Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Iubirea ca in povesti

Evaluează acest topic

  

44 membri au votat

  1. 1. Credeti in iubirea ca in povesti?



Postări Recomandate

rotflmao.gif

Cunoastem. Mie si la mare imi e un pic frica.

Baga-te si tu unde e apa mai mica pana inveti sa inoti.

 

PS: Eu iau colacul. Daca mai zici la cineva, nu mai vorbesc cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultima vreme, am constatat că dragostea ideală e mai ales acolo unde cei doi au aceeaşi...imaginaţie !

Asta seamana cu egoismul nu crezi? Iti iubesti replica ta de alt sex.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost o data ( ca de mai multe ori nu putea fi ) ca niciodata o fata . Ea era fiica spumei marii involburate la rasaritul soarelui , parul ei era ondulat ca valurile marii , de culoarea razelor soarelui , glasul se auzea ca vintul in bataia cerului , si trupul se misca ca dansul norilor la orizont. Era o zina inmiresmata cu calitati deosebite .

 

Sa continui povestea ?

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Afrodita, zeita iubirii? Ok, esti ontopic, dar ce vrei sa demonstrezi cu asta? Ca iubirea e doar un mit?

 

Nu . ca realitatea a determinat si astfel de lucruri . Deci nu si-au imaginat iubiri ci au existat si exista oameni care le traiesc si vorbesc de ele . Pentru restul care nu le inteleg devin mituri . Asa se intimpla cu orice lucru real care se intimpla in mod restrins , ca ceilalti doar citind si nefacind nimic din ce spune acolo sa le considere mituri . Realitatea e atit de frumoasa si de profunda incit mintea umana ar trebui sa fie eliminata pentru a cuprinde frumusetea universului . As intreba pe toti , si banuiesc ca multi au patit asta , cum isi explica ei la nivel fizic ca se intimpla cind ´´ ai fluturi in stomac ´´ De fapt ce e acolo ?Ce mecanisme reale se produc ? Si de ce tocmai in stomac si nu in alte zone ?

Editat de Prostanacul
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate pentru noi, toti mai confundam, iar daca nu o facem cu siguranta am confundat-o cel putin odata pentru a putea ajunge la performanta de a nu o mai confunda.

 

:good: Asa este, experienta se plateste cu suferinta in acest domeniu.

 

Pana la urma cred ca ma las de munte si ma duc la mare :rot:

 

Eu sunt perseverent, nu ma las de munte si fiindca tot a pomenit cineva de Afrodita, eu l-am ales pe cel al lui Venus :lol2:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica oriunde se afla un om si oglinda lui.

Da, cam aşa.

 

 

 

Asta seamana cu egoismul nu crezi? Iti iubesti replica ta de alt sex.

Da, e egoism. Nu mi-ar plăcea ca partenera să

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, e egoism. Nu mi-ar plăcea ca partenera să împartă cu alţii...dragostea pe care o împarte cu mine. :)

Iubirea nu e egoista, dragostea e. :) Iar dragostea nici eu nu cred ca trebuie impartita.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai preluat comanda transmisiei . Nu pot decit sa subscriu . :o:

O sa-ti cer chirie. :lol: Ai putea sa argumentezi de ce esti de acord? Sa nu cred ca ma aprobi de dragul ochilor mei bulbucati. :eek:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×