Sari la conținut
Forum Roportal
*ambra*

Sa renunt la virginitate ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oricum, ca apare ori ba Fat-Frumos, viata trece, iar ce ramane in urma sunt vise si intrebari fara raspuns. Lipseste concretul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum, ca apare ori ba Fat-Frumos, viata trece, iar ce ramane in urma sunt vise si intrebari fara raspuns. Lipseste concretul.

 

 

Da, e bine să lipsească...(să nu fac cacofonie)...concretul care nu e frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, e bine să lipsească...(să nu fac cacofonie)...concretul care nu e frumos.

Ai dreptate, dar frumosul se descopera pas cu pas, nu "totul ori nimic"... asteptand "totul frumos", te alegi pana atunci cu "nimicul frumos" si ratezi "partialul frumos" pe care ai fi putut sa-l ai intre timp.

 

De multe ori, "totul frumos" nu vine niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ti permite sa dai astfel de sfaturi! Ea singura poate lua o decizie, are o anumita educatie, un anumit fond si la astfel de principii nu se poate renunta peste noapte. Consecventa asta ii va fi rasplatita, intr-un fel sau altul, nu cred ca au murit toti baietii care au ales castitatea, pana la casatorie! Iar daca va considera ca trebuie sa renunte la ideile ei, trebuie s-o faca de bunavoie, nu constransa!

 

De ce? De ce "e bine" ? Sunt ciumati? ce idei :doh: incurajezi marginalizarea unor oameni care nu fac decat sa aiba niste principii de viata contrare alor tale?? :doh:

 

Eu nu am constrans pe nimeni sa faca nimic. Eu doar am dat niste sfaturi din experienta proprie. Nu e obligat nimeni sa tina cont de ele. Cat despre persoanele "din extreme", ei nu sunt ciumati, dar nu e indicat sa incepi o relatie cu ei daca doresti sa fie una lunga. In general fetele care se culca cu toti la prima intalnire sunt fete materialiste. Daca vad pe unu cu BMW repede se culca cu ei, ca poate se aleg si ele cu ceva. Si daca noaptea urmatoare vad pe unul cu Rolls Royce, ii fac vant la ala cu BMW si merg la astalalt. Cat despre baietii care se culca cu fete la prima intalnire, ei de obicei sunt ghidati de frumusetea partenerei. Daca ii place cum arati, lui nu ii pasa ce personalitate ai, el se culca cu tine. Si maine daca vede una mai frumoasa decat tine, atunci iti zice la revedere si merge la aia. Cat despre persoanele care vor sa fie "virgine pana dupa casatorie", de obicei la persoanele respective viata le e controlata de obsesii, care le-au fost bagate in cap de catre parinti. De aia eu zic ca in viata e bine sa fi mereu calculat si sa eveti extremele pe cat posibil. Daca viata asta m-a invatat ceva, aia e ca extremele nu sunt bune, indiferent in ce domeniu sunt.

 

 

cred ca ai dreptate, insa deocamdata nu imi mai arde de nimic, ma simt singura, si poate mi-as dori sa cunosc pe cineva care sa ma faca sa uit ... imi este greu sa stau singura acum in casa si sa ma gandesc doar la el, ufff ce greu e :cry:

acum cu atat mai putin as vrea sa renunt la virginitate, sunt hotarata ca prima experienta sa fie cat se poate de frumoasa pentru ca este temelia unei vieti sexuale sanatoase si placute ... atat ...imi doresc un barbat care sa ma inteleaga. as fi chiar curioasa daca mai exista barbati virgini, stiu ca suna aiurea dar e o curiozitate de-a mea :)

 

Nu iti fa griji, ca o sa il uiti repede. Cel mai bine acum e sa vorbesti cu prietenele tale si sa faceti lucruri impreuna care sa iti ia mintea de la el. Incearca acum sa iti dedici mai mult timp hobbyurilor tale. Si nu iti fa griji, ca persoana potrivita pentru tine va aparea atunci cand te astepti mai putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as fi chiar curioasa daca mai exista barbati virgini, stiu ca suna aiurea dar e o curiozitate de-a mea :doh:

 

Pai fa un topic cu chestionar, sa-ti satisfaci curiozitatea! Da nu uita sa mentionezi si virsta minima de la care ii consideri barbati. :doh:

 

 

Nu te grabi sa-ti pierzi virginitatea, mai ai pina la 30 de ani.

Dar vezi ca dupa 30 de ani nu te mai considera nimeni fecioara, ci fata batrina. A dracu' lume dom'le! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am constrans pe nimeni sa faca nimic.

 

Nici n-am zis ca ai fi constrans tu. Ea ar fi constransa de iminenta unei despartiri, in cazul in care nu cedeaza hormonilor tropaitori ai lui iuby.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici n-am zis ca ai fi constrans tu. Ea ar fi constransa de iminenta unei despartiri, in cazul in care nu cedeaza hormonilor tropaitori ai lui iuby.

Intrebare:

La ce ii serveste virginitatea? ...vrea sa o vanda pe bani si nu vrea sa o piarda pana nu vine clientul?

 

Nu vi se pare jignitor ca o tanara draguta, inteligenta cu multe alte calitati sa fie apreciata doar ptr faptul ca are un himen intact?

 

Eu daca as fi fata, zau ca nici mucii nu ni i-as arunca pe un barbat pentru care asta este ceva important!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici n-am zis ca ai fi constrans tu. Ea ar fi constransa de iminenta unei despartiri, in cazul in care nu cedeaza hormonilor tropaitori ai lui iuby.

hormonii tropaitori ai lui iuby vor fi calmati de acum de doamna profesoara, eu nu am de gand sa ma injosesc acceptand capriciile unui baietel excitat care pune mai presus de dragostea noastra , sexul cu o profa focoasa. Sa isi vada de viata, acum ma tot suna insa nu am de gand sa ii raspund, e un fapt consumat, acum sunt ocupata cu asteptatul lui Fat Frumos :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hormonii tropaitori ai lui iuby vor fi calmati de acum de doamna profesoara, eu nu am de gand sa ma injosesc acceptand capriciile unui baietel excitat care pune mai presus de dragostea noastra , sexul cu o profa focoasa. Sa isi vada de viata, acum ma tot suna insa nu am de gand sa ii raspund, e un fapt consumat, acum sunt ocupata cu asteptatul lui Fat Frumos :doh:

E un lucru bun daca te suna. Mai fierbe-l, dar nu spune "niciodata".

 

E lucru bun si ca a recunoscut usor, poate totusi chiar pe tine te vrea, dar s-a lasat "moale" :cry: (momit) intr-o aventura temporara, ceea ce este usor de inteles in conditia in care ejacula doar dintr-un sarut :doh:

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu daca as fi fata, zau ca nici mucii nu ni i-as arunca pe un barbat pentru care asta este ceva important!

 

Bine ca nu esti fata, ca faza cu mucii... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×