Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Muscaturi senzuale - regresie sau mecanism defensiv?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Ma bucur ca am dat de forumul vostru. Sunt nou pe aici si vreau sa va cer sfatul in legatura cu actuala mea prietena.

E prea pasionala si asta ma sperie.

Cand ajunge in culmea excitatiei incepe sa ma muste de umeri, de gat, de maini.

La inceput am fost incantat, dar cand m-a avertizat ca se teme ca nu se va putea opri la timp si ca se teme ca imi va sfasia bucati din carne mi-a trecut bucuria.

Adica, daca in momentul orgasmului nu se va putea controla si ma va sfasia pe bune?

Femeile si asa se controleaza greu, chiar si in viata cotidiana, d`apoi la orgasm, cand uita de sine si fuzioneaza cu partenerul si cu tot ce exista.

Aceste muscaturi senzuale sunt foarte placute, dar daca ele sunt un semn de agresivitate neconstientizata din partea ei?

Sunt aceste muscaturi un semn de dezlantuire a arhetipului feminin din ea, goddess, ori sunt un semn de regresie?

E trezirea sarpelui Kundalini, eliberarea femeii in sens tantric de toate inhibitiile ei, ori e femeia care canibalizeaza barbatul, cum e in sens metaforic zeita Kali?

Are Bukowski o povestire in care femeia incorporeaza fizic barbatul.

Este un instinct de viata, o manifestare plenara a fortei vitale, ori e un instinct de moarte in acceptiunea lui Freud?

 

Printre multele declaratii de dragoste pe care mi le face se numara si aceea ca vrea sa ma pape tototot.

Este aceasta dorinta de inglobare un semn de dragoste ideala, fuzionanta, osmotica, ori e o manifestare a stadiului anal-sadic in acceptiunea Melaniei Klein?

Este o dorinta de asimilare totala a obiectului bun (eu), asa cum bebelusul doreste sa incorporeze obiectul bun (parintele)?

Este o manifestare a unor instincte atavice, primitive, programate in gene, care arata o forta primara de viata, dezirabila in viziunea lui Cioran, ori este o tendinta spre disolutie, neperlaborata?

Sunt eu in pericol de a fi transat si mancat, asa cum Isei Segawa a papat-o pe Renée Hartevelt?

Mai mentionez ca la inceput a fost multumita cu ritmul de 3 acte sexuale pe zi, dar apoi a crescut pretentiile si spune ca va trebui sa prestez de 9 ori pe zi, si chiar in tot timpul liber, nonstop. Este aceasta exagerare un semn ca nu ii pasa de mine de fapt, ca sunt doar un sexrobot pentru ea?

Sunt foarte speriat dar si incitat, nu mai stiu ce sa cred, si am nevoie de sfatul vostru.

Editat de Nemo!
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

ingrijorarea ta e legata de faptul ca esti in pericol de a disparea?

pap-o si tu pe ea. cheer.gif

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

ingrijorarea ta e legata de faptul ca esti in pericol de a disparea?

 

Exact. Imi simt amenintata viata. Cu femeile niciodata nu stii la ce sa te astepti. Cu atat mai mult cu femeia asta, care dovedeste un apetit fantastic (mananca enorm de mult, desi isi pastreaza proportiile corporale armonioase).

Adica are apetit pentru tot, de la mancare la sex. Cand citeste o carte, o devoreaza practic, cu sete, cu pofta de a cunoaste, cu o dorinta intensa care ma uimeste.

Daca apetitul ei pantagruelic ma va devora?

Ma simt ca un posibil mascul de mantisa.

In caz ca nu mai postez pe aici, va rog sa investigati disparitia mea si sa imi faceti dreptate.

Editat de Nemo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lacomia femeii asteia cred ca ar speria orice barbat.

Adica o fi incitant sa fi dorit atat de mult

 

Dar oare nu e la fel si la gay?

Am citit intr-o carte de psihanaliza ca gay-ii au niste gelozii foarte intense, de unde si niste crime pasionale extrem de socante.

Tine aceasta rapacitate de o anume constitutie psihico-fiziologica, care poate aparea si la femeie si la barbat?

Editat de Nemo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

supervizoarea ta ce-a zis?

sau ti-e rusine si tie sa vorbesti cu strainii si-ai venit pe forum sa-ti spuna forumistii ce si cum?

(O solutie de moment, pana rezolvi problema - pune-i botnita. Tre sa fie incitant)

Editat de Amarena
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lacomia femeii asteia cred ca ar speria orice barbat.

Adica o fi incitant sa fi dorit atat de mult...sigur ca da...insa de la un punct,pesemne ca simti ca nu o sa poti umple vreodata gaura :crazy: aia fara fund,ca nu ai cum sa fi suficient si ca de fapt lacomia asta,ajunge sa te inhibe.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar oare nu e la fel si la gay?

Am citit intr-o carte de psihanaliza ca gay-ii au niste gelozii foarte intense, de unde si niste crime pasionale extrem de socante.

Tine aceasta rapacitate de o anume constitutie psihico-fiziologica, care poate aparea si la femeie si la barbat?

Mai...eu am ocolit tipii posesivi,gelosi,invadatori.Nu suport asa ceva.

Am auzit insa o poveste horror,de la o fosta colega de munca,pe cand lucram la un hotel in poiana.

Se intampla pe vremea lui Ceausescu,la o intrunire de partid la nivel inalt,la unul dintre hotelurile de acolo.

In miezul noptii,pe cand era chiar ea in tura,s-a pomenit in receptie cu un barbat insangerat!

Omul era disperat...facea ca toti dracii vaicarindu-se altuia,care il urmase (mai erau si dezbracati) ca l-a distrus...tocmai pe el,care il iubise atat de mult!

Ce se intamplase de fapt? -intr-un moment de nebunie pasionala,unul dintre ei l-a...muscat de penis pe celalalt,de i-a smuls pielea de pe el! :soc: :scare: :oh :mellow:

Iti dai seama ca fosta mea colega a chemat ambulanta...si ca scandalul a fost musamalizat fireste,tinand seama de rangul inalt al celor doi tovarasi...

Mai multe amanunte,nu stia nici ea (colega) sa-mi spuna,da' atat a fost suficient.

Exista si oameni nebuni in lumea asta...

Cum a fost si cazul aluia de il devora de viu in public pe altul. (a fost la stiri acum vreo luna de zile)

Asa ca da...pasiuni de-astea care sunt sarite de pe fix,pot sa apara si intre homosexuali.

Stiu ca unii ar spune ca temerile tale sunt nefondate...doar rodul unor probleme psihologice din copilarie...

Si daca nu sunt,totusi?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca in momentul orgasmului nu se va putea controla si ma va sfasia pe bune?

 

Oare cate gheare are??? .... etc., ... ador acest cantec!!!

 

Sa nu uiti sa treci si pe la popa, poate i se va face o dezlegare de ceva fel sau un rit religios mai modern ... vezi tu acolo!!! :yahoo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai mentionez ca la inceput a fost multumita cu ritmul de 3 acte sexuale pe zi, dar apoi a crescut pretentiile si spune ca va trebui sa prestez de 9 ori pe zi, si chiar in tot timpul liber, nonstop. Este aceasta exagerare un semn ca nu ii pasa de mine de fapt, ca sunt doar un sexrobot pentru ea?

 

Nu traim ca sa facem sex. Facem sex ca sa traim...eu zic sa te supui, nu e de gluma.

Altfel te papa totottotot :lol2:

Editat de stupid_me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt foarte speriat dar si incitat, nu mai stiu ce sa cred, si am nevoie de sfatul vostru.

Eu zic sa nu mai stai doar tu deasupra :lol: asa are acces mai bine la umerii si pielea ta.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×