Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

vrabie, ciocarlie sau vultur

Postări Recomandate

Ana, tu cati ani ai de fapt? :flowers:

 

:think: Sa zicem ca ma aflu la "cinci" din punctul de vedere al varstei. :pleasantry:

 

:D

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:think: Sa zicem ca ma aflu la "cinci" din punctul de vedere al varstei. :pleasantry:

 

:D

Sa zicem, ca doar nu ne doare gura! :rot:

Anaaaaaaaaa, esti atat de frumoasa (si nu ma refer la fizic) ca ma napadeste toata rusinea din lume cand te privesc! :flowers:

Na, ca iar facui chat!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem, ca doar nu ne doare gura! :rot:

Anaaaaaaaaa, esti atat de frumoasa (si nu ma refer la fizic) ca ma napadeste toata rusinea din lume cand te privesc! :flowers:

Na, ca iar facui chat!

Aici nu se aplica, nu? Sunt la "unu" la fizic? :blink:

 

:lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu se aplica, nu? Sunt la "unu" la fizic? :blink:

 

:lol:

Hi hi hi! M-ai binedispus pt. toata ziua! Auzi la ea, de 1! :rot:

:flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hi hi hi! M-ai binedispus pt. toata ziua! Auzi la ea, de 1! :rot:

:flowers:

Vorbesc in termeni ca sa nu fiu atat de off. :roll:

 

:flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice pasare, in functie de forma in care apare, ne indica cum evolueaza procesele de sublimare a Energiei noastre Creatoare si implicit ne atrag atentia despre necesitatea de a sublima mai mult munca alchimica, de-a accelera munca de Moarte a Ego-ului, de-a alchimiza agregatele mentale, psihilogice, negative pentru a nu mai fi victima lor( unele mai mult, altele pai putin si functie de situatia in care se gaseste si o vedem, sa zic asa- fiind constienti ca este vorba despre ajutoare apropiate daruite noua).

Cat despre numerele care apar, pot sa spun, din cate-am citit eu, ca in functie de context si acum spun despre materialul dragei noastre Oama, prezentat ca si tema de topic(mentionez ca vorbesc despre parerea mea care-i intotdeauna despre Munca Interioara), care, de fapt reprezinta o avertizare(a cata oara! :good: )a faptului ca suntem pe cale sa cadem din punct de vedere esoteric si ca ii musai(vorba aia: "de musai ca de voie buna" :)sa ne corectam urgent si atunci , in contextul experientei si intotdeauna in Lumina , se poate analiza semnificatia oculta a numerelor, intru intelegere.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice pasare, in functie de forma in care apare, ne indica cum evolueaza procesele de sublimare a Energiei noastre Creatoare si implicit ne atrag atentia despre necesitatea de a sublima mai mult munca alchimica, de-a accelera munca de Moarte a Ego-ului, de-a alchimiza agregatele mentale, psihilogice, negative pentru a nu mai fi victima lor( unele mai mult, altele pai putin si functie de situatia in care se gaseste si o vedem, sa zic asa- fiind constienti ca este vorba despre ajutoare apropiate daruite noua).

Cat despre numerele care apar, pot sa spun, din cate-am citit eu, ca in functie de context si acum spun despre materialul dragei noastre Oama, prezentat ca si tema de topic(mentionez ca vorbesc despre parerea mea care-i intotdeauna despre Munca Interioara), care, de fapt reprezinta o avertizare(a cata oara! :good: )a faptului ca suntem pe cale sa cadem din punct de vedere esoteric si ca ii musai(vorba aia: "de musai ca de voie buna" :)sa ne corectam urgent si atunci , in contextul experientei si intotdeauna in Lumina , se poate analiza semnificatia oculta a numerelor, intru intelegere.

Dar se putem trece de la o categorie la alta, nu? Daca te nasti vrabie, nu e musai sa mori tot asa. Iar daca te nasti vultur, poti regresa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Simbolul Sacru al infinitului reprezinta Creierul, Inima si Sexul. Daca sexul domina Creierul, survine Caderea(Turnul Trasnit sau Turnul Babel, Omul cu capul in jos, cu cele doua picioare in sus, este azvarlit in adancul Abisului). Este necesar sa ne trezim Constiinta, pentru a nu fi "orbi" si a nu cadea in abisul pierzaniei. Insa, intotdeauna ni se acorda sansa de-a iesi din labirinturile psihologice si printr-o munca intensa, laborioasa, reusim sa invingem tentatia, sa ocolim jaratecul aruncat in calea noastra de catre "ispititori" si astfel in psihicul nostru rasar nestematele pretioase ale Virtutilor, cultivand doar samanta de Indumnezeire din noi. Unul din Misterele alchimiei este acesta:

"Tentatia este foc; triumful asupra tentatiei este lumina."(dupa cum frumos spun (si)cei de la AGEAC)

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Simbolul Sacru al infinitului reprezinta Creierul, Inima si Sexul. Daca sexul domina Creierul, survine Caderea(Turnul Trasnit sau Turnul Babel, Omul cu capul in jos, cu cele doua picioare in sus, este azvarlit in adancul Abisului). Este necesar sa ne trezim Constiinta, pentru a nu fi "orbi" si a nu cadea in abisul pierzaniei. Insa, intotdeauna ni se acorda sansa de-a iesi din labirinturile psihologice si printr-o munca intensa, laborioasa, reusim sa invingem tentatia, sa ocolim jaratecul aruncat in calea noastra de catre "ispititori" si astfel in psihicul nostru rasar nestematele pretioase ale Virtutilor, cultivand doar samanta de Indumnezeire din noi. Unul din Misterele alchimiei este acesta:

"Tentatia este foc; triumful asupra tentatiei este lumina."(dupa cum frumos spun (si)cei de la AGEAC)

Deci sexul e ceva rau numai atunci cand domina, altfel e ok. Eu cred ca si privarea partenerului de sex e un pacat la fel de mare ca si cautarea placerilor sexuale peste tot si cu oricine. Iar cand dragostea se impleteste cu iubirea mai poate fi vorba de pacat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,Oama, este ok, cine-a zis ca sexul este ceva daunator?! Barbatul este impreuna cu femeia, nu separat. Aduc doar o micuta precizare, o umila parere (si)de-a mea. Dupa cum aci, pe Superba noastra Planeta Pamant(Floarea de Lotus a Intregului Paradis-dupa zicerea Marilor Maestri ai Orientului, Inteleptii Yoghini(prietenii stiu ca eu , intotdeauna, m-am simtit ca si o floare de Lotus vie), exista o Mare Alianta intre Barbat si Femeie, pentru a dobandi Iluminarea(ca tot este un cuvant la moda, in toate mediile spirituale, este necesara o alta Mare Alianta, Acolo SUS(Compatibilitatea si Comuniunea la nivel de Suflet, mai intai- ca sa zicem asa). Cele doua Suflete este necesar sa fuzioneze, ori aceasta nu se obtine fara sa se elimine Ego-ul, mai intai alianta masculinului si femininului producandu-se in noi insine(uniunea mistica), avand o relatie sacra, Divina, cu noi insine si sa fi eliberat Corpul de Dorinte, ca cele doua Suflete sa fie UNUL.

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×