Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Muscaturi senzuale - regresie sau mecanism defensiv?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si-a pus ochii pe mine, si nu mai am scapare.

Da ce-ti face te leaga cu lantul de calorifer in beci si te tine anesteziat ?

 

naeema, mai ia o lamaie cu zahar, ca esti pe langa.

toata lumea rade, canta si danseaza pe aici, doar tu te stresezi pe degeaba

Pai asa zi, ca e topic de caterinca, si atunci stiu cum il abordez.

 

Apropo, lamaia aia cu zahar ce anume ar trebui sa remedieze ? Stresul ? Asta ce e, leac babesc ? :rot:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata bine ca-l musca numai de umeri si nu de putza, dar mai stii, poate intr-o buna zi apare aici sub nick-ul Bobbit. :lol:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ce-ti face te leaga cu lantul de calorifer in beci si te tine anesteziat ?

De unde stii ca mi-a propus deja asta???

 

Lamaia e un energizant, antidepresiv, euforic, anxiolitic natural. Eu mananc des, fara zahar.

 

Lamaia e o buna sursa de Vitamina C.

Vitamina C este necesară la sinteza dopaminei, noradrenalinei și adrenalinei în sistemul nervos sau în glandele suprarenale.

Este un puternic antioxidant.

Nici un organ nu face rezerve de ascorbat ca funcție principală a sa, așa că organismul rămâne foarte repede fără această substanță dacă nu există un aport continuu care să fie absorbit prin sistemul digestiv. Eventual, se poate ajunge până la deces în cazul în care deficiența este neglijată.

 

Aporturile nutriționale recomandate de vitamina C sunt de 35 până la 65 miligrame pe zi pentru copil, de la 60 la 100 miligrame pentru adulți și adolescenți. Pentru fumători este recomandat un aport crescut, de ordinul a 120 miligrame pe zi.

 

Carenta de Vitamina C se traduce prin oboseală și anemie, dureri osteoarticulare, edeme, gingivită și pierderea dinților, hemoragii, imunitate scăzută.

 

Stările de subcarență (stadiul care precede carența) ar fi mult mai numeroase, iar actualmente se pune întrebarea referitoare la eventualele relații între un defect de aport în vitamina C și diverse boli (cancer, boli cardiovasculare, cataractă etc.).

 

S-a demonstrat că traumele sau rănile consumă o cantitate mare de vitamina C la animale, incluzând oamenii.

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Vitamina_C

 

Eu imi amintesc ca odata am urcat pe un grohotis in Fagaras, fara corzi, apoi pe un perete aproape vertical, catarandu-ne ca si caprele de munte. Cand am ajuns pe creasta eram epuizat.

Am mancat o lamaie goala, fara zahar, si am simtit cum ma umplu de energie de jos in sus, instant. Simteam cum urca energia in mine, cum ma umplu ca o baterie. A fost o experienta unica.

Editat de Nemo!
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde stii ca mi-a propus deja asta???

Ce te retine sa accepti ? Sau ai acceptat deja ?

 

Really dude ? Lectie despre lamaie ? doh.gif Si mi-ai mai dat si Wiki link. Priceless. :rot:

Editat de Naeema
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ajunge in culmea excitatiei incepe sa ma muste de umeri, de gat, de maini.

 

In fiecare femeie zace o fiara care se dezlantuie in aceste momente euforice si se exprima cum poate ... de multe ori chiar ucide!!! ... pazea :crazy:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata bine ca-l musca numai de umeri si nu de putza, dar mai stii, poate intr-o buna zi apare aici sub nick-ul Bobbit. :lol:

Doamne, ce-ti mai trece prin cap! Mai avea putin si-mi sarea mancarea din gura. :lol:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca se lasa cu muscaturi, ii pun botnita de urgenta. :D

 

Deocamdata bine ca-l musca numai de umeri si nu de putza, dar mai stii, poate intr-o buna zi apare aici sub nick-ul Bobbit. :lol:

 

 

de ce nu ? Crezi ca are vreo sansa sa ramana fara dinti ? :crazy:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai avea putin si-mi sarea mancarea din gura. :lol:

 

 

Asta o zici doar asa, ca sa credem noi ca tu esti normala si mananci doar mancare, ca femeile normale.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta o zici doar asa, ca sa credem noi ca tu esti normala si mananci doar mancare, ca femeile normale.

Acu' chiar eram cuminte, mancam paine cu sare si cu usturoi. :lol:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×