Sari la conținut
Forum Roportal
Alinasimona

Sunt geloasa si inca foarte...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Esti mai tanara decat mine? :)

 

vezi cum m-ai uitat? 28 disembar '76. imi dau voie singura sa ador pe James si pe Metallica until forever.

 

si tie-ti dau voie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi dau voie singura sa ador pe James si pe Metallica until forever.

 

 

Fii-mea-i deoadta cu Elvis din '77.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fii-mea-i deoadta cu Elvis din '77.

 

whaaaaaaaaaat????

 

cum vrei sa ma adresez? cu dumneavoastra sau....draga posibila mama? :) :) :) :) :rock: :rock:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ The Unknown :)

 

Alina, daca tu in sufletul tau simti ca nu e in regula cu al tau poate ca ar trebui sa-ti asculti instinctul. Faptul ca avem aceasta conversatie pe forum inseamna ca nu esti geloasa in sensul de "institutie mentala" (sorry si nu o lua in sensul rau al cuvintului) ci mai degraba ranita in sentimente si confuza, probabil te simti neapreciata si folosita. Repet din nou, trebuie sa te intaresti, sa incepi sa iti apreciezi singura calitatile si sa-ti dai seama ca tu ca si individ esti un exemplar unic si meriti sa fii iubita, respectata, apreciata in termenii tai. Nu poti trai din farimiturile pe care ti le arunca (sau nu) sotul tau, ai nevoie de o dragoste a ta, frumoasa, care sa te implineasca fizic si psihic. Daca el nu te face sa te simti ca o printesa cind esti cu el, explica-i prin ce treci si cam ce ai vrea tu de la relatia voastra si daca el nu vede nici un fel de problema cu ce se intimpla si i se pare normal felul in care actioneaza, atunci lasa-l sa plece, arata-i drumul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca persoana care a facut acest topic face misto. Ca inafara de primul post, celelalte 2 facute de persoana respectiva aici sunt total pe langa ce povestim noi aici si zici ca sunt facute de o persoana cu dizabilitati mintale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dingo, e foarte posibil sa fie asa cum zici, da sa stii ca asemenea santaj emotional si psihic, mai ales la varsta fetei, poate afecta gandirea intr-un mod negativ si ireparabil. pe bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

referitor la replicile mele ce par deplasate: sunt raspunsuri ....daca se citeste mai cu atentie , erau persoane nedumerite...sunt noua pe forun si nu am decupat acea nelamurire ca sa se vada exact la ce ma refer....oricum se adrea si celorlalti

nu are cum sa imi afecteze ,,gandirea in mod negativ si irecuperabil'' replici de la persoane care nu ma cunosc, astea nu-s de bagat in seama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, sunt gelosa si inca foarte....stiu si de ce.....EA (24 ani)are ce nu am eu( 24 ani).

Sunt casatorita de aproape doua luni. Ne-am luat din prea multa iubire! Inainte de a ne casatori am fost impreuna cinci ani cu o pauza de jumatate de an( timp in care a cunoscut-o pe EA). Nu ne-am despartit din cauza nimanui, a fost de comun acord. EA are o situatie financiara mai mult decat reusita, cu un inceput de cariera promitator (castigat dubios), cu examene si licenta cumparate, foarte exploziva, teatrala, lingusitoare, plimbata de masini luxoase cu iubiti pretentiosi.....a reusit sa ii atraga atentia. in opinia LUI o femeie puternica, descurcareata, inteligenta si care stie ce vrea ( o apreceaza enorm)....eu mai timida, retrasa, conservatoare (singurul meu prieten a fost sotul meu).

In acele 6 luni s-au simtit bine, nu sunt sigura ca nu au fost impreuna. S-a mutat la ea in oras, provizoriu la EA in apartament( a vrut sa isi schimbe viata, spune EL(24 ani). sunt cumnati, dar asta nu inseamna nimic. Aflasem pe urma ca au iesit impreuna intr-o excursie., au facut revelionul impreuna....de ziiua ei au fost impreuna (de ziua mea nici nu si-a amintit) etc. Imi cerea bani imprumut....probabil sa fie la inaltime, m-am umilit si i-am dat

Si s-a intors la mine....poate si-a dat seama ca nu face fata pretentiilor ei ....si eu am fost rezerva.

 

Pfff... individul este un... ametit cu pretentii de macho-man, dar nu ma mir la cei 24 de anisori ai lui. La varsta asta tot ce zboara se mananca. :flowers:

Nu am retinut exact ce varsta ai tu, dar inteleg ca esti mai mare ca el. (sau nu? :cheer: ) Oricum, tipii la 24 de ani sunt atrasi de genul asta de femei "sclipitoare" pe dinafara. (vezi cumnatica ta)

 

Stai linistita ca peste nu foarte mult timp, o sa se calmeze. Important este (parerea mea) sa nu te agiti prea mult, ca asa nu faci nimic decat sa-i dai apa la moara cu treaba asta. Esti geloasa si cred ca e normal sa fi, dar cu siguranta ai alte calitati pe care "mandra" nu le are. Ca daca le avea... se insura cu ea. :o:

 

Daca se va plictisi de mine si vrea iarasi o schimbare .....? sunt foarte geloasa, aproape obsedata.....poate ar trebui sa uit si sa traiesc in prezent, sa ma bucur de iubire.....dar si ea face parte din prezent din moment ce ne mai intalnim ( suntem cumnate si nu am cum sa evit intalnirile), si el o apreciaza atat si nu inteleg pt ce, nu vrea sa o lase trecutului. ce sa fac? nu vreau sa stric totul?

Daca vrea o schimbare, ofera-i tu o schimbare. ;) Ia du-te tu frumusel la coafor, aranjeaza-te un pic si da-te putin ocupata si "aeriana", sa vezi ce se intoarce masculul alfa imediat sa vada despre ce este vorba... :lol:

Si apropos, ce e amestecatura asta in familia aia? :doh: Sotul tau cu cumnata (adica sotia fratelui lui)... :) Fratele sotului tau (sotul mandrei in cauza) ce parere are de toata treaba asta? Sau habar n-are? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×