Sari la conținut
Forum Roportal
Lady.in.red

Cand sexul nu mai merge intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O saptamana jumate pentru mine si ritmul pe care il aveam inainte este enorm. Nu pentru ca nu am facut sex in timpul ala, ci pentru ca nici macar nu am simtit nevoia. [...] Simt ca pur si simplu a disparut interesul pentru sex si nu inteleg de ce, si nu vreau sa fie asa.

Există şi o explicaţie pur "tehnică": cheful femeilor de a face sex depinde de nivelul de testosteron, iar lipsa activităţii sexuale tocmai asta face, îţi reduce şi mai mult nivelul de testosteron, deci apare un cerc vicios. Aşa se explică de ce călugăriţele rezistă cu anii şi nu simt nici cel mai mic disconfort în legătură cu lipsa de sex. Alimentaţia preponderent vegetariană şi lipsa activităţii sexuale se împacă nemaipomenit :P

 

Părerea mea e că nu e cazul să-ţi faci griji pentru o săptămână şi jumătate, în aproximativ 6 săptămâni lucrurile ar trebui să-şi revină de la sine. Asta dacă nu ai schimbat ceva drastic în alimentaţie, de exemplu. Dacă urmezi cine ştie ce dietă şi ai început să pierzi kilograme, lipsa chefului pentru sex e perfect explicabilă.

 

Deşi testosteronnul este hormon masculin, există un nivel "normal" al acestui hormon şi la femei.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă urmezi cine ştie ce dietă şi ai început să pierzi kilograme, lipsa chefului pentru sex e perfect explicabilă.

 

Ba nu, draga mea, cand slabesti, iti creste stima de sine si ai mai mult chef de sex, ca nu mai esti atat de complexata. (elementar, as spune)

Editat de Amarena
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu, draga mea, cand slabesti, iti creste stima de sine si ai mai mult chef de sex, ca nu mai esti atat de complexata. (elementar, as spune)

Draga mea, dacă ai 61 kg la 1,67 , iar prietenul îţi spune că eşti perfectă şi îl vezi că are chef de motăneală de 2-3 ori pe zi, nu are cum să-ţi crească stima de sine când ajungi la 57 kg. şi prietenul îţi spune că eşti "jigărită". Sânii s-au micşorat şi atârnă, când stai cu genunchii lipiţi, între coapse e un spaţiu cât palma, iar dacă te ia mai brusc în braţe, te lasă imediat în pace când se aude cum îţi trosnesc oasele. De unde naiba stimă de sine în condiţiile astea? :stars:

 

Ce spui tu e valabil numai când eşti complexată de nişte kilograme în plus.

 

Stima de sine nu îţi poate creşte nivelul de testosteron. Punct.

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta din experienta ta.

Din a mea, iti zic ca la 84 de kile imi era rusine sa ma uit in oglinda, daramite sa las un barbat sa ma atinga.

Discut altfel la 60.

 

Ai zis de dieta. Cine tine dieta in asa hal incat sa apuce sa-i scada nivelul de testosteron, decat una ca mine, care tre sa slabeasca de la 20 de kile incolo? De la 61 la 57, gata, iti scade apetitul sexual? Cred ca e nevoie de mai mult de-atat..

Editat de Amarena
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la 61 la 57, gata, iti scade apetitul sexual? Cred ca e nevoie de mai mult de-atat..

Cel puţin cu prietena despre care vorbesc exact aşa s-a

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta din experienta ta.

Din a mea, iti zic ca la 84 de kile ...

Nu am experienţe cu nici o prietenă la 84 kg. Sincer! :P

 

Una de 75 kg. a fost o situaţie cu totul specială şi tot n-a durat prea mult.

 

pai tu generalizezi de la o experienta izolata? :haha:

Experienţa "izolată" se refera la cifrele concrete (greutate,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' ce, am zis eu c-ai fi avut sau c-ai vrea? Ti-am zis doar ce se intampla cu femeile supraponderale. Sunt absolut convinsa ca nu sunt caz singular. Cand slabesti iti creste nivelul de testosteron numai cat te uiti in oglinda, crede-ma. Faci sex de-a dracu', ca sa recuperezi perioada cand erai ascunsa sub sunci.

 

si gata cu subiectul asta.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×