Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Muscaturi senzuale - regresie sau mecanism defensiv?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Crezi ca are vreo sansa sa ramana fara dinti ? :crazy:

 

Doar daca ar suferi de paradontoza... :o:

 

Mai grav ar fi sa ramana cu maxilarele inclestate, imi imaginez figurile pe care le-ar face medicii daca ar vedea un astfel de penis captivus :lol2: :rot:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceasta noua fata e mult mai reusita. :yahoo:

Mie mi-a placut tot timpul de el, chiar cand parea a fi cumintenia intruchipata. Insa, recunosc, nu m-as fi asteptat sa aiba un simt al umorului atat de ascutit. :D

 

Doar daca ar suferi de paradontoza... :o:

 

Mai grav ar fi sa ramana cu maxilarele inclestate, imi imaginez figurile pe care le-ar face medicii daca ar vedea un astfel de penis captivus :lol2: :rot:

Era o faza din asta intr-un film, nu-mi aduc aminte cum se numeste.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi clipul postat de Amarena, este exact cu faza din acel film.

Aha, mi-am amintit cum am dat de mutra Cameronei Diaz. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata Nemo, m-am documentat si am raspunsul temerilor tale.Este vorba de o regresie arahnopsihica, adica de cand eram arahnide (paienjeni).

La unele specii de paienjeni femela isi devoreaza masculul. Desi acesta stie ce urmeaza, se duce neinfricat la...dragoste. E dovada clara ca sexul masculin (parca sexul tare-i mai zice...nu sexul urat), are stantat in inconstient acest inbold de sacrificiu in numele dragostei.

Tu esti dovada vie ca inca nu ne-am denaturat. yes.gif

Deci sa nu mai zica femeile ca doar ele fac sacrificii...

post-346742-0-93462800-1341935976_thumb.jpg

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Ma bucur ca am dat de forumul vostru. Sunt nou pe aici si vreau sa va cer sfatul in legatura cu actuala mea prietena.

...

De unde e luat subiectul ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai grav ar fi sa ramana cu maxilarele inclestate, imi imaginez figurile pe care le-ar face medicii daca ar vedea un astfel de penis captivus :lol2: :rot:

 

 

moace speriate. Ce sa vezi ? :D

 

La o asemenea priveliste pe unii dintre ei e foarte posibil sa-i determina sa renunte la sexul oral. :lol:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde e luat subiectul ?

 

Subiecta am luat-o jos de pe gatul meu cu mari eforturi.

 

InPing, ai ceva dreptate cu femelele care devoreaza masculii la unele specii.

Recomand Remy de Gourmont - Fizica dragostei. Eseu asupra instinctului sexual

 

fizica_dragostei_nemira.jpg

 

Cand citesti ce obiceiuri curioase exista la unele specii ti se ridica tot peru.

La multe specii de mantise masculului i se rupe capul de catre femela chiar in timp ce se acupleaza cu ea. Ea ii papa capul, el continua sa i-o puna.

 

La multe specii de pesti femela este cu mult mai mare decat masculul, ca si cum masculul e doar un accesoriu.

De aceea la unele specii de pesti el chiar sta bine mersi agatat de femela, i se arunca si lui un os, acolo, e folosit pentru placeri perverse, apoi aruncat la groapa marianelor.

 

In biologia moderna se considera ca de fapt animalele sunt femele in starea lor genuina, iar barbatii sunt femele derivate.

De aceea barbatii au sfarcuri desi nu le folosesc la alaptat (pentru ca sunt niste femele esuate, femele substitut, femele deghizate ca barbati, bune de procreat si atat).

La foarte multe specii masculii se acupleaza apoi mor imediat, ca si cum singura lor functiune ar fi fost cea a procrearii, dupa care natura nu mai are nevoie de ei.

Exista specii de fluturi la care nici nu exista aparat digestiv, pentru ca se acupleaza si imediat mor, traiesc doar o zi.

 

Femeia are un instinct vorace (acum generalizez, stiu), de aceea are instinctul de a cere, de a pretinde, de a sorta masculii, de a respinge pe cei care par slabi pentru procreare/crestere pui.

De aici unele spaime ale barbatului, inconstiente.

 

1324408431.jpg

 

Instinctul vorace al femeii e redat in floarea carnivora ce seduce si ingurgiteaza barbatul in dansul animat din The Wall de Pink Floyd.

Femeia pretinde, pentru ca ea vrea totul, adica tot ce e mai bun pentru conservarea ei si pentru viitorul puilor ei.

De aici stacheta foarte ridicata a femeilor, la care nu toti barbatii reusesc sa ajunga.

De aici goana barbatilor dupa masini scumpe, joburi bine platite, semne de virilitate, machisme, siguranta de sine, competitivitate, samd.

 

Am avut ca prieten un director de Metro, si care castiga superbine, evident. Nici macar el, bazat financiar si foarte aratos (ochi albastri, inalt, frumusel ca Delon) nu era total linistit in privinta pretentiilor femeii. Era divortat, dovada ca o femeie nu fusese multumita nici macar cu un director de Metro chipes ca un actor! Si el a sintetizat astfel neputinta sa ca barbat de a satisface pretentiile femeilor din viata sa (era recasatorit) - Niciodata nu va fi de ajuns pentru ele, orice ai face ca barbat, oricat te-ai lupta si ai incerca.

 

A avut dreptate, dragi userite?

 

Revenind la femeia mea vorace, cu apetit pantagruelic: oare are importanta ca este cu 11 ani mai tinerica decat mine, deci plina de focosenie si dinamismul varstei fragede?

Am observat ca femeile de 30-35 nu mai sunt chiar asa de interesate de sex.

 

Pe cand tinerica mea vrea sa o faca in capite, in poduri pe graunte, in lanuri de grau cu maci, in pesteri, in paduri, la malul lacurilor, al raurilor, pe plaje, de parca ar vrea sa sfinteasca universul cu erotismul ei pagan si epifanic.

Editat de Nemo!
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata Nemo, m-am documentat si am raspunsul temerilor tale.Este vorba de o regresie arahnopsihica, adica de cand eram arahnide (paienjeni).

La unele specii de paienjeni femela isi devoreaza masculul. Desi acesta stie ce urmeaza, se duce neinfricat la...dragoste. E dovada clara ca sexul masculin (parca sexul tare-i mai zice...nu sexul urat), are stantat in inconstient acest inbold de sacrificiu in numele dragostei.

Tu esti dovada vie ca inca nu ne-am denaturat. yes.gif

Deci sa nu mai zica femeile ca doar ele fac sacrificii...

Nu-i vorba de niciun sacrificiu aici, o face pt. ca-i place si desi stie ce-l asteapta nu se poate abtine. :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×