Sari la conținut
Forum Roportal
*ambra*

Sa renunt la virginitate ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca omori pe cineva in vis esti criminal? :jester: ai si tu un fix...

ejaculezi sau ai orgasm???? :dance3: deci NU .... asa ca a ta coimparatie ''este deosebita'' DAR LIPSESTE CU DESAVARSIRE .... mai regindeste-o.... :)

multa iubire

 

Daca omori pe cineva in vis esti criminal? :jester: ai si tu un fix...

daca virginitatea sta numai in acea pielita, DA una care face sex oral sau anal si are himenul intact e, tehnic vorbind virgina!

deci FACE SEX..... ADICA BAGA CEVA IN CEVA..... pipaiala , sarutul cu sau fara finalizare NU E SEX..... deci pricepusi acu????? :roll:

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul a scapat de virginitate in patul alteia, mai mult ca sigur, e o chestiune de timp pana iti va da papucii. Si chiar daca ii dai pretiosul dar - virginitatea, tot nu ai garantia ca il vei tine langa tine... Si cred si eu, dupa atatea amagiri, cu atingeri pe sub plapuma si ejaculari in pantaloni, cine n-ar insela? Hai sa fim seriosi, cunosc si eu fete virgine (din credinta), dar nici una nu facea petting sa se dea apoi pura si neprihanita... Daca pentru voi faptul ca aveti himenul intact inseamna virginitate fizica si sufleteasca :dance3:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, va citesc mesajele de ceva timp insa abia acum mi-am luat inima in dinti sa va scriu. De 3 luni in coace ma confrunt cu o dilema, pentru ca nu o pot numi problema. Am 24 de ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala, am un prieten cu care sunt de 1 an de zile, insa intre noi nu s-a intamplat niciodata nimic, pentru ca mereu am considerat ca ar trebui sa ma pastrez pentru casatorie.

 

Problema este ca de 3 luni incoace nu il mai vad asa de entuziasmat de mine,

 

De o luna incoace il si vad destul de frecvent ca vine la intalnirea cu mine intr-o masina rosie a unei femei necunoscute , care pare sa aibe vreo 30 de ani. el imi spune ca este profesoara lui de neurologie de la faculate si ca s-a inchegat o prietenie foarte stransa intre ei, ca el este dragut cu ea pentru ca il ajuta sa ia examenele mai usor etc.

 

Ce sa fac? sa renunt oare la a fi virgina pentru a nu-l pierde? oare isi doreste o femeie care sa ii ofere si partea sexuala? atunci de ce sustine ca vrea sa fiu prima din viata lui si asta doar in noaptea nuntii?

un sfat?

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ejaculezi sau ai orgasm???? :dance3: deci NU .... asa ca a ta coimparatie ''este deosebita'' DAR LIPSESTE CU DESAVARSIRE .... mai regindeste-o.... :)

multa iubire

Nici comparatia ta intre petting si vise erotice nu e mai breaza :jester:

 

deci FACE SEX..... ADICA BAGA CEVA IN CEVA..... pipaiala , sarutul cu sau fara finalizare NU E SEX..... deci pricepusi acu????? :roll:

multa iubire

 

aha deci masturbarea e OK? pt tine daca o calugarita se masturbeaza e OK legamantul de castitate nu e rupt atata timp cat nu introduce nimic intr-un orificiu :jester:

 

Mie putin imi pasa si stiu ca cu tine nu se poate discuta, pt ca ai idei putine si fixe te las in zeama ta ca am alte probleme si nu tin sa-mi incalcesc neuronii intr-o conversatie in contradictoriu cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mosel Anca , tin sa specific ca nu am facut nici un fel de sex cu nimeni, nici oral, nici anal.,nici normal,niciodata nu m-am dezbracat si nici nu mi-am atins iubitul in zonele intime, pur si simplu ne-am sarutat mai indelung ... Eu una ma simt virgina, deasta nici nu am facut pasul . Asta asa ca sa nu iti mai faci singura scenarii :)

 

Ieri am luat decizia dea-l parasi, dupa ce mi-a recunoscut ca are o relatie cu profesoara lui...l-am parasit si desi imi este foarte greu sa renunt la toate visele pe care mi le-am facut simt ca o sa trec cu bine peste ... nu imi doresc un barbat fals si care sa nu ma aprecieze.

 

Lupini, iti multumesc din suflet pentru vorbele tale, eram nervoasa inainte sa deschid forumul, tu m-ai facut sa rad...Ai dreptate :dance3:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru decizia luata, si ca nu ti-ai incalcat principiile pentru cineva care nici macar nu merita.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Mosel Anca , tin sa specific ca nu am facut nici un fel de sex cu nimeni, nici oral, nici anal.,nici normal,niciodata nu m-am dezbracat si nici nu mi-am atins iubitul in zonele intime, pur si simplu ne-am sarutat mai indelung ... Eu una ma simt virgina, deasta nici nu am facut pasul . Asta asa ca sa nu iti mai faci singura scenarii :jester:

 

Ieri am luat decizia dea-l parasi, dupa ce mi-a recunoscut ca are o relatie cu profesoara lui...l-am parasit si desi imi este foarte greu sa renunt la toate visele pe care mi le-am facut simt ca o sa trec cu bine peste ... nu imi doresc un barbat fals si care sa nu ma aprecieze.

 

Lupini, iti multumesc din suflet pentru vorbele tale, eram nervoasa inainte sa deschid forumul, tu m-ai facut sa rad...Ai dreptate :dance3:

 

Nu tre' sa-mi dai mie explicatii, tu sti mai bine ce ai facut sau nu... eu nu am facut decat sa citesc faptul ca tu si cu actualul ex ati ajuns ceva mai departe decat ar face-o un cuplu atat de responsabil si de hotarat in pastrarea puritatii pana la casatorie... eu nu am spus ca tu ai fi facut sex anal ci ca sunt destule care o fac dar se bat cu pumnul in piept ca sunt virgine... si am mai spus, din proprie experienta (ca deh am fost si eu virgina acu' 150 de ani) ca pragul psihologic e la fel de important prima oara cand ajungi la pipaieli care duc la ejaculare (ca tu ai spus-o nu eu) ca si acela din momentul in care decizi sa faci sex. Si am mai spus ca nu merita in acest moment sa faci pasul asta... e tardiv!

Ai 24 de ani, iti va fi din ce in ce mai greu sa-ti gasesti printul... atat am spus.

 

Apoi a aparut Listener si discutia s-a denaturat :roll: imi cer scuze... dar cu el e normal :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Mosel Anca , tin sa specific ca nu am facut nici un fel de sex cu nimeni, nici oral, nici anal.,nici normal,niciodata nu m-am dezbracat si nici nu mi-am atins iubitul in zonele intime, pur si simplu ne-am sarutat mai indelung ... Eu una ma simt virgina, deasta nici nu am facut pasul . Asta asa ca sa nu iti mai faci singura scenarii :)

 

Ieri am luat decizia dea-l parasi, dupa ce mi-a recunoscut ca are o relatie cu profesoara lui...l-am parasit si desi imi este foarte greu sa renunt la toate visele pe care mi le-am facut simt ca o sa trec cu bine peste ... nu imi doresc un barbat fals si care sa nu ma aprecieze.

 

Lupini, iti multumesc din suflet pentru vorbele tale, eram nervoasa inainte sa deschid forumul, tu m-ai facut sa rad...Ai dreptate :dance3:

 

Dupa parerea mea decizia de a-l parasi e cea buna. Totusi, trebuie sa te examinezi acum si sa vezi de ce a ajuns el sa te insele. Eu merg pe 2 variante:

 

1. El nu te-a iubit niciodata si tot ce ti-a zis au fost minciuni.

2. El te-a iubit si a vrut sa duca relatia mai departe, dar tu te-ai opus. Asa ca el si-a facut o relatie noua cu altcineva care are aceleasi intentii ca si el.

 

 

Eu nu stiu exact cum sta treaba, dar eu tind spre varianta 2. Desigur, asta nu il scuza pe el pentru ca a inceput o noua relatie inainte sa incheie relatia care o avea cu tine. Dar acum ar trebui tu sa incerci sa inveti ceva in urma acestei relatii. In primul rand ar trebui sa renunti la ideea cu "virgina pana dupa casatorie". Virginitatea, pana la o varsta e ok, dar dupa o sa iti creeze probleme. In cazul tau inca nu, pentru ca ai doar 24 de ani. Dar atunci cand un baiat vede o fata care e tot virgina la o varsta avansata, incepe sa isi puna niste intrebari. Ei o sa ajunga sa creada ca esti virgina, fie ca ai standarde prea mari si de aia nu ai reusit sa gasesti pe nimeni care sa le atinga, fie ca ai probleme grave de comportament. Acum sa nu crezi ca eu incurajez cealalta extrema, unde unii ajung sa faca sex inca de la prima intalnire. Eu incerc sa incurajez ratiunea. Cel mai bine e ca 2 iubiti sa isi inceapa viata sexuala atunci cand ei considera ca sunt pregatiti pentru asta. Si acest lucru poate dura de la cateva luni pana la cativa ani in unele cazuri. Cat despre persoanele care sunt la extreme (adica sex la prima intalnire sau sex dupa casatorie), e bine sa evitati sa aveti relatii cu astfel de persoane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa parerea mea decizia de a-l parasi e cea buna. Totusi, trebuie sa te examinezi acum si sa vezi de ce a ajuns el sa te insele. Eu merg pe 2 variante:

 

1. El nu te-a iubit niciodata si tot ce ti-a zis au fost minciuni.

2. El te-a iubit si a vrut sa duca relatia mai departe, dar tu te-ai opus. Asa ca el si-a facut o relatie noua cu altcineva care are aceleasi intentii ca si el.

 

 

Eu nu stiu exact cum sta treaba, dar eu tind spre varianta 2. Desigur, asta nu il scuza pe el pentru ca a inceput o noua relatie inainte sa incheie relatia care o avea cu tine. Dar acum ar trebui tu sa incerci sa inveti ceva in urma acestei relatii. In primul rand ar trebui sa renunti la ideea cu "virgina pana dupa casatorie". Virginitatea, pana la o varsta e ok, dar dupa o sa iti creeze probleme. In cazul tau inca nu, pentru ca ai doar 24 de ani. Dar atunci cand un baiat vede o fata care e tot virgina la o varsta avansata, incepe sa isi puna niste intrebari. Ei o sa ajunga sa creada ca esti virgina, fie ca ai standarde prea mari si de aia nu ai reusit sa gasesti pe nimeni care sa le atinga, fie ca ai probleme grave de comportament. Acum sa nu crezi ca eu incurajez cealalta extrema, unde unii ajung sa faca sex inca de la prima intalnire. Eu incerc sa incurajez ratiunea. Cel mai bine e ca 2 iubiti sa isi inceapa viata sexuala atunci cand ei considera ca sunt pregatiti pentru asta. Si acest lucru poate dura de la cateva luni pana la cativa ani in unele cazuri. Cat despre persoanele care sunt la extreme (adica sex la prima intalnire sau sex dupa casatorie), e bine sa evitati sa aveti relatii cu astfel de persoane.

 

 

cred ca ai dreptate, insa deocamdata nu imi mai arde de nimic, ma simt singura, si poate mi-as dori sa cunosc pe cineva care sa ma faca sa uit ... imi este greu sa stau singura acum in casa si sa ma gandesc doar la el, ufff ce greu e :dance3:

acum cu atat mai putin as vrea sa renunt la virginitate, sunt hotarata ca prima experienta sa fie cat se poate de frumoasa pentru ca este temelia unei vieti sexuale sanatoase si placute ... atat ...imi doresc un barbat care sa ma inteleaga. as fi chiar curioasa daca mai exista barbati virgini, stiu ca suna aiurea dar e o curiozitate de-a mea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand ar trebui sa renunti la ideea cu "virgina pana dupa casatorie".

Nu-ti permite sa dai astfel de sfaturi! Ea singura poate lua o decizie, are o anumita educatie, un anumit fond si la astfel de principii nu se poate renunta peste noapte. Consecventa asta ii va fi rasplatita, intr-un fel sau altul, nu cred ca au murit toti baietii care au ales castitatea, pana la casatorie! Iar daca va considera ca trebuie sa renunte la ideile ei, trebuie s-o faca de bunavoie, nu constransa!

 

Cat despre persoanele care sunt la extreme (adica sex la prima intalnire sau sex dupa casatorie), e bine sa evitati sa aveti relatii cu astfel de persoane.

De ce? De ce "e bine" ? Sunt ciumati? ce idei :dance3: incurajezi marginalizarea unor oameni care nu fac decat sa aiba niste principii de viata contrare alor tale?? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×