Sari la conținut
Forum Roportal
*ambra*

Sa renunt la virginitate ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

scuza-ma ca te contrazic, insa mizam pe ideea ce totul o sa mearga pe simtire si nu pe informatie si rationare. Cand doi oameni se iubesc sunt convinsa ca pot gasi usor si satisfactia fizica, mergand pe iubire si pe simtire.

Nu este suficient sa stii ca florile trebuie asezate in vaza ca sa-ti iasa un ornament frumos.

 

si inca o intrebare- ce face un barbat bun la pat si ce face un barbat "nepriceput" . Am tot vazut peste tot tot felul de criterii, exista un sablon?

Daca tu acum, cand nu stii ce inseamna un barbat in pat, te intrebi care sunt diferentele, ma intreb cum va suna intrebarea si, mai ales, ce vei face cand vei simti ca lipseste... ceva. Un ceva pe care tu, in inocenta ta, nu vei sti cum sa il rezolvi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum ma gandeam , oare ce as putea face sa il surprind , sa fiu mai buna decat "cealalta"?

pai esti mai buna decat cealalta pentru idealurile voastre. el e problema. sau idealul.

 

cand iti pui problema concurentei, deja incepi sa patezi idealul. dragostea totala se daruieste, nu se castiga. sau nu?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heh.. eu zic sa renunti la el.. Nici sa nu te gandesti sa te culci cu el! Ce? el te inseala si tu vrei sa te culci cu el doar ca sa il "pastrezi"? Daca de pe-acu' nu ti-e fidel, atunci nici mai tarziu nu-ti va fi. Nu te amagi ca numai iti provoci singura suferinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu va inteleg fratilor, pretindeti sa ramaneti virgini pana in noaptea nuntii, dar de pipaieli, ejaculari si orgasme cu degetelele poate chiar si gurita tot faceti. Atunci unde-i puritatea?

Asa ca ambra draga, nu inteleg cum vezi tu aceasta virginitate. Iar de pierdut virginitatea doar ca sa-l pastrezi nu prea tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai exact ce am zis. Experienta nu se masoara in ani. Si nici in femei care ti-au trecut prin pat. Ai avut rabdare sa descoperi ce le place, in pat, acelor femei? Fiecareia ii placea altceva, te asigur. Eh cam asta e experienta... sa stie ca fiecare corp e construit in mod diferit si ca fiecare femeie are alte dorinte.

 

Am avut rabdarea asta. Si da, am suficient de multa experienta sa STIU ca difera expectativele din domeniul asta de la o tipa la alta. Unele prefera sa stea pe spate si sa simta masculul "posedandu-le" alte prefera sa aiba libertate maxima de miscare, unele prefera sa fie totul super relaxant, altele prefera un dinamism mai ridicat. Si, desigur, depinde si de moment... pentru ca uneori ai chef de relaxare, alteori de spontaneitate...

 

Ce am observat este ca nici una nu ar zice nu la 20-30 de minute de masaj inainte de preludiu. :roll:

 

 

Dupa ce ai spus acum, as mai adauga si ca "rabdarea" ta, nu e si "rabdarea" ei. Daca intelegi ce vreau pentru ca sa zic... :salut:

 

Stiu bre, stiu! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scuza-ma ca te contrazic, insa mizam pe ideea ce totul o sa mearga pe simtire si nu pe informatie si rationare.

Eh perfectiunea asta ... din pacate in lumea in care traim nu exista.

 

Ce am observat este ca nici una nu ar zice nu la 20-30 de minute de masaj inainte de preludiu. :roll:

Ohooo inainte de preludiu carevasazica .. interesant :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot sa cred ca graba ta este constanta.

N-am zis asta... :roll: faptul ca exista ceva la care trebuie sa lucrezi nu inseamna ca e omniprezent. Ca sa fac o analogie, faptul ca trebuie sa dai cateva kg jos nu inseamna ca esti obez dar nici nu inseamna ca nu trebuie sa dai cateva kg jos. :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca tre' sa-ti spun, da' virginitatea ta e doar depedeve anatomic valabila. Puritate 0. Ce faci cu el e treaba ta, dar n-ar mai trebui sa tii atat de mult la himenul ala din moment ce alte chestii ai facut. E o chestie de principiu, daca ma intelegi. Nu esti mai "valoroasa" decat tipele care s-au gaurit deja :roll:.

 

Cat despre el, e clar ca e cu tipa aia. Dar daca totusi ai nevoie de dovezi concrete, mai "sapa".

Editat de January
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mereu am considerat ca ar trebui sa ma pastrez pentru casatorie. nu sunt o incuiata insa pur si simplu familia mi-a insuflat niste idei mai aparte, cu toate ca m-au lasat sa aleg. sa se insoare cu mine si sa ne daruim puritatea unul altuia in noaptea nuntii. Am trait cu aceasta speranta un an de zile, nu exista seara sa nu ma gandesc la el si sa nu imi imaginez oare cum va fi.

atunci de ce sustine ca vrea sa fiu prima din viata lui si asta doar in noaptea nuntii?

 

Asta mi-am dorit si eu de cand ma stiu, dar nu zic mai multe ca ma bat colegii de pe roportal :dance3:

Sunt frumoase povestile astea de iubire, dar foarte rare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×