Sari la conținut
Forum Roportal
Alinasimona

Sunt geloasa si inca foarte...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Urmeaza-ti calea si nu mai suferi, mergi mai departe, tu poate nu mai ai anii ei insa ai ce ai tu, cineva , undeva va aprecia ce, cine esti si te va iubi, pretui.....ai incredere in ce-ti spun eu :) exact cuvintele astea mi le-a spus si mie cineva in trecut si priveam totul cu neancredere dar se poate, sigur se poate

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Daca relatia era de boyfriend/girlfriend mai zic,dar daca erati casatoriti e alta treaba.Astia cu girlfriende mai tin numere de tel de rezerva in caz ca....

Si daca m-am casatorit inseamna ca nu mai trebuie sa salvez numerele persoanelor de sex feminin in telefon?

 

2.Daca nu aveai absolut nici o legatura ce rost mai avea sa-i tii numarul? Si sotul meu inainte sa ma cunoasca pe mine,a avut relatii,a cunoscut fete,etc....ar fi fost culmea sa-i mai gasesc numere de telefon pastrate dupa ce ne-am casatorit sau sa-l aud ca mai vorbeste din cand in cand cu cate una.Daca as fi acceptat asa ceva mi-as fi meritat soarta.

 

Toti ne meritam soarta.

 

3.Daca intradevar tineai la persoana cu care aveai relatia,o faceai prioritate fata de cea cu care nu aveai nici o legatura,si stergeai numarul.Nu are deaface cu increderea ci cu respectul.

 

Tocmai pentru ca e vorba de respect nu accept astfel de cereri si pot sa fiu foarte cinic atunci cand consider ca s-a depasit o anumita limita.

 

 

4.Din moment ce numarul inca se afla in telefonul tau se poate vorbi la prezent,nu trecut.

 

Nu sterg numerele de telefon, nu uit prietenii si intotdeauna las loc de buna ziua.

 

Ti-am raspuns la fel de punctual precum mi-ai raspuns si tu... Adaug un punct 5. Nu accept lectii de viata de la nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca m-am casatorit inseamna ca nu mai trebuie sa salvez numerele persoanelor de sex feminin in telefon?

Nu al celor cu care te-ai f****. :) Numai o nevasta proasta ar accepta asa ceva.

Daca e doar amica,asta e altceva.Dar sa fi fost mereu doar amica.

Nu cred in amicitia barbatilor cu femeile pe care le-au tavalit si viceversa sau mai bine zis cele adevarate si stabile ca prietenii sunt prea rare,ca sa cred in acest concept 100%.

 

Nu iti dau lectii de viata,imi expun modul in care gandesc.Doar atat.

 

Btw...discutam odata cu al meu,de ce mai tin unii barbati contacte feminine in telefon dupa ce se implica intr-o relatie si mi-a spus ca mentalitatea este exact ceea ce ai zis si tu ....lasat "loc de buna ziua" sau buna seara....:)

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu al celor cu care te-ai f****. :) Numai o nevasta proasta ar accepta asa ceva.

Daca e doar amica,asta e altceva.Dar sa fi fost mereu doar amica.

Nu cred in amicitia barbatilor cu femeile pe care le-au tavalit si viceversa sau mai bine zis cele adevarate si stabile ca prietenii sunt prea rare,ca sa cred in acest concept 100%.

 

Nu iti dau lectii de viata,imi expun modul in care gandesc.Doar atat.

 

Btw...discutam odata cu al meu,de ce mai tin unii barbati contacte feminine in telefon dupa ce se implica intr-o relatie si mi-a spus ca mentalitatea este exact ceea ce ai zis si tu ....lasat "loc de buna ziua" sau buna seara....:)

 

 

Trecutul meu, e trecutul meu. Da cu pietre in el doar daca tu te stii lacrima. Nu te stii, atunci lasa-mi trecutul in pace, pentru ca face parte din mine. Cu tine am prezentul si POATE viitorul.

 

edit: vorbesc la modul general, chiar daca vorbesc la persoana a doua si ma adresez catre tine :), sper ca e clar :).

Editat de Heto

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trecutul meu, e trecutul meu.

Mai vedem daca iti pastrezi principiile astea cand ti s-or aprinde calcaiele, gambele si alte -le-uri, cand fata de langa tine isi tine pe aproape numerele fostilor parteneri de cearceafuri umede...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, sunt gelosa si inca foarte....stiu si de ce.....EA (24 ani)are ce nu am eu( 24 ani).

 

 

Eu nu m-as fi incurcat cu unu de varsta mea si de ce tot blemezi pe alta pentru ce are??? diplome false, bani etc. du-te si tu si obtine-le si poate o sa ai mai mare succes cu altcineva!!!! M-as simti umilita sa fug dupa unu!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea nu are nevoie sa obtina o diploma.

 

 

Ar strica sa mai obtina ceva la educatia ei???

S-ar mai intalni cu alti oameni si ar mai clarifica ideile rancezite din cap!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar strica sa mai obtina ceva la educatia ei???

Nici cateva MBA-uri nu strica, dar nu are legatura cu ce se transmite in topic.

 

In plus, nu iti completezi educatia in mod comparativ cu alti posibili atentatori la statutul tau amoros.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trecutul meu, e trecutul meu. Da cu pietre in el doar daca tu te stii lacrima. Nu te stii, atunci lasa-mi trecutul in pace, pentru ca face parte din mine. Cu tine am prezentul si POATE viitorul.

 

edit: vorbesc la modul general, chiar daca vorbesc la persoana a doua si ma adresez catre tine :), sper ca e clar :).

Normal ca vb la modul general. :)

Uite ca eu fui "lacrima" de aia mi-as fi permis sa arunc cu pietre daca ar fi fost nevoie.:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×