Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

:doh:)) Ce e pacat ? Ca nu cred? .....Uite daca e adevarat ce spui tu atunci oricine care practica magia neagra poate sa influenteze in mod direct soarta unui om...ceea ce eu nu cred...adica vine unul maine si imi spune ca ma face sa fiu bolnav.... asa din senin...uite eu asta nu cred....si stii de ce? Ca zilnic ma rog pentru sanatatea mea...iar daca ar fi adevarat ce spui tu....atunci rugaciunile mele ar fi apa de ploaie cu alte cuvinte Dumnezeul la cara ma rog nu ar fi Dumnezeu...ci altceva....ceva neseminificativ....ireal, si irelevant.:P.....cu alte cuvinte o minciuna....

Intradevar daca ai credinta adevarata in Dumnezeu nu poate sati faca nimeni nici un rau cu ajutorul magiei si uneori nici prin alte mijloace.

Dar de obicei oamenii sunt slabi si nu prea mersi pe la biserica!

Am cunoscut pe cineva caruia practic ia fost distrusa viata si am motive intemeiate sa cred ca cu ajutorul magiei!

 

Pai chiar spunea undeva ca a platit pentru ceea ce a facut. :think:

Eu personal am cunoscut citeva persoane care,ca sa zic asa,aveau ca pasiune magia si chiar o practicau,lucru pe care nu mi las fi dorit niciodata!

Unele din ele sunt deacum in virsta dar cred ca nu sint bucurosi de viata care o au,sincer nu prea seamana a oameni in adevaratul sens al cuvintului!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intradevar daca ai credinta adevarata in Dumnezeu nu poate sati faca nimeni nici un rau cu ajutorul magiei si uneori nici prin alte mijloace.

Dar de obicei oamenii sunt slabi si nu prea mersi pe la biserica!

Am cunoscut pe cineva caruia practic ia fost distrusa viata si am motive intemeiate sa cred ca cu ajutorul magiei!

Eu personal am cunoscut citeva persoane care,ca sa zic asa,aveau ca pasiune magia si chiar o practicau,lucru pe care nu mi las fi dorit niciodata!

Unele din ele sunt deacum in virsta dar cred ca nu sint bucurosi de viata care o au,sincer nu prea seamana a oameni in adevaratul sens al cuvintului!

Deci...parerea mea e urmatoarea....daca ai credinta nu exista magie...fie ea alba sau neagra cu care cineva sa poata sa faca vreun rau tie....asta ar insemna sa fie mai puternic decat Dumnezeu....Oricum credinta exclude magia, si credinta in balivernele astea cum e magia (alba sau neagra) e considerat pacat in religie..Dar hai sa mergem in timp inapoi putin cu vreo 2000 de ani....si sa fi zis atunci cineva lui Isus chestiile astea....intrebarea mea ar fi ....Oare ce raspuns ar fi dat El, daca il intrebai....sa crezi in magie sau in Dumnezeu....

 

 

Deci...parerea mea e urmatoarea....daca ai credinta nu exista magie...fie ea alba sau neagra cu care cineva sa poata sa faca vreun rau tie....asta ar insemna sa fie mai puternic decat Dumnezeu....Oricum credinta exclude magia, si credinta in balivernele astea cum e magia (alba sau neagra) e considerat pacat in religie..Dar hai sa mergem in timp inapoi putin cu vreo 2000 de ani....si sa fi zis atunci cineva lui Isus chestiile astea....intrebarea mea ar fi ....Oare ce raspuns ar fi dat El, daca il intrebai....sa crezi in magie sau in Dumnezeu....
Si apropo...masura credintei nu e in nici un caz direct proportionala cu mersul la biserica:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda... eu unul nu cred in magie alba sau neagra; consider k omul este un univers propriu si isi poate influenta singur viitorul si modul cum se comporta prin fenomenul de autoeducare! nu cred k voi practicati magia neagra, fiecare om are anumite puteri (calitati) iar voi v-ati dat seama de ele atunci cand dorinta de razbunare a fost mai mare. Iti poti da seama de calitatile pe care le dobandesti si in alte moduri nu numai impins de ura de la spate, poti privi aceste lucruri fiind mult mai aproape de Dumnezeu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D)) Ce e pacat ? Ca nu cred? .....Uite daca e adevarat ce spui tu atunci oricine care practica magia neagra poate sa influenteze in mod direct soarta unui om...ceea ce eu nu cred...adica vine unul maine si imi spune ca ma face sa fiu bolnav.... asa din senin...uite eu asta nu cred....si stii de ce? Ca zilnic ma rog pentru sanatatea mea...iar daca ar fi adevarat ce spui tu....atunci rugaciunile mele ar fi apa de ploaie cu alte cuvinte Dumnezeul la cara ma rog nu ar fi Dumnezeu...ci altceva....ceva neseminificativ....ireal, si irelevant.:P.....cu alte cuvinte o minciuna....

 

Nu oricine poate practica magia neagra...treb sa stii cum sa o practici...si da, poate influenta soarta unui om.

Cand cineva practica magia neagra asupra ta...astea nu se spun...se simt...daca intelegi ce vreau sa spun...

Rugaciunile tale nu sunt apa de ploaie atata timp cat nu esti atins de magie...dar daca cineva face ceva asupra ta...atunci da, rugaciunile tale...pa...am patit-o pe pielea mea (iti spun din proprie experienta...sincer).

 

Bravo co nu crezi!

Si iti doresc sa n-ai de a face cu asta niciodata!

Te cred ca practici magia neagra si ca ai unle puteri,ca sa zicem asa.

Dar crezi ca ai facut bite ca te-ai razbunat cu ajutorul magiei?Nu mai existau si alte metode,daca tot doreai asa de mult, sa te razbuni?

Mai devreme sau mai tirziu cred ca vei regreta!

 

Eu cred ca am facut bine atunci cand m-am razbunat prin magie neagra, ptr ca altfel, n-aveam cum sa ma razbun (ex pe un barbat) alte metode nu mai existau de a ma razbuna pe el...si nu regret nimic din ceea ce i-am provocat...din contra si-a dat seama ca eu i-am facut ceva (fusese la o ghicitoare f buna) dupa care a venit la mine, mi-a spus ca a aflat ca am aplicat asupra lui magia neagra (desi nu credea in astea...ca si altii), dupa care spre surprinderea mea mi-a cerut sa ma intorc inapoi la el...l-am refuzat bine-nteles...imi provocase prea multa durere cat timp fusesem cu el (i-am si spus asta)...si uite-asa l-am lasat (prin magia neagra), fara bani, fara slujba, fara masina...si fara femei (ii placeau mult femeile)...asa ca nu regret nimic!

 

Pai chiar spunea undeva ca a platit pentru ceea ce a facut. :think:

 

Exact! O data am platit ptr asta, din cauza ca n-am stiut sa fac atunci ca raul provocat pers respective sa nu se intorca asupra mea...de-asta am platit...acum stiu asta...

 

Intradevar daca ai credinta adevarata in Dumnezeu nu poate sati faca nimeni nici un rau cu ajutorul magiei si uneori nici prin alte mijloace.

Dar de obicei oamenii sunt slabi si nu prea mersi pe la biserica!

Am cunoscut pe cineva caruia practic ia fost distrusa viata si am motive intemeiate sa cred ca cu ajutorul magiei!

 

Poti avea super credinta in Dumnezeu...imi pare rau ca te dezamagesc... :doh:

Viata mea nu a fost distrusa...din contra tot eu mi-am facut-o frumoasa (cu ajutorul magiei)...sunt casatorita cu un cetatean englez (acum sunt in Anglia), fericita...asa ca n-am ce sa-mi mai doresc!

 

 

 

Deci...parerea mea e urmatoarea....daca ai credinta nu exista magie...fie ea alba sau neagra cu care cineva sa poata sa faca vreun rau tie....asta ar insemna sa fie mai puternic decat Dumnezeu....Oricum credinta exclude magia, si credinta in balivernele astea cum e magia (alba sau neagra) e considerat pacat in religie..Dar hai sa mergem in timp inapoi putin cu vreo 2000 de ani....si sa fi zis atunci cineva lui Isus chestiile astea....intrebarea mea ar fi ....Oare ce raspuns ar fi dat El, daca il intrebai....sa crezi in magie sau in Dumnezeu....

 

Si eu am fost f credincioasa inainte si tot am fost atinsa de magia neagra...

Daca e sa ne luam dupa credinta atunci si sexul este un pacat :doh: si atunci, cum ne-o mai inmulti?

Normal ca Isus ar fi zis sa crezi in el...logic...si mi se pare normal...

 

mda... eu unul nu cred in magie alba sau neagra; consider k omul este un univers propriu si isi poate influenta singur viitorul si modul cum se comporta prin fenomenul de autoeducare! nu cred k voi practicati magia neagra, fiecare om are anumite puteri (calitati) iar voi v-ati dat seama de ele atunci cand dorinta de razbunare a fost mai mare. Iti poti da seama de calitatile pe care le dobandesti si in alte moduri nu numai impins de ura de la spate, poti privi aceste lucruri fiind mult mai aproape de Dumnezeu

 

Hellooo nu ai citit inainte...mi-am dat seama de ,,calitatile'' mele si in alte moduri, nu numai impinsa de ura...cum crezi ca am ajuns acum, unde am ajuns?

Si daca nu crezi in magie...asta e :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca am facut bine atunci cand m-am razbunat prin magie neagra, ptr ca altfel, n-aveam cum sa ma razbun (ex pe un barbat) alte metode nu mai existau de a ma razbuna pe el...si nu regret nimic din ceea ce i-am provocat...din contra si-a dat seama ca eu i-am facut ceva (fusese la o ghicitoare f buna) dupa care a venit la mine, mi-a spus ca a aflat ca am aplicat asupra lui magia neagra (desi nu credea in astea...ca si altii), dupa care spre surprinderea mea mi-a cerut sa ma intorc inapoi la el...l-am refuzat bine-nteles...imi provocase prea multa durere cat timp fusesem cu el (i-am si spus asta)...si uite-asa l-am lasat (prin magia neagra), fara bani, fara slujba, fara masina...si fara femei (ii placeau mult femeile)...asa ca nu regret nimic!

 

 

 

GRAV....GRAV....daca asta e conceptia ta de razbunare.....

 

P.S: exista oameni care te-ar putea ajuta...tratamente ceva....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu oricine poate practica magia neagra...treb sa stii cum sa o practici...si da, poate influenta soarta unui om.

Cand cineva practica magia neagra asupra ta...astea nu se spun...se simt...daca intelegi ce vreau sa spun...

Rugaciunile tale nu sunt apa de ploaie atata timp cat nu esti atins de magie...dar daca cineva face ceva asupra ta...atunci da, rugaciunile tale...pa...am patit-o pe pielea mea (iti spun din proprie experienta...sincer).

Eu cred ca am facut bine atunci cand m-am razbunat prin magie neagra, ptr ca altfel, n-aveam cum sa ma razbun (ex pe un barbat) alte metode nu mai existau de a ma razbuna pe el...si nu regret nimic din ceea ce i-am provocat...din contra si-a dat seama ca eu i-am facut ceva (fusese la o ghicitoare f buna) dupa care a venit la mine, mi-a spus ca a aflat ca am aplicat asupra lui magia neagra (desi nu credea in astea...ca si altii), dupa care spre surprinderea mea mi-a cerut sa ma intorc inapoi la el...l-am refuzat bine-nteles...imi provocase prea multa durere cat timp fusesem cu el (i-am si spus asta)...si uite-asa l-am lasat (prin magia neagra), fara bani, fara slujba, fara masina...si fara femei (ii placeau mult femeile)...asa ca nu regret nimic!

Exact! O data am platit ptr asta, din cauza ca n-am stiut sa fac atunci ca raul provocat pers respective sa nu se intorca asupra mea...de-asta am platit...acum stiu asta...

Hellooo nu ai citit inainte...mi-am dat seama de ,,calitatile'' mele si in alte moduri, nu numai impinsa de ura...cum crezi ca am ajuns acum, unde am ajuns?

Si daca nu crezi in magie...asta e :spiteful:

Viata ta na fost distrusa?...Stai ca viata ta mai urmeaza....rasplata pentru faptele tale nu le primesti cand vrei tu....ci cand e timpul pentru astea...si de acest lucru poti beneficia si dupa moarte....in viata spirituala....cand ti lumea mai draga....ca atunci vei judeca altfel.....cel putin nu vei reactiona cu razbunare prin magia neagra.....dar acest lucru doar e problema ta....numai a ta....nu suntem aici sa judecam....te judeca Cel de Sus si cand e timpul.....iar raspunsul la chestia ca dupa biblie si sexul e pacat da-mi voie sa te contrazic....nu sexul e pacat, ci perversiunea si curvaria.....suna diferit ne ce pas?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci...parerea mea e urmatoarea....daca ai credinta nu exista magie...fie ea alba sau neagra cu care cineva sa poata sa faca vreun rau tie....asta ar insemna sa fie mai puternic decat Dumnezeu....Oricum credinta exclude magia, si credinta in balivernele astea cum e magia (alba sau neagra) e considerat pacat in religie..Dar hai sa mergem in timp inapoi putin cu vreo 2000 de ani....si sa fi zis atunci cineva lui Isus chestiile astea....intrebarea mea ar fi ....Oare ce raspuns ar fi dat El, daca il intrebai....sa crezi in magie sau in Dumnezeu....

Si apropo...masura credintei nu e in nici un caz direct proportionala cu mersul la biserica:))

Nu inseamna sa fie mai puternic de cit Dumnezeu! In astfel de situatii poate ca Dumnezeu iti pune credinta la incercare!?Cred ca nimic nu e intimplator in lumea asta!

Apropo si pe timpul lui Isus se practicau chestiile astea!Poate ai auzit de cei "indraciti","demonizati","posedati"

sau mai stiu eu cum li se zice.Chiar Isus a "lecuit " pe unii ca acestea,de ex:atunci cind a permis demonilor dintrun om sa intre in turma de porci etc

Da intradevar " ...masura credintei nu e in nici un caz direct proportionala cu mersul la biserica" dar daca mai treci pe la biserica,te mai marturisesti,iai sfintele taine,sfintul maslu etc si pe deasupra mai ai credinta, te mai si rogi, atuncia chiar ca raul nu mai are nici o putere asupra ta!

 

mda... eu unul nu cred in magie alba sau neagra; consider k omul este un univers propriu si isi poate influenta singur viitorul si modul cum se comporta prin fenomenul de autoeducare! nu cred k voi practicati magia neagra, fiecare om are anumite puteri (calitati) iar voi v-ati dat seama de ele atunci cand dorinta de razbunare a fost mai mare. Iti poti da seama de calitatile pe care le dobandesti si in alte moduri nu numai impins de ura de la spate, poti privi aceste lucruri fiind mult mai aproape de Dumnezeu

Da,omul isi poate influenta singur viitorul dar cind cineva se baga in viata ta si vrea sa te distruga cu ajutorul unor astfel de practici atunci e aproape inposibil mai ales daca nu prea ai credinta si nu numai...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Viata ta na fost distrusa?...Stai ca viata ta mai urmeaza....rasplata pentru faptele tale nu le primesti cand vrei tu....ci cand e timpul pentru astea...si de acest lucru poti beneficia si dupa moarte....in viata spirituala....cand ti lumea mai draga....ca atunci vei judeca altfel.....cel putin nu vei reactiona cu razbunare prin magia neagra.....dar acest lucru doar e problema ta....numai a ta....nu suntem aici sa judecam....te judeca Cel de Sus si cand e timpul.....iar raspunsul la chestia ca dupa biblie si sexul e pacat da-mi voie sa te contrazic....nu sexul e pacat, ci perversiunea si curvaria.....suna diferit ne ce pas?

 

 

 

 

 

Daca te refereai la mine sa stii ca eu am contrazis faptul ca sexul este un pacat.

Si da ai dreptate perversiunea,etc este un pacat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu oricine poate practica magia neagra...treb sa stii cum sa o practici...si da, poate influenta soarta unui om.

Cand cineva practica magia neagra asupra ta...astea nu se spun...se simt...daca intelegi ce vreau sa spun...

Rugaciunile tale nu sunt apa de ploaie atata timp cat nu esti atins de magie...dar daca cineva face ceva asupra ta...atunci da, rugaciunile tale...pa...am patit-o pe pielea mea (iti spun din proprie experienta...sincer).

Eu cred ca am facut bine atunci cand m-am razbunat prin magie neagra, ptr ca altfel, n-aveam cum sa ma razbun (ex pe un barbat) alte metode nu mai existau de a ma razbuna pe el...si nu regret nimic din ceea ce i-am provocat...din contra si-a dat seama ca eu i-am facut ceva (fusese la o ghicitoare f buna) dupa care a venit la mine, mi-a spus ca a aflat ca am aplicat asupra lui magia neagra (desi nu credea in astea...ca si altii), dupa care spre surprinderea mea mi-a cerut sa ma intorc inapoi la el...l-am refuzat bine-nteles...imi provocase prea multa durere cat timp fusesem cu el (i-am si spus asta)...si uite-asa l-am lasat (prin magia neagra), fara bani, fara slujba, fara masina...si fara femei (ii placeau mult femeile)...asa ca nu regret nimic!

Exact! O data am platit ptr asta, din cauza ca n-am stiut sa fac atunci ca raul provocat pers respective sa nu se intorca asupra mea...de-asta am platit...acum stiu asta...

Hellooo nu ai citit inainte...mi-am dat seama de ,,calitatile'' mele si in alte moduri, nu numai impinsa de ura...cum crezi ca am ajuns acum, unde am ajuns?

Si daca nu crezi in magie...asta e :spiteful:

Acuma stii cum raul pe care il faci sa nu se intoarca asupra ta!Dar el daca se intoarce tot trebue sa cada pe capul cuiva,deobicei a celor dragi tie!Cu timpul daca vei mai practica magia acesta se va aduna si atunci nu prea vei mai sti cum sa scapi de el.Am cunoscut astfel de persoane care si-au facut rau propriilor copii,soti,nanasi etc, numai ca raul sa nu cada pe ei!Nasi zice ca n-a stiut cum sa scape de ei!La inceput ia mers bine ba chiar foarte bine,insa din pacate acum nu numai viata ei e distrusa.Nu-ti doresc sa ajungi asa!Oricine merita sa fie fericit!Si nu e bine sa te bucuri de necazul celor din jur,mai ales daca vine din partea ta!

Personal cred ca aveai posibilitatea sa te realizezi in viata si fara ajutorul magiei!

Editat de Vitiok

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×