Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Muscaturi senzuale - regresie sau mecanism defensiv?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...cu tine.

 

Cred ca nu mai sunt fanatice dupa falus ca la 15 ani, cand totul era nou pentru ele, totul era uluitor, nemaisimtit, nemaitrait.

 

La 30-35 orizontul experientelor e mai redus, si ele, ca si barbatii, au cam trait totul in esenta, e greu sa mai vii cu ceva nou.

 

Nu se mai sperie de falus, ca la adolescenta, ci sar pe el din prima, stiu unde sa-l dibuiasca si cum sa-l elibereze de la stramtoare, pentru alta stramtoare.

 

M-a enervat una care il ridica in slavi pe un maestru tantra, asa ca m-am pus si eu pe studiat tantra.

Si merita tantra asta, fie si pentru farmecul ei romantic indicibil.

:)

Editat de Nemo!
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am observat ca femeile de 30-35 nu mai sunt chiar asa de interesate de sex.

Pesemne ca nu ai observat prea multe....femei intre 30 si 35 ma refer.

 

Un sondaj asupra a 500 de femei intre varste de 35 - 49 a arătat că 76% dintre acele femei sunt interesate în menţinerea unei vieti sexuale sanatoase si aproape 50% spun ca ele au iniţiat sex cu partenerul lor. Ba chiar mai mult, 35% spun ca sexul - ca si vinul - devine mai bun cu vârsta, şi jumătate din femeile intervievate au declarat că fac sex o data pe saptamana sau mai mult.

"Femeile din aceasta grupa de varsta sunt stampilate ca nu mai au libido, astfel faptul că atât de multe dintre ele au o viata sexuala activa, este contrar a ceea ce cred oamenii", spune Yvonne K. Fulbright , dr., MS Ed, un sexolog de la Universitatea Reykjavík din Islanda.

 

http://women.webmd.c...althy-sexuality

 

Cred ca nu mai sunt fanatice dupa falus ca la 15 ani

Stiu ca multe adolescente de 15 ani au inceput de mult viata sexuala dar sa fie fanatice dupa faluse n-am prea auzit.

 

La 30-35 orizontul experientelor e mai redus, si ele, ca si barbatii, au cam trait totul in esenta, e greu sa mai vii cu ceva nou.

Rili ? E mai redus ? Ne-am trait traiul si mancat malaiul la 35 de ani ? Regresam ? Dam in reumatism fizic si mental ? Sa ne comandam deja cosciug ? :rot:

 

Cred ca mai continua criza, femeile noastre ne vor trimite in padure sa smulgem hrana de la ursi, asa cum femeile acestor sarmani africani ii trimit pe sotii lor sa infrunte leii ca sa faca rost de o bucatica de papa pentru puradei.

Curaj, barbate, daca ti-a trebuit nevasta!

Alta varianta ar fi sa va dea in Slobozia si sa se apuce ele sa-si produca hrana pentru ele si "puii" lor, precum leoaicele, daca voi nu sunteti in stare sa puneti paine pe masa. Deci...grow a pair barbate daca ti-a trebuit nevasta. :lol:

 

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pe prietena ta insatiabila o cheama cumva Psihologia? Ca daca da, nu imi mai fac griji pentru tine, esti in stare s-o footi si de douaj de ori pe zi ,fara sa te sifonezi. Raspunde-mi degraba ca uite, nu pot sa dorm de grija.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe prietena ta insatiabila o cheama cumva Psihologia? Ca daca da, nu imi mai fac griji pentru tine, esti in stare s-o footi si de douaj de ori pe zi ,fara sa te sifonezi. Raspunde-mi degraba ca uite, nu pot sa dorm de grija.

Era viceversa. Ea era cea nesatula, nu el, el chiar isi facea griji. Cel putin, asa am inteles eu.

Eu nu pot dormi c-am dormit prea mult azi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era viceversa. Ea era cea nesatula, nu el, el chiar isi facea griji. Cel putin, asa am inteles eu.

Eu nu pot dormi c-am dormit prea mult azi.

 

 

El isi facea griji ca se epuizeaza, printre alte fobii.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×