Sari la conținut
Forum Roportal
Lady.in.red

Cand sexul nu mai merge intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

prea multa comoditate. sa mergi la buda fara stres ca te aude celalalt e un semn ca esti prea ''confortable'' :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As aprecia orice sugestie.

 

Sa ii spui ca sexul cu el ii mai slab de o vreme incoace.

 

Libidoul lui nu a scazut decat foarte putin

 

Aici nu inteleg.....daca libidoul lui a scazut putin de cate ori pe saptamana este "ritmul" lui normal? sa inteleg ca daca ritmul tau inainte era de 4-5-6 ori pe saptamana si el mai putin, de fapt el facea obligat sex?

 

Deci eu cred ca tre sa te intrebi de ce nu te mai simti atrasa de el

 

Cam asta cred si eu.

 

Cand eram mai tanara

Recent, a trecut o saptamana si jumatate in care nu am facut nimic si nici nu am simtit nevoia!

 

Cati ani aveti acum?

Nu imi pare enorm de mult....

 

sa mergi la buda fara stres ca te aude celalalt e un semn ca esti prea ''confortable'' :crazy:

 

Intotdeauna asa ma duc la buda,nu il invit,dar nici nu ma tem ca aude.... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ritmul lui normal e aproape cat al meu, insa se intampla din cand in cand ca eu sa vreau si el nu. Rar. E o diferenta neglijabila.

O saptamana jumate pentru mine si ritmul pe care il aveam inainte este enorm. Nu pentru ca nu am facut sex in timpul ala, ci pentru ca nici macar nu am simtit nevoia. Eu nu ma recunosc in chestia asta. Am avut intotdeauna un apetit sexual mai exagerat, iar acum a disparut. Acum eu am 33 ani, 36 el.

 

Nu stiu de ce nu ma mai simt atrasa de el. Nu pot spune nici ca ma simt atrasa de altii. Simt ca pur si simplu a disparut interesul pentru sex si nu inteleg de ce, si nu vreau sa fie asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e in neregula cu a avea temporar o dorinta sexuala scazuta ? Ai dorinta sexuala pe care o ai, esti asa cum esti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ai trecut prin experiente traumatizante cum vrei sa mai ai acelasi libido?! Si nu vad care e problema, eu zic ca nu are rost sa va despartiti, sexul nu este totul. Da, este important, dar nu este totul. Il iubesti, desi nu mai faceti sex atat de des. O sa treaca si asta, va reveni totul la normal. Nici prea des nu e prea bine, iar dupa un anumit timp in care esti intr-o relatie cu cineva...e cam normal sa scadeti frecventa partidelor de sex. Nu este o tragedie, li se intampla multor cupluri.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din postarile facute de tine am inteles ca ati o viata foarte activa sexual si foarte frumoasa (spuneai de acele cazuri cand trebuia sa va imbracati si sa plecati cu alte treburi,...cand colo... :yahoo: ), iar apoi a venit acel eveniment nefericit

 

 

este o perioada mai nasoala in relatia voastra, dar cu siguranta va trece si asta!

 

fii optimista si capul sus, si mai ales sprijiniti.va unul pe celalalt mai mult ca inainte!!!

 

treceti impreuna de momentele grele si petreceti.le pe cele bune!!!

 

 

ar fi pacat sa va despartiti din asa ceva!!!

 

 

 

 

numai bine

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum eu am 33 ani, 36 el. Nu stiu de ce nu ma mai simt atrasa de el.

 

Voi aveti si copiii???? ca n-am citit de la inceput topicul ... cand numai la sex te gandesti si n-ai si alte preocupari majore ... si masori totul cu milimetrul, se ajunge aici

insa si corpul uman are limite. Te-ai gandit la asta??? Se schimba dupa niste ani comportarea din toate directiile, sex, somn, mancat, digerat, respirat, gandit, etc., ...

 

nu degeaba se zice ca dragostea dureaza 3 ani

 

 

De cand se zice asta??? Aud pentru prima oara!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×