Sari la conținut
Forum Roportal
Candy_girl2385

Seriale turcesti

Postări Recomandate

Acum 12 ore, Çukur Bitmesin a spus:

Alta performanta de legenda a lui Aras; in Tradarea ( oyle bir gecer zamanki )

La min 1:26 Erkan ii admira jocul lui Aras; se vede in privirea lui

De altfel si in Cukur sunt multe scene in care partenerii lui isi ies din personaj; le vezi admiratia in ochi; admiratie care nu avea ce sa caute in scena respectiva

 

Maine cand apare noul episod sa nu bagi spoilere pe topic, inainte sa imi apara si mie ala tradus marti dimineata.:o:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok nu bag spoilere

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput Cukur si pe la jumatatea primului episod am hotarat sa fac o pauza. Imi pare rau Cukurina, dar nu stiu daca o sa am rabdare sa-l vad.  Se pare ca am fost prea optimist.

As fi preferat sa nu fie un film din perioada actuala, preferam ceva de epoca. Ertugrul si Junus Emre tocmai de aia mi-au placut.

Astept sa se intample ceva la nivel de neuroni, care sa ma faca sa ma reapuc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad in social media se anunță un episod sfâșietor diseară. Sper sa nu joace Aras la capacitate maxima că nu știu cum o sa îmi revin. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, adal* a spus:

Am inceput Cukur si pe la jumatatea primului episod am hotarat sa fac o pauza. Imi pare rau Cukurina, dar nu stiu daca o sa am rabdare sa-l vad.  Se pare ca am fost prea optimist.

As fi preferat sa nu fie un film din perioada actuala, preferam ceva de epoca. Ertugrul si Junus Emre tocmai de aia mi-au placut.

Astept sa se intample ceva la nivel de neuroni, care sa ma faca sa ma reapuc.

Sunt cam toate etapele din istoria lor cosmetizate și adaptate la contemporaneitate. E si mult nonsense in serial dar care e jucat atât de bine încât aproape nici nu mai contează că e nonsense. Ai putina răbdare, nici pe mine nu m-a prins din primul episod. Oricum, fiecare sezon e mai bun decât precedentul, dar că să înțelegi contextul trebuie sa le vezi pe rand. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 46 minute, Çukur Bitmesin a spus:

Din ce vad in social media se anunță un episod sfâșietor diseară. Sper sa nu joace Aras la capacitate maxima că nu știu cum o sa îmi revin. 

Maine pe la pranz il discutam :o:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 10.05.2021 la 16:13, Enki a spus:

Maine pe la pranz il discutam :o:

Mdeci nu bag spoiler; dar am o intrebare:

Doar mie mi se pare ca s-a schimbat total stilul de joc al lui Aras? Adica e al doilea episod in care aproape ca nu il mai vad pe Yamac; e doar Aras care si-a invatat replicile si se plimba prin platou.Si in scenele in care  e implicat cat de cat, il imita pe Necip. Eu inteleg ca el acum joaca rolul de om ajuns la o stare de detasare-lehamite-aproape nesimtire dupa multe lupte; morti in familie; tortura; tradare; oboseala fizica si psihica; etc. Doar ca el e detasat de-a binelea; nu mi se pare ca joaca acea detasare....

Tu ce zici?

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut deja azi dimineata, l-au incarcat devreme

Nu mi s-a parut. E posibil insa sa il fi eclipsat prea tare Erkan si de aia sa fi parut palid azi Aras.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Enki a spus:

L-am vazut deja azi dimineata, l-au incarcat devreme

Nu mi s-a parut. E posibil insa sa il fi eclipsat prea tare Erkan si de aia sa fi parut palid azi Aras.

Nu cred ca are treaba cu asta pentru ca in primul sezon Erkan a jucat demential si Aras era cel putin la egalitate cu el..... dar am observat asta in Cukur; ca daca se pune accentul pe un personaj; ceilalti incearca din rasputeri sa nu ii fure scenele....

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat ce era cu Aras. A fost Ramadanul la ei și post o lună de zile... Chiar dacă mănânci seara, e greu sa stai toată ziua nemâncat și să muncești cum muncește el de obicei. 

Lunea care vine nu se difuzează episod.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×