Jump to content
Forum Roportal
Candy_girl2385

Seriale turcesti

Recommended Posts

Va plac serialele turcesti?cele care se difuzeaza acum pe Kanal d?

mie mi-a placut cel mai mult anii pierduti,havin,de pe buze la inima.voua? :bye:

Kurtlar Vadisi (Valea lupilor) inclusiv Kurtlar Vadisi Irak

Edited by Intifada

Mie mi-a placut 1001 de nopti . Si Havin , dar nu in aceeasi masura . Am mai vazut din Inainte de sfarsit , dar nu de la inceput .

Am o prietena turca - ea spunea ca nu urmareste seriale de-ale lor :bye: Urmareste ale altor natii ..Si ei ii plac ca si mie cela sud coreene . 8) Desi sunt bune si cele turcesti . No 1 insa raman coreenii .

• Upvote 1

Kurtlar Vadisi (Valea lupilor) inclusiv Kurtlar Vadisi Irak

eu nu am vazut decat cateva episoade din valea lupilor ,asta pana au schimbat ora de difuzare si nu am putut urmari pana la capat :bye:

eu nu am vazut decat cateva episoade din valea lupilor ,asta pana au schimbat ora de difuzare si nu am putut urmari pana la capat :(

Mi-a placut cel mai mult Ezel, o ecranizare excelenta a cartii Contele de Monte Cristo. Nu este ecranizare fidela,bineinteles, dar ideea de baza ramane aceeasi.

Eu am facut o fixatie pentru "Dragoste si Pedeapsa", "Anii pierduti", "Poveste de familie" si "Tradare in familie", desi le-am vazut mai mult pe net decit la TV.

M-au atras nu atit subiectele in sine (interesante, dar cam exagerate citeodata in ansamblu - "Anii Pierduti" de ex), cit jocul actorilor. Asemenea realism in interpretare si empatie a senzatiilor rar am vazut, inclusiv in cinematografia cu pretentii...oamenii nu se regasesc in subiect, cit in trairi, un fel de oglinda proprie.

Pentru mine a fost o surpriza foarte frumoasa cinematografia turca :(

Va plac serialele turcesti?cele care se difuzeaza acum pe Kanal d?

mie mi-a placut cel mai mult anii pierduti,havin,de pe buze la inima.voua? :bye:

Bună! Vă salut pe toţi fanii serialelor turceşti! Şi pentru că suntem la