Sari la conținut
Forum Roportal
*ambra*

Sa renunt la virginitate ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Invatarea din propriile greseli. Asta face un barbat bun in pat. Unii au zeci de ani de sex la activ dar, pentru ca nu au invatat din propriile greseli, tot amanti de 2 lei raman.

 

Ba nu! Experienta il face bun la pat. Si nu experienta masurata in ani, atentie! Asta nu inseamna ca indemn barbatul sa fac sex pe unde apuca, cu cine apuca, cum apuca etc.

Experienta, atentia la detalii, cunoasterea femeii, a corpului femeii, a dorintelor ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca barbatii sunt construiti altfel decat femeile... Ei cauta concretul , tu te pierzi in visare ... Imi place cum gandesti dar un barbat nu stiu cat agreeaza ideea asta...Important e sa iei decizia corecta , tu trebuie sa stii singura ce ai de facut ... gandeste-te la ce-ti doresti de la relatia ta, de la omul de langa tine si in caz ca te hotarasti sa renunti la virginitate , pregateste-te pt. orice... e posibil sa ramai cu el dar in aceeasi masura e posibil sa va despartiti ... totul e o loterie...bafta multa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru raspunsuri. PEntru mine a face dragoste cu iubitul este in primul rand o uniune psihica si spirituala. Eu nu vorbeam doar de fizic, virginitatea este o stare care se intinde pe mai multe planuri, fizic, emotional si mental, de ce faceti referire doar la planul fizic??? Eu una nu am mai avut parte nici macar de acele atingeri inainte de el, deci el este primul in toate pentru mine si mi-as dori tare sa fie primul barbat cu care fac dragoste si cu care imi intemeiez o familie.

 

Faptul ca ar putea avea o relatie cu acea femeie imi zdruncina increderea in viitor si in el , in tot ceea ce am cladit pana acum. Deja viitorul mi se pare nesigur, pentru ca simt ca il pierd. In momentul asta as fi in stare sa renunt la legamantul facut mie, de a ma pastra, in speranta ca asta ii va starni interesul din nou. Nu sunt egoista, stiu ca este barbat si ca este tanar, mai tanar ca mine si ca poate nu a rezistat tentatiei, dar sunt gata sa trec peste orice daca as putea avea iubirea lui.

 

Nu stiu daca astept o solutie aici, poate doarsimt nevoia sa ma descarc... acum ma gandeam , oare ce as putea face sa il surprind , sa fiu mai buna decat "cealalta"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai buna in afara de sex? Pai probabil esti, altfel se ducea la aia de tot, daca era mai buna ca tine in privinta altor lucruri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba nu! Experienta il face bun la pat.

Neah... raman la propria parere... capabilitatea de a intelege propriile greseli si de a invata din ele e pe primul loc.

Eu am si un numar de ani si un numar de persoane la activ, teoretic sunt foarte experimentat dar tot nu ma consider bun la pat.... nu pe cat de bun stiu ca as putea fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faptul ca ar putea avea o relatie cu acea femeie imi zdruncina increderea in viitor si in el , in tot ceea ce am cladit pana acum. Deja viitorul mi se pare nesigur, pentru ca simt ca il pierd. In momentul asta as fi in stare sa renunt la legamantul facut mie, de a ma pastra, in speranta ca asta ii va starni interesul din nou. Nu sunt egoista, stiu ca este barbat si ca este tanar, mai tanar ca mine si ca poate nu a rezistat tentatiei, dar sunt gata sa trec peste orice daca as putea avea iubirea lui.

Esti naiva. Si asta se trage tot din cauza virginitatii, pentru ca experienta ta este zero in materie de sex si relatii.

Tu vrei sa te culci cu el [din dragoste], iar el se poate culca cu tine si pe urma sa te paraseasca. Barbatii sunt niste nesimtiti.

Sexul este o nevoie fiziologica, nu se moare din lipsa sexului, dar nici prea bine nu e.

 

Iar virginitatea in ziua de azi.. e egala cu zero. Nu stiu daca ma crezi, dar oamenii fac sex inainte de casatorie.

 

Neah... raman la propria parere... capabilitatea de a intelege propriile greseli si de a invata din ele e pe primul loc.

Eu am si un numar de ani si un numar de persoane la activ, teoretic sunt foarte experimentat dar tot nu ma consider bun la pat.... nu pe cat de bun stiu ca as putea fi.

Si care ar fi greselile tale in pat ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si care ar fi greselile tale in pat ? :roll:

Daca ar fi sa reduc totul la un singur cuvant...ar fi "graba". Rabdarea nu e chiar punctul meu forte.... e mult mai bine decat era pe vremuri... dar... mai am de lucru :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neah... raman la propria parere... capabilitatea de a intelege propriile greseli si de a invata din ele e pe primul loc.

Eu am si un numar de ani si un numar de persoane la activ, teoretic sunt foarte experimentat dar tot nu ma consider bun la pat.... nu pe cat de bun stiu ca as putea fi.

 

Pai exact ce am zis. Experienta nu se masoara in ani. Si nici in femei care ti-au trecut prin pat. Ai avut rabdare sa descoperi ce le place, in pat, acelor femei? Fiecareia ii placea altceva, te asigur. Eh cam asta e experienta... sa stie ca fiecare corp e construit in mod diferit si ca fiecare femeie are alte dorinte.

 

Daca ar fi sa reduc totul la un singur cuvant...ar fi "graba". Rabdarea nu e chiar punctul meu forte.... e mult mai bine decat era pe vremuri... dar... mai am de lucru :salut:

 

Dupa ce ai spus acum, as mai adauga si ca "rabdarea" ta, nu e si "rabdarea" ei. Daca intelegi ce vreau pentru ca sa zic... :o:

 

Valeeei, dar asta ar fi tema altui topic! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Valeeei, dar asta ar fi tema altui topic! :roll:

Deschide-l. :salut:

 

Daca ar fi sa reduc totul la un singur cuvant...ar fi "graba". Rabdarea nu e chiar punctul meu forte.... e mult mai bine decat era pe vremuri... dar... mai am de lucru :o:

Nu pot sa cred ca graba ta este constanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×