Sari la conținut
Forum Roportal
Lady.in.red

Cand sexul nu mai merge intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vad ca nu numai o persoana e medicata aici...

COMUNICAREA. Fara ea nu rezolvi nimic. Si nu cu noi, ai gresit locul, vorbesti cu EL. Nu simti nevoia, ai cosmaruri de sarcini nedorite, orice ai si simti, ii spui.

Daca te merita, te va ajuta. Incearca.

Editat de carly
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jucariile sexuale este solutia ultimata :yahoo: de asta au fost inventate sa ofere satisfactie la oricare persoana frigida ... iete nah, de ce nu ... filme, muzica, luminari cu arome, condom special cu dublu sensibilitate :crazy: satisface si pe el dar si pe ea!!! si articole din astea senzuale lipsesc din viata nesarata al omului modern ocupat cu cariera profesionala si altele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu as sta cu un barbat de la care sa nu doresc un copil.

 

Si este firesc sa fie asa daca iti doresti copii. Eu nu as sta cu un barbat care sa doreasca sa ii fac copii. Daca si-ar fi dorit copii, oricat de mult mi-ar fi placut in rest, as fi fugit mancand pamantul. Cred ca este esential ca doi oameni intr-un cuplu sa se puna de acord in chestiile astea importante legate de viitor si nimeni sa nu faca compromisuri, e ceva mult prea important.

 

Jucariile sexuale este solutia ultimata :yahoo: de asta au fost inventate sa ofere satisfactie la oricare persoana frigida ... iete nah, de ce nu ... filme, muzica, luminari cu arome, condom special cu dublu sensibilitate :crazy: satisface si pe el dar si pe ea!!! si articole din astea senzuale lipsesc din viata nesarata al omului modern ocupat cu cariera profesionala si altele.

 

Bifat tot ce ai enumerat, except condoms (care nu participa nicicum la sporirea placerii ci dimpotriva, chiar si alea ultra fine cu striatii sau cu arome sau cu substante care incalzesc samd).

 

Vad ca nu numai o persoana e medicata aici...

COMUNICAREA. Fara ea nu rezolvi nimic. Si nu cu noi, ai gresit locul, vorbesti cu EL. Nu simti nevoia, ai cosmaruri de sarcini nedorite, orice ai si simti, ii spui.

Daca te merita, te va ajuta. Incearca.

 

Inca nu am avut curaj sa discut cu el. Fireste, stiu ca asta trebuie sa fac, insa nu cred ca am gresit locul si ca nu vorbesc cu cine trebuie aici cata vreme deocamdata caut sa imi lamuresc cateva aspecte eu cu mine inainte de a vorbi cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este esential ca doi oameni intr-un cuplu sa se puna de acord in chestiile astea importante legate de viitor si nimeni sa nu faca compromisuri, e ceva mult prea important.

 

 

Inca nu am avut curaj sa discut cu el. Fireste, stiu ca asta trebuie sa fac, insa nu cred ca am gresit locul si ca nu vorbesc cu cine trebuie aici cata vreme deocamdata caut sa imi lamuresc cateva aspecte eu cu mine inainte de a vorbi cu el.

 

Intr-adevar asta consider si eu important,ca cei doi sa se puna de acord si fiecare sa se simta destul de liber ca sa isi exprime parerea fara ca asta sa pericliteze siguranta cuplului. Adica sa am curajul sa vorbesc.

Daca intr-adevar problema ar fi metodele contraceptive, siguranta pe care ele o acorda astazi este f mare,marjele de eroare sunt mici.

 

Pana la urma libertatea este chiar asta:

- daca nuvrem urmasi nu ii avem.

- daca vrem urmasi ,ii planificam cat putem de bine si ne bucuram de ei.

Cat este decizia amandurora este totul perfect. As sugera doar curajul de a discuta cu el. Sunt cupluri si cupluri, daca mi s-ar intampla sa pierd apetitul fata de logodnic m-as ingrijora la fel de mult.

 

Tu de ce crezi ca nu ai curajul sa discuti cu el?

Ce crezi ca ar dezvalui o discutie intre voi despre viata voastra sexuala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca cei doi sa se puna de acord si fiecare sa se simta destul de liber ca sa isi exprime parerea fara ca asta sa pericliteze siguranta cuplului. Adica sa am curajul sa vorbesc.

 

Asa ceva exista doar la musulmani, mormoni, sau din asemenea secte fara divort unde casatoria e pentru restul vietii cu cine te-au adunat. Ori care alt barbat te lasa daca gaseste altceva. Si de ce n-ai avea curja sa vorbesti??? de frica sa nu te lase???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Luati o pauza sau chemati ajutoare. Monotonia trebuie sparta cu orice pret, daca nu, next, ca n-are sens sa ajungeti sa va chinuiti unul pe celalalt.

 

La ce fel de ajutoare te referi ? :crazy:

 

Macar ar trebui sa-l trimita pe barbatu-su' la alta. Asa o sa-i revina si lui cheful, ca s-o fi plictisit omu' toata ziua de acelasi fel de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce fel de ajutoare te referi ? :crazy:

 

La oameni de bine :o:

 

Mah, si daca o sa-i placa mai mult de cealalta, inainte de a incerca sa isi salveze actuala realtie ? :crazy:

 

Inseamna ca si-a gasit o noua relatie, in care totul va merge bine inca o perioada de timp :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In timp ce citeam pe aici una alta, am avut un moment de iluminare. S-ar putea ca motivul libidoului meu atat de scazut in prezent sa fie teama de o sarcina neplanificata. Am participat recent la un studiu legat de contraceptie si astfel am avut ocazia sa intalnesc o gramada de femei pentru care metoda de contraceptie a dat gres. Ideea asta ma inspaimanta. Imi amintesc ca am gandit chiar ca decat o sarcina nedorita mai bine nu as mai face sex deloc. Ar putea fi o explicatie buna.

 

Frica de o sarcina nedorita inhiba dorinta sexuala. :yes:

Eu zic sa vorbesti deschis cu el si, impreuna, sa gasiti o solutie. Daca nu reusiti, mergi la ginecolog si cere-i sfatul.

Nu lasa frica sa hotarasca soarta relatiei voastre.

 

Nu pot sa inteleg asemenea idei, daca esti cu un barbat pe care-l iubesti, si vrei sex cu el cat mai mult, natural vine sa vrei si copilul lui. Vad ca nu la toata lumea corpul dicteaza la fel. Eu n-am luat nici un fel de pilule si nici nu m-am ferit de nimic si nu-mi pare rau, viata nu prea se poate modifica artificial. Iti da o palma mare cand nu te astepti. De ce ar fi nedorita o sarcina cand stai cu el de ani de zile???

 

 

Fiindca nu toate femeile se simt implinite daca dau nastere unui copil. Un copil te implineste numai si numai daca il doresti, altfel, iti pare o povara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jucariile sexuale este solutia ultimata :yahoo: de asta au fost inventate sa ofere satisfactie la oricare persoana frigida ... iete nah, de ce nu ... filme, muzica, luminari cu arome, condom special cu dublu sensibilitate :crazy: satisface si pe el dar si pe ea!!! si articole din astea senzuale lipsesc din viata nesarata al omului modern ocupat cu cariera profesionala si altele.

 

Aici, sunt de acord cu tine. :good:

 

Ce atatea intrebari de ce si cum ? Mergi la un sex shop, cumpara ce te inspira si surprinde-l. Sa vezi ce va creste libidoul ! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×