Sari la conținut
Forum Roportal
*ambra*

Sa renunt la virginitate ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt frumoase povestile astea de iubire, dar foarte rare!

Si complet iluzioniste. Ele nu exista de fapt, sunt doar in mintea unora.

 

N-am zis asta... :dance3: faptul ca exista ceva la care trebuie sa lucrezi nu inseamna ca e omniprezent. Ca sa fac o analogie, faptul ca trebuie sa dai cateva kg jos nu inseamna ca esti obez dar nici nu inseamna ca nu trebuie sa dai cateva kg jos. :)

Un pic de graba nu strica din cand in cand, asa ca nu vad de ce ai lucra la asta. Ar fi o problema doar daca ar fi constant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt o incuiata insa pur si simplu familia mi-a insuflat niste idei mai aparte, cu toate ca m-au lasat sa aleg. Prietenul meu sustine ca este si el virgin, desi are 22 de ani si mi-a promis ca se va casatori cu mine si ca in noaptea nuntii vom avea cea mai frumoasa noapte de iubire.

 

ce mumooooos :) !

dar u'r parents nu ti-au tolduit ca virtual nu gasesti sfaturi de urmat?

de ce nu-i intrebi pe ei: fa mama, bai taica, se cade sa renunt la virginitate?

cum vi se pare lavstoriul meu de am(o)ar :dance3:?

parerea lor eu zic ca e mai buna decat a tuturor roportalienilor la un loc.

asta daca ei mai traieste.

daca nu, poti incerca o sedinta de spiritism cu ei si tot afli si de pe lumea ailalta daca e mai bine sa ramai cu pecete au ba :roll:!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care el chiar are o relatie cu tipa aia, nu se merita. Pai te culci cu el din disperare? Ca sa il pastrezi? Ca sa o uite pe aia? Astea-s motive? Nu cred ca el va aprecia acest gest al tau si nici tu nu te vei mai aprecia dupa aceea, indiferent daca va functiona sau nu.

Acum, trebuie sa afli daca si ce e intre cei doi. Am o intrebare: parintii lui te plac? Ce relatie ai cu ei? Ca sa stim daca nu au incercat sa bage strambe intre voi... cu povestea cu meditatiile. Si inca ceva: tu de ce nu l-ai confruntat cu asta? Sa ii spui ca a fost vazut in bratele aleia. Sa vezi ce mai are de spus.

Cel mai bine e sa nu mai eviti o confruntare, sa te lamuresti mai repede, nu are rost sa te consumi cu scenarii pe care ti le faci singura, mai bine adevarul direct si gata.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In momentul asta nu cred ca mai are rost sa renunti la himen, la virginitate ai renuntat in momentul in care ai inceput cu pipaielile prin pat, avand in vedere ca virginitatea are mai mult o latura psihica iar tu nu mai poti spune ca esti "pura". Poti avea o discutie cu el, puteti amandoi hotari daca e cazul sau nu sa faceti acum acest pas, dar sunt sigura ca in momentul/ daca te va parasi ii vei scoate ochii ca ti-ai sacrificat acea pielita (complet nefolositoare si neimportanta) pt el. Daca asta asi mai intelege la o fatuca de 16 ani, la o femeie de 24 nu o pricep...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In momentul asta nu cred ca mai are rost sa renunti la himen, la virginitate ai renuntat in momentul in care ai inceput cu pipaielile prin pat, avand in vedere ca virginitatea are mai mult o latura psihica iar tu nu mai poti spune ca esti "pura". Poti avea o discutie cu el, puteti amandoi hotari daca e cazul sau nu sa faceti acum acest pas, dar sunt sigura ca in momentul/ daca te va parasi ii vei scoate ochii ca ti-ai sacrificat acea pielita (complet nefolositoare si neimportanta) pt el. Daca asta asi mai intelege la o fatuca de 16 ani, la o femeie de 24 nu o pricep...

replica bolduita este tare ilogica .....pai daca merg pe '' logica '' ei daca o femeie are un vis erotic unde se produc si pipaieli si orgasme , gata cu virginitatea ???? Mor de ras.... deci regindeste-o :dance3:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

regandeste-o tu de mai multe ori inainte sa o spui. Visul se petrece in subconstient, pipaielile, mangaierile si cine mai stie ce a facut ea cu iubi al ei, sunt ceva voluntar...

 

:dance3:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
regandeste-o tu de mai multe ori inainte sa o spui. Visul se petrece in subconstient, pipaielile, mangaierile si cine mai stie ce a facut ea cu iubi al ei, sunt ceva voluntar...

 

:jester:

serios??? :dance3: deci imaginatia ,discutiile , filme si cartile produc IN CONSTIENT imagini etc etc etc.... deci dupa cum spuneam sa o regindeasca.... caci DORINTELE sunt in CONSTIENT ..... deci alte '' profunzimi'' mai ai???? :) deci ce am spus ramine valabil.....virginitatea psihica nu exista :roll:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Listener, dupa logica ta una care face sex anal in draci dar are himenul intact e la fel de virgina ca una ca nu a vazut in viata ei un mascul dezbracat si nici nu a fost inghesuita pe la colturi? :dance3:

 

virginitatea nu inseamna numai faptul ca intra dansa in transa si ca curge sange, virginitatea pt o femeie are o importanta latura psihica, ideea ca e pt prima oara atinsa de un barbat! Din moment ce domnisoara de mai sus s-a masturbat la comun cu iubi al ei, ca prin sarut, ca manual sau oral e egal, din moment ce s-a ajuns la ejaculare etc... pragul psihic a fost depasit! Himenul a ramas acolo numai ca o formalitate... faptul ca are acea pielita nu ii mai aduce inapoi acea puritate pe care o trambiteaza.

 

Eu personal nu inteleg de ce o femeie la 24 de ani tine in mod deosebit sa pastreze un himen iar pe de alta parte nu se jeneaza sa pipaie si sa fie pipaita de un barbat... daca lucrul asta il pot intelege atunci cand e vorba de o adolescenta la varsta pe care o are autoarea devine neimportant.

 

Daca tinea atat la puritate si toata polologhia, nu ajungea cu domnisorul in pat "sa-l ejaculeze"... daca tot erau in pat si pregatiti, puteau sa se si sexuiasca iar acum nu mai avea aceste probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Listener, dupa logica ta una care face sex anal in draci dar are himenul intact e la fel de virgina ca una ca nu a vazut in viata ei un mascul dezbracat si nici nu a fost inghesuita pe la colturi? :)

 

virginitatea nu inseamna numai faptul ca intra dansa in transa si ca curge sange, virginitatea pt o femeie are o importanta latura psihica, ideea ca e pt prima oara atinsa de un barbat! Din moment ce domnisoara de mai sus s-a masturbat la comun cu iubi al ei, ca prin sarut, ca manual sau oral e egal, din moment ce s-a ajuns la ejaculare etc... pragul psihic a fost depasit! Himenul a ramas acolo numai ca o formalitate... faptul ca are acea pielita nu ii mai aduce inapoi acea puritate pe care o trambiteaza.

 

Eu personal nu inteleg de ce o femeie la 24 de ani tine in mod deosebit sa pastreze un himen iar pe de alta parte nu se jeneaza sa pipaie si sa fie pipaita de un barbat... daca lucrul asta il pot intelege atunci cand e vorba de o adolescenta la varsta pe care o are autoarea devine neimportant.

 

Daca tinea atat la puritate si toata polologhia, nu ajungea cu domnisorul in pat "sa-l ejaculeze"... daca tot erau in pat si pregatiti, puteau sa se si sexuiasca iar acum nu mai avea aceste probleme.

ejaculezi sau ai orgasm si in vis.... o mai fi pur sau pura???? deci LOGICA unde e???? LIPSA ..... daca la tine SEX inseamna pipaiala si cind intra dinsa intr-insa e ca si cum nu o face ( ex cu analul care ESTE SEX CA A intrat) inseamna ca unu sau una care e atins sau atinsa si se simte bine fara sex , gata a facut sex????? deci virginitate psihica NU EXISTA .... mai incearca SA O REGINDESTI .... NU TI-A IESIT :dance3:

multa iubire

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca omori pe cineva in vis esti criminal? :dance3: ai si tu un fix...

daca virginitatea sta numai in acea pielita, DA una care face sex oral sau anal si are himenul intact e, tehnic vorbind virgina!

Editat de MoselAnca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×