Sari la conținut
Forum Roportal
Alinasimona

Sunt geloasa si inca foarte...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in momentul in care ajung la o ora de casa, dau un telefon, sa anunt faptul ca vin...

Da ia nu da tel o data si mergi pe nepusa masa :)

 

e sora sotiei fratelui sau

Deci cumnatie de gradul 2 cum s-ar zice.

Are si al meu rude de gradu paishpe da nu le tine pe speed dial sau in top 5. :)

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa gasesc o formalare mai putin filosofica:

Imi face placere ca ne trezim dimineata ..... Cel putin asta imi trece prin cap acum...

 

 

Ea crede ca e doar geloasa ... sint multe ca ea nediagnozate!!! cred ca e o boala mentala decat un simptom.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ia nu da tel o data si mergi pe nepusa masa :)

 

sa nu cumva sa-i cante Andreea....."surprize, surprize, surprize, ta na na na"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti chiar asa de sigura ca sotul tau are ceva pentru individa asta?

 

Nu stiu in ce categorie se incadreaza sotul tau dar sa stii ca nu toti barbatii pica pe spate cind vad o femeie plina de calitatile pe care i le atribui ei. Sint multi barbati care sint fericiti cu si se simt atrasi de femei pe care le pot ocroti, care se uita la ei ca la soarele de pe cer, care sint mai timide, nu se vor neaparat in centrul atentiei. De multe ori femeile de genul asta puternic, "in your face" au propriile lor probleme pe care incearca sa le ascunda prin atitudine degajata, gura mare, agresivitate. Orice femeie puternica a fost la un moment dat respinsa de cineva. a fost cirpa de spalat podele a cuiva. Si de multe ori agitatia asta care o insoteste aduce mai mult a disperare decit a incredere in sine.

 

Tu vezi ce vezi la tipa asta dar s-ar putea ca propriile tale insecuritati sa-i atribuie calitati pe care nu le are. Dar tu? De tine de ce nu-ti place? Ce crezi ca-l atrage pe sotul tau la tine? De ce nu s-a insurat cu ea cind a avut ocazia?

 

In rest, parerea mea (formata dupa ce mi-am luat numeroase palme de la viata) este ca daca nu te placi pe tine insuti si nu esti constienta de calitatile tale si de darurile pe care prezenta ta le poate aduce in viata unui partener nu ai ce sa cauti in parteneriatul acela. Decit daca esti masochist si-ti place sa te chinui singur sau sadic si esti fericit sa-i transformi celuilalt viata in calvar.

 

Tu in ce categorie esti? "Somnul ratiunii zamisleste monstrii" si indiferent cum o iei, gelozia si invidia asta sunt si nu duc la nimic bun. Asa ca trezeste-te, impaca-te cu tine insati, spune-ti din cind in cind in oglinda ca esti frumoasa si vezi cum judeci dupa. Si apropos, una din calitatile unui sot este sa-si faca sotia sa se simta iubita, apreciata, dorita, unica. Daca al tau nu reuseste sa aduca toate astea din tine la suprafata ar fii timpul sa-i spui adio, fie ca are amanta sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce usor vorbesti...

 

Ai uitat de sequel-ul sequel-ului, cand pleaca iar...

Sequel-ul sequel-ului se numeste ori fuck buddy, daca esti sanatos la cap, ori obsesie. Eu cred ca fiecare ar trebui sa aiba in capsorul propriu o anumita parere despre sine care sa ii impiedice pe cei din jur sa ii calce in picioare. Altfel... urmeaza vreo x sequel-uri, pana cand ala nu se mai intoarce deloc la ea ca a gasit ce cauta el la o femeie la alta. La primul poti sa zici ca poate era nehotarat - d-aia tre sa puna mana sa arate ca e hotarat de data asta... La al doilea nu mai e nehotarat, e doar profitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si apropos, una din calitatile unui sot este sa-si faca sotia sa se simta iubita, apreciata, dorita, unica. Daca al tau nu reuseste sa aduca toate astea din tine la suprafata ar fii timpul sa-i spui adio, fie ca are amanta sau nu.

corect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pierzi mai putine decat daca il pastrezi pe profitorul asta...

 

La al doilea nu mai e nehotarat, e doar profitor.

 

 

Ce iti spune tie ca e nehotarat si nu profitor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orice femeie puternica a fost la un moment dat respinsa de cineva. a fost cirpa de spalat podele a cuiva. Si de multe ori agitatia asta care o insoteste aduce mai mult a disperare decit a incredere in sine.

Nu e adevarat.Unele dar nu "orice"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orice femeie puternica a fost la un moment dat respinsa de cineva. a fost cirpa de spalat podele a cuiva.

 

sori, da la mine nu-i valabila afirmatia ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce iti spune tie ca e nehotarat si nu profitor?

Nimic, prezumtia de nevinovatie pe care o acorzi o data ca te inghesuie sentimentele si pe care esti prost daca o acorzi si a doua oara, indiferent ce te-ar inghesui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×