Sari la conținut
Forum Roportal
CavalerulJedi

Cat de departe merge iubirea de Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi place de tine.Esti inversunat ,dar cam prost informat.Pentru avort se face puscarie.(se cheama ucidere de fat,asta inseamna ca el sa existe,sa fie format).Apropo tu ai copii?sau vb din nou doar de dragul de a te contrazice?Si daca ai,i-ai ucide?(daca ai primi un ordin divin,venit cine stie,poate chiar de la intrumatorul tau religios,preot,sau cum il numesti tu)

Desigur, daca nu-l putem privi in ochi pe copilas, inseamna ca nu e "format". Si asa, liber la ucidere de prunci. In timp ce Il acuzam pe Dumnezeu ca e criminal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma sincer, pe langa NEdumnezeul Ateilor comunisti - nu-ti mai amintesc episoadele, incepand cu acela fabulos din padurea Katjn -Dumnezeul biblic este intr-adeva imperfect. :D

Intradevar n-are rost sa ne amintim episoadele. Doar concluzia este importanta ;in numele lui Dumnezeu ( si cu acordul tacit al acestei perfectiuni) s-au facut mult mai multe crime decat in numele lui Marx, Engels, Lenin , Stalin si altii.

 

Desigur, daca nu-l putem privi in ochi pe copilas, inseamna ca nu e "format". Si asa, liber la ucidere de prunci. In timp ce Il acuzam pe Dumnezeu ca e criminal.

Dar oamenii nu sunt perfecti , hans....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, daca nu-l putem privi in ochi pe copilas, inseamna ca nu e "format". Si asa, liber la ucidere de prunci. In timp ce Il acuzam pe Dumnezeu ca e criminal.

Esti familiar cu conceptul de "straw man" din argumentare hans?

Topicul nu este despre avort, daca vrei sa discuti despre asta, sunt destule topice pe acesta tema. Daca simti ca nu-s destule, mai deschide unul.

Editat de CavalerulJedi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar n-are rost sa ne amintim episoadele. Doar concluzia este importanta ;in numele lui Dumnezeu ( si cu acordul tacit al acestei perfectiuni) s-au facut mult mai multe crime decat in numele lui Marx, Engels, Lenin , Stalin si altii.

Avand in vedere ca m-ai convins anterior ca stai bine cu Aritmetica(3+4=7 :D ), o sa-ti acord credit la contabilizarea acestor crime din istoria omenirii. :D

 

Dar oamenii nu sunt perfecti , hans....

Atunci cand lucrezi cu oameni imperfecti, trebuie sa-ti adaptezi modul de "lucru" dupa capacitatile acelor oameni.Chiar perfect fiind. Nu-i asa?

 

Asa ca luam acesti fanatici si umplem inchisorile cu ei(pacat ca nu mai avem legea martiala).

Du-te si fa-ti un dus rece. Poate iti revii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, daca nu-l putem privi in ochi pe copilas, inseamna ca nu e "format". Si asa, liber la ucidere de prunci. In timp ce Il acuzam pe Dumnezeu ca e criminal.

Era vb de fat.Fatul nu se poate privi in ochi e inca in burta mamei.Biologie nu,istorie nu,anatomie nu,religie de vis,dar nu,de fapt in afara de a raspunde aiurea in tramvai,care-i scopul tau?Doar de a te contrazice?

 

Evident ca nu ai inteles,pentru ca nu aveai un raspuns, nu?Ne-am obisnuit.Evident ca nu ai raspuns si daca ai copii si daca i-ai ucide.Oare de ce nu ne miram ca nu ai raspuns?Pentru ca nu ai copii?Sau?Incepi sa cobori de pe scara imaginara pe care te-ai urcat si descoperi uimit ca lipsesc trepte?

 

Cat despre dus ,l-am facut si m-am trezit.Tu de ce mai dormi inca?E frumos visu cu mosu cu barba care ucide copii,dar totusi e iubitor si e de treaba?

 

 

 

Atunci cand lucrezi cu oameni imperfecti, trebuie sa-ti adaptezi modul de "lucru" dupa capacitatile acelor oameni.Chiar perfect fiind. Nu-i asa?

 

Nu,nu e asa.Daca joci sah cu persoane care nu stiu sa joace,nu inseamna ca joci la fel de prost ca ei.TU ai schema ta de joc(sau schemele)si din 7-8 mutari ai dat mat.

Editat de Joss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E frumos visu cu mosu cu barba care ucide copii,dar totusi e iubitor si e de treaba?

:lol2:

Mos cu barba care ucide copii?

Vezi? Tocmai de asta iti sugeram dusul rece, sa te trezesti din astfel de fantasme, din cauza carora daca ai putea, i-ai baga pe unii la racoare sau mai bine i-ai ucide direct. La ce idei ai insa in cap, ma tem ca dusul ti-e inutil... :D

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

Mos cu barba care ucide copii?

Vezi? Tocmai de asta iti sugeram dusul rece, sa te trezesti din astfel de fantasme, din cauza carora daca ai putea, i-ai baga pe unii la racoare sau mai bine i-ai ucide direct. La ce idei ai insa in cap, ma tem ca dusul ti-e inutil... :D

Vad ca te tot fofilezi si eviti sa raspunzi la intrebarea daca ai copii si daca i-ai ucide in numele Domnului.Oare de ce e asa greu?(este a 3 oara cand te intreb,cat o sa mai eschivezi raspunsul??)

Cat despre partea cu mosul era o insulta domestica la adresa zeului la care tu te-nchini.Dar nu am reusit sa fiu destul de subtil pentru tine, nu?Oare ti-am zis cum e cu sahul?Daaa cred ca ti-am zis! :crazy:

Editat de Joss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu,nu e asa.Daca joci sah cu persoane care nu stiu sa joace,nu inseamna ca joci la fel de prost ca ei.TU ai schema ta de joc(sau schemele)si din 7-8 mutari ai dat mat.

:lol2:

Treaba e ca "mosul cu barba care ucide copii" nu joaca sah.

 

Vad ca te tot fofilezi si eviti sa raspunzi la intrebarea daca ai copii si daca i-ai ucide in numele Domnului.Oare de ce e asa greu?(este a 3 oara cand te intreb,cat o sa mai eschivezi raspunsul??)

O sa-ti raspun cu o intrebare, retorica desigur... : tu esti prost sau te faci? :crazy:

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×