Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

in mod cert ti se pot intampla lucruri pentru care cu greu se poate da o explicatie si inteepretate ca fiind magie neagra. chiar tu insuti iti poti induce stari dintre cele mai...hai sa spunem nepotrivite pentru organismul sau spiritul tau. din pacate eu am trecut prin asa ceva. nu am considerat ca fiind magie neagra, pentru ca asta nu era o explicatie satisfacatoare. asa ca am cautat altceva care sa tina loc de explicatie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omini buni, hai sa facem o distinctie intre ce vrem sa facem aici. A) Sa stabilim daca exista sau nu magie neagra, sau B) Sa zicem daca noi credem in ea ca fiind o alternativa viabila?

 

Pentru ca si dracii cred in Dumnezeu, dar mai precis cred in existenta Lui, nu in El. Asa si cu magia. Trebuie a recunoaste ca exista anumite fenomene care nu au cauza tocmai curata, si in nici un caz divina. Hmm. Pai daca esti crestin, inseamna ca nu poti fi atacat de cei care practica magia, sau ce? Inca nu s-a decis la care religie e adevarul, si care zeitate e aia "buna". SI, vedeti voi, pe undeva prin Biblie zice ca Dumnezeu il lasa pe diavol sa ne ispiteasca, sa ne puna la incercare credinta. Faptul ca suntem crestini nu ne pune sub scut. Daca esti crestin, ar trebui sa adopti punctul de vedere ca cei care practica magia (de orice fel!!), ii cer diavolului sa ii ajute, si practic cel care sufera de pe urma magiei sunt ispititi de Dz.....precum Iov.........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omini buni, hai sa facem o distinctie intre ce vrem sa facem aici. A) Sa stabilim daca exista sau nu magie neagra, sau B) Sa zicem daca noi credem in ea ca fiind o alternativa viabila?

 

Pentru ca si dracii cred in Dumnezeu, dar mai precis cred in existenta Lui, nu in El. Asa si cu magia. Trebuie a recunoaste ca exista anumite fenomene care nu au cauza tocmai curata, si in nici un caz divina. Hmm. Pai daca esti crestin, inseamna ca nu poti fi atacat de cei care practica magia, sau ce? Inca nu s-a decis la care religie e adevarul, si care zeitate e aia "buna". SI, vedeti voi, pe undeva prin Biblie zice ca Dumnezeu il lasa pe diavol sa ne ispiteasca, sa ne puna la incercare credinta. Faptul ca suntem crestini nu ne pune sub scut. Daca esti crestin, ar trebui sa adopti punctul de vedere ca cei care practica magia (de orice fel!!), ii cer diavolului sa ii ajute, si practic cel care sufera de pe urma magiei sunt ispititi de Dz.....precum Iov.........

A) magie negra va exista atat timp cat echilibrul iti poate fi afectat negativ si nu te poti apara prin metode stiintifice recunoscute

B) o alternativa viabila le ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu oricine poate practica magia neagra...treb sa stii cum sa o practici...si da, poate influenta soarta unui om.

Cand cineva practica magia neagra asupra ta...astea nu se spun...se simt...daca intelegi ce vreau sa spun...

Rugaciunile tale nu sunt apa de ploaie atata timp cat nu esti atins de magie...dar daca cineva face ceva asupra ta...atunci da, rugaciunile tale...pa...am patit-o pe pielea mea (iti spun din proprie experienta...sincer).

Eu cred ca am facut bine atunci cand m-am razbunat prin magie neagra, ptr ca altfel, n-aveam cum sa ma razbun (ex pe un barbat) alte metode nu mai existau de a ma razbuna pe el...si nu regret nimic din ceea ce i-am provocat...din contra si-a dat seama ca eu i-am facut ceva (fusese la o ghicitoare f buna) dupa care a venit la mine, mi-a spus ca a aflat ca am aplicat asupra lui magia neagra (desi nu credea in astea...ca si altii), dupa care spre surprinderea mea mi-a cerut sa ma intorc inapoi la el...l-am refuzat bine-nteles...imi provocase prea multa durere cat timp fusesem cu el (i-am si spus asta)...si uite-asa l-am lasat (prin magia neagra), fara bani, fara slujba, fara masina...si fara femei (ii placeau mult femeile)...asa ca nu regret nimic!

Exact! O data am platit ptr asta, din cauza ca n-am stiut sa fac atunci ca raul provocat pers respective sa nu se intorca asupra mea...de-asta am platit...acum stiu asta...

Hellooo nu ai citit inainte...mi-am dat seama de ,,calitatile'' mele si in alte moduri, nu numai impinsa de ura...cum crezi ca am ajuns acum, unde am ajuns?

Si daca nu crezi in magie...asta e :crazy:

Sunt impresionata :crazy: .Avem o vrajitoare pe aici si inca una rea ,nu ne-ai spus daca zbori pe matura cumva. :crazy:

Daca intr-adevar ai facut magie neagra....daca e adevarat :crazy: ..Sa-ti spun ceva,eu nu sunt ghicitoare,dar am sa-ti prevestesc viitorul.Raul ,pe care l-ai provocat se acumuleaza si o sa se reverse asupra a ceea ce ai mai drag tu.Dumnezeu nu doarme,nu ai cum sa invingi binele.Tot spui ca ai ajuns ,cum ai ajuns.Lauda ,mandrie .....Bravo.Pregateste-te sa te intorci de unde ai plecat.Esti maritata cu un englez?Tot prin magie?Egoism la cote maxime....Nu te gandesti ca poate el e cu tine doar pentru ca i-ai facut vraji si saracul iubeste ceva imaginabil si nu pe tine?

Cand te-ai apucat de magie neagra ,nu ai citit regula numarul 1?.. Este ca la un contract..."tot ce faci prin vrajitorie o sa se intoarca de 3 ori impotriva ta!" Contractul cu satana ,care a fost blestemat sa nu poata face bine niciodata.el nu poata sa faca bine,doar te inseala

Eu cred ca te-ai razbunat mai mult pe tine decat pe acel fost iubit. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai credem inca in magia neagra, inseamna ca traim in Evul Mediu. Si nu as zice ca e ceva de bine! Sa nu uitam ca lumea a evoluat mult de atunci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai de graba sar numi creatie neagra pentru ca cuvantul magie e o porcarie care nu exista si stim cu totii insa oamenii pot face multe .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Magia nu este nici alba, nici neagra, este magie si este distructiva. N-as fi spus niciodata asa ceva daca nu mi se intampla. La pag. 8 am postat ceea ce am trait pe propria-mi piele. Acelasi lucru va aparea, cu mult mai multe amanunte, in nr. 9, din luna sept. al revistei "Lumea misterelor". Chiar daca suntem in sec. 21, chiar daca lumea a evoluat sunt, inca se mai gasesc persoane dispuse sa faca rau, un rau pana la a merge spre moarte. Se poate evita asa ceva inchinandu-va seara. O mica rugaciune, o cruce la Bunul Dumnezeu sunt adesea suficiente sa va pazeasca de dusmani si de rautatile lor. Niciodata nu as dori nimanui sa treaca prin ce am trecut eu. Asa ca, va rog, nu mai vorbiti cu pacat. Daca admiteti existenta lui Dumnezeu care inseamna dragoste, iubire, bunatate, atunci trebuie sa stiti ca exista si raul intruchipat de oameni, nu de altcineva. Dumnezeu sa ne fereasca pe toti! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×