Sari la conținut
Forum Roportal
CavalerulJedi

Cat de departe merge iubirea de Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Perfectiune ABSOLUTA VEMANS. ;)

Somnul ratiunii zamisleste monstrii, hans . Unul din ei este Dumnezeul biblic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles unde Dumnezeu greseste suntem datori sa corectam.Asa ca luam acesti fanatici si umplem inchisorile cu ei(pacat ca nu mai avem legea martiala).

A umple inchisorile nu-i o solutie. Este cel mult o ascundere sub pres a problemei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca cineva(intreg la minte) si-ar omora copii.Bineinteles daca as primi un ordin divin as replica ceva de genul:Liberul albitru:"Daca tu ai GRESIT omorandu-ti copilul eu de ce sa fac la fel"Pe de alta parte fanatici religiosi sunt si sunt sigur ca nu ar ezita sa ucida in virtutea zicalei "Dumnezeu a dat,Dumnezeu a luat!"Bineinteles unde Dumnezeu greseste suntem datori sa corectam.Asa ca luam acesti fanatici si umplem inchisorile cu ei(pacat ca nu mai avem legea martiala).

Da? Si de ce te opresti subit? Ce zici: umplem inchisoriel si cu aia care fac avort? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A umple inchisorile nu-i o solutie. Este cel mult o ascundere sub pres a problemei.

Din pacate,cum am zis nu avem legea martiala.Ce putem face?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este si asta o explicatie, VEMANS. Printre multe altele...

Multe altele? Care multe altele? N-ai reusit sa produci nici una hans?

Daca ai o alta explicatie, te rog, impartaseste-o. :)

Daca ai doua, eu sunt curios sa le aud pe ambele.

 

Daca ai "multe altele", ma multumesc sa vad macar 3.

 

M-ai invatat sa nu ma astept la asa ceva din partea ta.

As fi surprins sa duci si tu o conversatie pana la capat. :)

 

Imi imaginez ca e un subiect dureros dar asta n-ar trebui sa ne impiedice sa-l analizam. Nu daca iubim Adevarul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da? Si de ce te opresti subit? Ce zici: umplem inchisoriel si cu aia care fac avort? :D

Imi place de tine.Esti inversunat ,dar cam prost informat.Pentru avort se face puscarie.(se cheama ucidere de fat,asta inseamna ca el sa existe,sa fie format).Apropo tu ai copii?sau vb din nou doar de dragul de a te contrazice?Si daca ai,i-ai ucide?(daca ai primi un ordin divin,venit cine stie,poate chiar de la intrumatorul tau religios,preot,sau cum il numesti tu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Somnul ratiunii zamisleste monstrii, hans . Unul din ei este Dumnezeul biblic.

Acuma sincer, pe langa NEdumnezeul Ateilor comunisti - nu-ti mai amintesc episoadele, incepand cu acela fabulos din padurea Katjn -Dumnezeul biblic este intr-adeva imperfect. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate,cum am zis nu avem legea martiala.Ce putem face?

Fixarea educatiei ca o prioritate. Introducerea metodelor de Self-Help cat mai timpuriu in educatie astfel incat membrii societatii sa invete cat mai devreme sa-si gestioneze problemele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca cineva(intreg la minte) si-ar omora copii.Bineinteles daca as primi un ordin divin as replica ceva de genul:Liberul albitru:"Daca tu ai GRESIT omorandu-ti copilul eu de ce sa fac la fel?"Pe de alta parte fanatici religiosi sunt si sunt sigur ca nu ar ezita sa ucida in virtutea zicalei "Dumnezeu a dat,Dumnezeu a luat!"Bineinteles unde Dumnezeu greseste suntem datori sa corectam.Asa ca luam acesti fanatici si umplem inchisorile cu ei(pacat ca nu mai avem legea martiala).

 

Nu cred ca in Europa , tara eminamente crestina, s-ar incadra in categoria fanatici religiosi mai mult de 1% din populatie. Iar daca acesti fanatici ar fii pusi in situatia de a-si omora copiii procentul celor care ar face-o ar fii infinit mai mic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×