Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Muscaturi senzuale - regresie sau mecanism defensiv?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Subiecta am luat-o jos de pe gatul meu cu mari eforturi.

Eu ascuteam tomahawk si scalpam la tine daca tu esti nou pe forum si bine ca ne-ai gasit :dwarf:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii din Africa au gasit o noua modalitate de a se hrani. Acestia cauta grupuri de lei care au vanat diverse animale, iar apoi incearca sa le fure prada.

 

Obtinerea cinei incepe cu descoperitul urmelor care se indice ca un grup de lei a iesit la vanatoare.

 

Cel mai batran membru dintre cei este si cel care indica directia care trebuie urmata.

 

La putin timp dupa ce se pun pe treaba, barbatii dau peste un grup de 15 lei care consuma o antilopa gnu.

 

In loc sa o ia la fuga si sa inceapa sa se roage pentru viata lor, africanii incep sa puna la cale planul pentru a fura prada.

 

Acestia se unesc si incearca sa para cat mai masivi, dupa care se indreapta spre lei si incearca sa ii intimideze.

 

La inceput, animalele nu se clintesc, insa vazand ca cei trei au intentii serioase, mai multi lei incep sa fuga.

 

In scurt timp prada este abandonata, iar africanii incearca sa taie cat mai multa carne de pe antilopa, inainte ca animalele sa isi dea seama ca au fost pacalite si sa se intoarca.

 

Aceasta tehnica este numita "Kleptoparasitism" si este folosita in mod deosebit de animalele salbatice, insa se pare ca, din disperare, tot mai multi oameni au inceput sa apeleze la aceasta solutie extrema.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TBpu4DAvwI8&feature=player_embedded

 

Cred ca mai continua criza, femeile noastre ne vor trimite in padure sa smulgem hrana de la ursi, asa cum femeile acestor sarmani africani ii trimit pe sotii lor sa infrunte leii ca sa faca rost de o bucatica de papa pentru puradei.

Curaj, barbate, daca ti-a trebuit nevasta!

Editat de Nemo!
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pe cand tinerica mea vrea sa o faca in capite, in poduri pe graunte, in lanuri de grau cu maci, in pesteri, in paduri, la malul lacurilor, al raurilor, pe plaje, de parca ar vrea sa sfinteasca universul cu erotismul ei pagan si epifanic.

 

 

Cum sa zic? Ferice de cel ce o are sau vai de capu' lui daca nu face fata ? :D

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cred ca mai continua criza, femeile noastre ne vor trimite in padure sa smulgem hrana de la ursi, asa cum femeile acestor sarmani africani ii trimit pe sotii lor sa infrunte leii ca sa faca rost de o bucatica de papa pentru puradei.

Curaj, barbate, daca ti-a trebuit nevasta!

 

Sa vezi atunci cand vor avea pofta de laba de urs.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai continua criza, femeile noastre ne vor trimite in padure sa smulgem hrana de la ursi

 

Da, mai bine mergem noi sa furam hrana ursilor decat sa le lasam pe ele. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce ar pati sarmanele animale cu muierile oamenilor :cry: Si muscati si zgariati si cu mancarea luata :doh: saracii ursi, ce-i asteapta... :rot:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa zic? Ferice de cel ce o are sau vai de capu' lui daca nu face fata ? :D

Cum am mai spu eu, ori e in paradis ori fuge la calugarie. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×