Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

mare prostie sa crezi in magia neagra ;)

 

 

Mare prostie sa crezi ca magia poate sa-ti rezolve problemele si sa influenteze evolutia altora

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si mai mare prostia sa nu cred ca este posibil. ;)

 

 

E doar o parere intre miile de asemenea :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Magia neagra sau farmece, cum se mai spune, exista, e recunoscuta chiar si de biserica noastra crestin-ortodoxa. Nu am crezut si radeam cand auzeam pe cineva povestind asemenea aberatii. Dar, a fost s-o patesc eu, pentru ca cineva era interesat sa dispar ca o anumita problema sa nu se rezolve. Si atunci, ca ultima solutie, a apelat la serviciile unei tiganci pe care a platit-o bine ca sa-mi faca mie rau. Si raul a inceput sa se manifeste. Ciclic, in noaptea de joi spre vineri, o voce puternica striga in noapte sa ma arunc de pe balcon. Pe atunci locuiam intr-un turn la etajul sase. Ma trezeam tremirand de spaima, luam copilul in brate si plangand, citeam rugaciuni acolo unde se deschidea cartea pe care o tineam langa perna. Nu am vorbit cu nimeni despre ceea ce mi se intampla (si rau am facut!) de teama sa nu spuna ca sunt mai nu stiu cum... Cand s-a intamplat ultima oara, eram acasa, la parinti, la distanta de peste 100 de km. de locuiata mea, casa pe pamant, nu bloc. Este necesar sa spun ca spre seara a fost o furtuna foarte puternica dupa care a urmat o ploaie de cateva ore. Apucasem sa adorm inainte de miezul noptii. Fix la 12 noaptea vocea, mai imperativa ca niciodata, mi-a poruncit sa ma arunc de la etaj. Epuizata de atata chin am hotarat s-o fac... Sigur ca nu puteam, dar... Am trezit baiatul si tot spuneam ca o fac indata, moment in care a intrat mama alertata de plansul copilului. Nu a inteles din spusele mele decat ca trebuia sa plec indata, atunci, in puterea noptii. Era foarte speriata. Dupa ce a trecut momentul acela fatal, i-am povestit mamei ce mi se intampla. O vecina mult in varsta, chemata de mama si care a asistat la discutia noastra, a mers a doua zi si a vorbit cu preotul. Acesta i-a spus ca ma asteapta la slujba, dar numai eu sa vreau. Sa nu ma oblige nimeni, sa nu ma aduca nimeni fortat. Sigur ca am acceptat sa fac slujbe si tot ce mi-a spus parintele. Toata lucrarea bisericeasca m-a ajutat, am scapat de vocea de la miezul noptii si de atunci, chiar sa mai fi fost ceva rau asupra mea, nu s-a mai manifestat. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E doar o parere intre miile de asemenea :good:

:flowers:

Pentru toti cei care considera magia inexistenta!

Cartea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:friends: hmm cam delicat subiectul...

daca nu crezi sau refuzi sa crezi nu inseamna ca nu o sa te atinga ...crissyorsb. sincer cred ca ai puteri doar ca ai picat in plasa raului care a venit atunci cand erai in plin moment de ura , fura , razbunare ...pacat ...mai ales ca e cam greu sa iesi din asa ceva ...mai grav e ca nu o sa ai numai tu de suferit se stie ca pacatele se transmit pana la a 7 speta oricum o sa ai parte de o moarte goaznica (sincer eu sper sa nu dar am auzit cazuri de omani care practicau asa ceva si chiar le stiu din tainele lor si cam cum se fac ) acum exista mai multe variante ...practici ajutata de chestii oculte cum ar fii : legatura de la picioarele unui mort , unghii de mort , par de mor , pene de gaini etc sau doar prin puterea mintii si dialog cu demonii ..in plus la un moment dat vor vrea rasplata pentru ca te-au "ajutat"..stiu cazuri cand li s-a luat primul nascut ..recomandarea me ar fii sa nu faci copii si sa iti tragi singura pacatele asta daca nu ai deja copii ...rugaciunile singure normal ca nu te ajuta mai ales daca tu esti crestin ortodox doar in certificatul de nastere ....si ar mai fii faptul ca trebuie sa dezlege un preot cu har pentru ca si intre preoti sunt multi care nu-si au locul acolo (vezi cazul lu' silverstar ....rugaciunile au ajutato pana a ajuns la preot )...de ce refuzi sa accepti ca si tu ai vina ta in relatia ta cu acel personaj mai ales ca stiai ce fel de persoana e si in plus daca si el era genul foarte razbunator putea sa mearga la cineva mai puternic ca tine si sa te doboare sau sa te agreseze fizic atunci cand a venit la tine ....unde am ajunge toti daca ne-am razbuna pt toata lumea pt tot raul facut ...am vazut cazuri de facut rau neintentionat si din intentia de a face bine (sper ex a facut accident de masina si martorii vrand sa il traga din masina si neavand cunostiinte de prim ajutor nu stiau ca are fractura cervicala si a murit )..dar am ajuns la concluzia ca doar suferinta ne elibereaza si ne ajuta sa evoluam ...mai exista ideea ca omul e retrimis sa sufere pana isi spala toate pacatele .

 

asa cum zicea thunami magia alba a aparut ca o echilibrare de forte si alta denumire pentru batalia intre bine si rau .thunami as dori sa stiu cum si in ce context ai avut de-a face cu magia neagra si cum ai lasat-o in urma ..astfel poate o sa fie de ajutor pt crissyorsb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A-ti facut vreodata magie neagra?

Credeti in asa ceva?

 

Astept pareri...sincere...

 

Nu am facut niciodata magie neagra. Numai gandindu-ma la ea, ma infricosez.

Da, cred ca exista, pentru ca nu poate exista bine fara rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Magia neagra, la fel ca si magia alba exista! Cel putin in mintile si autosugestia oamenilor, este cert ca exista. Magia neagra, fiind o fortza negativa, este cel mai bine s-o eviti prin ignorantza! S-o sfidezi nelasand-o sa-ti cuprinda sufletul. Magia alba....ei bine, de asta ai putea sa te tzii. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Magia neagra, la fel ca si magia alba exista! Cel putin in mintile si autosugestia oamenilor, este cert ca exista. Magia neagra, fiind o fortza negativa, este cel mai bine s-o eviti prin ignorantza! S-o sfidezi nelasand-o sa-ti cuprinda sufletul. Magia alba....ei bine, de asta ai putea sa te tzii. :D

"este cel mai bine s-o eviti prin ignorantza"

da ...sa fim ignoranti , este cea mai mare binecuvantare! 8)

Editat de raulmaniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cred in Magia Neagra...Nu vreau sa-i jignesc pe cei care cred in ea,dar mi se pare o tampenie :crazy:

si mie...de cele mai multe ori, dar asta nu inseamna ca ea nu exista!

difera doar perceptia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×