Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Iubirea ca in povesti

Evaluează acest topic

  

44 membri au votat

  1. 1. Credeti in iubirea ca in povesti?



Postări Recomandate

Nu ai cum sa te urci pe pereti de plictiseala . Sunt multe de descoperit in iubirea adevarata si se ajunge la niste profunzimi pe care profanii iubirii nici nu si le pot inchipui , de inteles nici vorba .

 

Ma, tu aduci putin cu MiticaMicutul. Atat zic si am terminat cu paranoia.

Despre iubirea asta adevarata predicata de tine nu pot sa spun decat ca daca pici de acolo sus praf te faci.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu le pasa , dar traiesc printre binevoitorii invidiosi si in loc sa invete ceva benefic si sa schimbe la ei , dau ideea in public ca cei doi nu se iubesc pt ca ar trebui sa se certe , sa fie gelosi , posesivi , si ei sunt mereu calmi , veseli , intelegatori unu cu celalalt , nu se cearta . Aici se propaga suferinta prin vorbe si in om incepe confuzia si zice iubirea adevarata nu exista .

Iar esti in capul meu si citezi de-acolo. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumos spus! Din pacate pentru ei, multi confunda... si apoi deschid topice in care ne intreaba pe noi daca ii mai iubeste cineva...

 

Din pacate pentru noi, toti mai confundam, iar daca nu o facem cu siguranta am confundat-o cel putin odata pentru a putea ajunge la performanta de a nu o mai confunda. Eu nici n-am apucat sa o vad bine ca am fost direct in prapastie. Noroc ca era o craca acolo si, abil fiind, :rot: m-am agatat de ea. Catarati-va cu atentie, sunt periculoase si alunecoase stancile, eu nu mai urc decat cu sfoara si, chiar si asa, de multe ori ma pierd pe la jumatea drumului si cobor rapid. Pana la urma cred ca ma las de munte si ma duc la mare :rot:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma, tu aduci putin cu MiticaMicutul. Atat zic si am terminat cu paranoia.

Despre iubirea asta adevarata predicata de tine nu pot sa spun decat ca daca pici de acolo sus praf te faci.

 

 

Stiu sa zbor .Si nu iti fa griji ca eu pic intotdeauna in picioare ca stiu sa fac deosebirea intre iubire si alte lucruri .

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu zic ca mai bine sa te urci pe pereti de plictiseala decat sa te urci pe pereti de nervi.

 

Giiiz.., dar voi oameni buni, numai de extreme dati?

 

A te plictisi nu este opusul la a te enerva :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[...] pic intotdeauna in picioare ca stiu sa fac deosebirea intre iubire si alte lucruri .

 

Care sunt acele "alte lucruri" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care sunt acele "alte lucruri" ?

 

Pasiuni , indragosteli , intelegeri doar pe anumite planuri , Eu unu nu mai fac nici un compromis cu mine . Orice compromis facut intra la alte lucruri .

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×