tinut diete din cand in cand insa nimic de genul vegetarian. Totusi este adevarat ca nu am reusit inca sa ajung la greutatea pe care eu o vad ca ideala pentru mine, si asta ma frustreaza. Este o potentiala explicatie pentru scaderea libidoului, ma simt mai putin atragatoare decat alte dati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate am o perceptie gresita, asta in descrierea libidourilor.

Cat de copil, eu nu te condamn,as fi ipocrita,nu am dar ne dorim foarte mult in viitorul apropiat, insemnand anul acesta sau viitor. Prin preocupari serioase ma refeream la cand si cum si mai ales cat discutati, cat va iubiti, care este nivelul de intimitate psihologica intre voi.

O scadere de libidou nu ii un dezastru,nu il percepe asa.

O frustrare prea mare fata de modul in care arati poate fi.Nu pune mare accent pe greutate,insami mi-as dori macar 5 kg in minus. Dar sugerez sa discuti cu el.Cred ca daca lui ii pari atragatoare,inseamna ca esti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legat de cat discutam, pentru mine e ceva mai dificil sa ma deschid. Fac eforturi si chiar am reusit sa discut cu el lucruri care erau complet tabu in relatiile anterioare, dar recunosc si imi dau seama ca sunt in continuare foarte secretoasa si tin multe pentru mine. Eu il vad ca pe partenerul cu care as vrea sa raman toata viata, si stie, si mi-a spus ca si el doreste acelasi lucru. Amandoi am mai avut relatii de lunga durata asa ca avem termene de comparatie, este cea mai buna relatie in care am fost. Este si relatia in care am comunicat cel mai mult vreodata (si cred ca asta spune multe despre cat comunic in general). Il iubesc, dar este o iubire in care simt ca sunt cat se poate de realista, stiu ca exista si insusiri pe care le are si care nu imi plac si carora ma intreb uneori daca am sa le fac fata, toata viata.

 

Legat de greutate, stiu ca nu ar trebui sa pun un accent prea mare dar nu imi iese. Este un aspect important pentru stima mea de sine. Accept cu mult mai mare usurinta semnele firesti ale varstei decat un astfel de aspect care in definitiv chiar depinde de mine. Imi impacteaza imaginea fizica dar si imaginea despre cata vointa am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×