Sari la conținut
Forum Roportal
Candy_girl2385

Seriale turcesti

Postări Recomandate

Chiar acum, Amarena a spus:

Io despre serialele turcești știu doar Can Yaman și Çagatay Ulusoy. Ulusoy e mai pe gustul meu. =P~

E cu Cagatay asta la care ma uit acum.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat de vazut The Protector. Au păstrat pentru ultimele episoade inca o turnură neasteptata.

Simpatic filmul, lejerut, pe mine m-a prins.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e dor sa mai urmaresc un serial in limba turca. @Ven ai vreo recomandare? Sa nu fie de ala cu familiile lor traditionale si cu crime de onoare, ceva light dar catchy, dar nu ce considera ei ca e funny/comedie.

Ma gândeam sa reiau Muhtesem Yuzyil 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigura ca in seriale turcesti gasesti asa ceva???    Eu n-am vazut inca in viata mea vre-un episod sau film turcesc.   Sora mea-mi povestea de cel cu sultanul Suleiman.

Sint pe canalele mexicane cu gramada mare cele din America de Sud, tot feluri de amoruri esuate dar numai titlurile le citesc din program, am auzit ca se pot comanda la Amazon sau unde, tradus in romana.   

Am o cunostinta din ardeal care a cumparat toate filmele pe casete Video cu banda, cand s-au dat la ieftinire de Craciun mai ales, isi facea cadou doar filme. 

Nu era casatorita, traia singura la o familie de romani.   Pe urma au aparut CD-urile, loc nu mai avea unde sa le mai tina asa ca gazda a lamurit sotia ca se merita de ridicat o camera ca va avea mai mare valoare casa cand il vor vinde ,,, dar a murit si asta a ramas in casa cu stapanul, in relatie.   Au mai construit, adaugat la casa ca a aparut moda si o sala de cinema la mare lux ca faraonii, lenevesc pe sofale, ronataind una-alta si se uita la filme pe un ecran urias.       

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 10.08.2022 la 12:21, Enki a spus:

Mi-e dor sa mai urmaresc un serial in limba turca. @Ven ai vreo recomandare? Sa nu fie de ala cu familiile lor traditionale si cu crime de onoare, ceva light dar catchy, dar nu ce considera ei ca e funny/comedie.

Ma gândeam sa reiau Muhtesem Yuzyil 

Sunt foarte multe seriale turcești bune, dar nu știu pe care l-ai văzut sau nu.

Eu de vreo doi ani am trecut pe kdrama și cred că anul asta numai kdrama am văzut. Singurele excepții au fost filmele de la cinema.

Îți recomand totusi Son Yaz - Last Summer, are sub in engleza pe YouTube. Subiectul nu e de nota zece dar sunt actori buni.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×