Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acuma stii cum raul pe care il faci sa nu se intoarca asupra ta!Dar el daca se intoarce tot trebue sa cada pe capul cuiva,deobicei a celor dragi tie!Cu timpul daca vei mai practica magia acesta se va aduna si atunci nu prea vei mai sti cum sa scapi de el.Am cunoscut astfel de persoane care si-au facut rau propriilor copii,soti,nanasi etc, numai ca raul sa nu cada pe ei!Nasi zice ca n-a stiut cum sa scape de ei!La inceput ia mers bine ba chiar foarte bine,insa din pacate acum nu numai viata ei e distrusa.Nu-ti doresc sa ajungi asa!Oricine merita sa fie fericit!Si nu e bine sa te bucuri de necazul celor din jur,mai ales daca vine din partea ta!

Personal cred ca aveai posibilitatea sa te realizezi in viata si fara ajutorul magiei!

Vitiok sunt perfect de acord cu tine....din nefericire aceste persoane nu realizeaza pe moment ce fac....uneori si nu in putine cazuri din nefericire, rezultatul preocuparii lor, asa zisa magie neagra sau alba(ca e indiferent care o fi ea) cade asupra celor dragi lor....aceste persoane poate nu au auzit de caderea pacatelor asupra generatiilor acestor persoane...cand nepotii si str stranepotii platesc faptele acestora....si noi credem ca e un blestem...nu nu e blestem....e spalarea pacatelor de catre altii cum spala pacatele noastre Isus cu sangele lui....Asta ar fi una....a doua este ca intradevar mersul la biserica e numai benevola daca o faci neconditionat si din suflet....in cazuri contrare e ca si o plimbare obisnuita pe bulevard....dar asta ramane la alegerea fiecaruia dintre noi....si totusi sa revin....cat am eu credinta....atata timp nu cred in aceste baliverne cum ar fi magia....si nici in puterea acestor asa zisi vrajitori si vrajitoare, nici in ceea ce numesc ei ghicit....absolut nimic in ceea ce fac ei...si argumentul meu e foarte simplu....soarta noastra intradevar e in mare trasata inainte de-a vede ochii nostrii lumina....dar....intre bine si rau trebuie sa stim sa alegem noi....cum trebuie sa stim sa ajutam un cersetor si sa refuzam al "cersetor".....daca nu stim sa facem asta...si asta intra in randul pacatelor....iar razbunarea prin magie neagra sau practicarea metodelor de magie alba sau neagra care o fi pentru scopuri materiale sau pentru alte scopuri (nu conteaza) e pedepsita la timpul cuvenit.Oricum....nici o persoana nu poate sa-mi aduca argumente ca aceasta preocupare e benefica din moment ce fac rau semenilor sai....caci Sfanta Scriptura spune ca toti suntem frati copii lui Dumnezeu....si atunci intreb eu....cu ce drept faci rau daca e asa....cine iti da dreptul asta...Raspunsul e simplu...NIMENI...ca nu ai acest drept nici daca ei gresesc fata de tine....caci noi nu avem dreptul sa judecam.... ci trebuie sa asumam dreptul de a fi judecati de Cel de Sus....si numai de EL.....si ca sa inchei aceasta idee...sunt uluit cand vad in acest secol judecata unori oameni, demn de epoca primitiva...caci evolutia nu sta numai in evolutia tehnicii....ci si in capacitatea noastra de a intelege unele lucruri....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce mesaj kilometric iti trebuie sa te repeti de 10 ori ,

 

intelegem si dintr-un mesaj scurt ce ai de zis , si te invit pe topicul religie sa aburezi acolo :P

 

si ca sa fiu ontopic , apropo de magie , nu fac asa ceva dar am o matusa care merge la o vrajitoare si mi-a zis o data niste chestii care numai io si doar io le stiam , deci pt mine a fost ceva de semnul intrebarii! asa ca nu te mai strofoca pt nimic :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce mesaj kilometric iti trebuie sa te repeti de 10 ori ,

 

intelegem si dintr-un mesaj scurt ce ai de zis , si te invit pe topicul religie sa aburezi acolo :P

 

si ca sa fiu ontopic , apropo de magie , nu fac asa ceva dar am o matusa care merge la o vrajitoare si mi-a zis o data niste chestii care numai io si doar io le stiam , deci pt mine a fost ceva de semnul intrebarii! asa ca nu te mai strofoca pt nimic :spiteful:

:P Joanna cine vorbea de tine?....si ma bucur pe de alta parte ca ai inteles ce vroiam sa spun si din mai putine cat am scris eu acolo... in rest tu alegi...:yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu ma indoiesc de puterile mele si niciodata nu m-am indoit de ele, de-aia si sunt acum...unde sunt...

Nici eu nu ma indoiesc de puterile tale, dar nu cred ca stii unde esti!

 

Wake-up man.

Ce treaba are magia "chiar si alba " cu Dumnezeu?

Iti amintesti de competitia dentre Moise si magii Egiptului. E doar unul din exemplele pe care ti le pot da pentru a vedea legatura dintre magie si Dumnezeu. Magia o poti practica prin forte proprii sau prin invocarea unui spirit superior - divin sau demonic.

 

Nu am citit nici o carte...mi-am dorit candva sa ma razbun pe cineva (merita din plin)...si de atunci am inceput sa fac magie neagra...nu conteaza cum si in ce fel...,,nu ma mai trageti de limba'' dar va repet ptr a nu stiu cata oara ca: nu am citit in nici o carte, nu m-a invatat nimeni, nu mi-a spus nimeni ce sau cum sa fac, nu am vazut nimic nicaieri referitor la asta, etc....am obosit sa tot repet aceleasi lucruri...parca as vb in alta limba... :blink:

O astfel de arta aparent se poate invata 'din senin', dar trebuie sa fim constienti ca informatia ne poate fi transmisa de cineva cu un scop anume, fara sa ne dam seama. Mi-e clar cine ti-a deschis calea spre arta magiei de vreme ce ai vrut sa te razbuni. Dar tine minte ca viata e prea scurta pentru a o pierde cu asa ceva. Nu m-am razbunat niciodata, poate in forme primare, nu merita efortul.

Sunt sigur ca poti mai mult. Sunt sigur ca poti trece de partea cealalta. Desigur, efortul devenirii e mult mai usor in arta neagra.

 

:o:)) Ce e pacat ? Ca nu cred? .....Uite daca e adevarat ce spui tu atunci oricine care practica magia neagra poate sa influenteze in mod direct soarta unui om...ceea ce eu nu cred...adica vine unul maine si imi spune ca ma face sa fiu bolnav.... asa din senin...uite eu asta nu cred....si stii de ce? Ca zilnic ma rog pentru sanatatea mea...iar daca ar fi adevarat ce spui tu....atunci rugaciunile mele ar fi apa de ploaie cu alte cuvinte Dumnezeul la cara ma rog nu ar fi Dumnezeu...ci altceva....ceva neseminificativ....ireal, si irelevant.:good:.....cu alte cuvinte o minciuna....

Asa e! cea mai puternica arma impotriva magiei negre este magia alba. Toti cei ce se roaga sunt practicanti ai magiei albe, deoarece rugaciunea este magie alba. Chiar si postul este un ritual de amagie alba. Doar ca trebuie sa le intelegi rostul si sa nu le practici inconstient.

 

Nu oricine poate practica magia neagra...

Eu cred ca am facut bine atunci cand m-am razbunat prin magie neagra, ptr ca altfel, n-aveam cum sa ma razbun...

Hellooo nu ai citit inainte...mi-am dat seama de ,,calitatile'' mele si in alte moduri, nu numai impinsa de ura...cum crezi ca am ajuns acum, unde am ajuns?

Si daca nu crezi in magie...asta e :o:

Oricine poate practica magia neagra...

Nu ai ajuns departe, esti cu mult chiar si in urma ta - daca intelegi ce vreau sa spun!

Da-ti o sansa si te vei ridica din tarana si vei zbura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici eu nu ma indoiesc de puterile tale, dar nu cred ca stii unde esti!

Iti amintesti de competitia dentre Moise si magii Egiptului. E doar unul din exemplele pe care ti le pot da pentru a vedea legatura dintre magie si Dumnezeu. Magia o poti practica prin forte proprii sau prin invocarea unui spirit superior - divin sau demonic.

O astfel de arta aparent se poate invata 'din senin', dar trebuie sa fim constienti ca informatia ne poate fi transmisa de cineva cu un scop anume, fara sa ne dam seama. Mi-e clar cine ti-a deschis calea spre arta magiei de vreme ce ai vrut sa te razbuni. Dar tine minte ca viata e prea scurta pentru a o pierde cu asa ceva. Nu m-am razbunat niciodata, poate in forme primare, nu merita efortul.

Sunt sigur ca poti mai mult. Sunt sigur ca poti trece de partea cealalta. Desigur, efortul devenirii e mult mai usor in arta neagra.

Asa e! cea mai puternica arma impotriva magiei negre este magia alba. Toti cei ce se roaga sunt practicanti ai magiei albe, deoarece rugaciunea este magie alba. Chiar si postul este un ritual de amagie alba. Doar ca trebuie sa le intelegi rostul si sa nu le practici inconstient.

Oricine poate practica magia neagra...

Nu ai ajuns departe, esti cu mult chiar si in urma ta - daca intelegi ce vreau sa spun!

Da-ti o sansa si te vei ridica din tarana si vei zbura...

.thunami ai dreptate....si aici tin sa adaug...sau cel putin sa pun o intrebare....oare cati preoti practica magia alba si cati magia neagra la biserica....si sunt sigur ca sunt multi dintre ei deja care au trecut pe partea raului....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai ajuns departe, esti cu mult chiar si in urma ta - daca intelegi ce vreau sa spun!

Da-ti o sansa si te vei ridica din tarana si vei zbura...

 

 

Si cum sa faci acest lucru sa "te ridici din tarana"???

Stiu ca mi-ai mai explicat dar vreau sa inteleg si sa stiu mai mult.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista magie "Alba"!

Cum s-o numesti magie alba daca este aplicato tot cu ajutorul fortelor raului sau in dauna unora din semenii nostri!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista magie "Alba"!

Cum s-o numesti magie alba daca este aplicato tot cu ajutorul fortelor raului sau in dauna unora din semenii nostri!?

Magia alba este realizata cu ajutorul fortelor binelui - de aceea se si numeste asa. Ca uni se autointituleaza practicanti de magie alba, e cu totul altceva. Tu vorbesti despre practicanti de magie neagra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Magia alba este realizata cu ajutorul fortelor binelui - de aceea se si numeste asa. Ca uni se autointituleaza practicanti de magie alba, e cu totul altceva. Tu vorbesti despre practicanti de magie neagra.
:blink:)) Acetste termene de "magie" fie alba sau neagra....am impresia ca au fost introduse pentru a crea deruta si confuzie.....in orice caz exista sau cel putin ar trebui sa existe numai credintza in Cel de Sus....dar din pacate nu este tocmai asa....iar cei care practica orice altceva decat credintza in Dumnezeu vor fi la timpul lor "rasplatiti" pentru asta.In fine....eu raman la credintza meaiar in magie...fie ea alba sau neagra asa cum v-am mai spus nu cred.Omul ar trebui sa vada numai de acest lucru, si nu in a interveni direct sau indirect in soarta celuilat...fie el si prin magie.In ceea ce priveste soarta lui asta e altceva....fiecare face ce vrea.Iar razbunarile prin magie a fost si va fi un pacat...ca menirea noastra aici pe pamant nu e ca sa judecam pe altii si sa ne razbunam....nu avem acest drept....i-ar daca cineva o va face il priveste direct si personal acest lucru...Un lucru insa trebuie sa stie....no sa poata sa loveasca pe cei cu credintza puternica in Dumnezeu....oricat de expert ar fi....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×