Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 13 ore, Enki a spus:

Il votez pentru ca vreau sa ajunga in turul doi, in turul doi nu vreau sa vad pe nici unul din ceilalti

Nu ma intereseaza el ca persoana ce dispute interne are si cu cine in partid, eu il vad ca reprezentant USR-Plus care sunt singurii oameni normali si nepatati din politica.
 

 

 

Și în turul doi tot pe el îl votezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, Stu' a spus:

Și în turul doi tot pe el îl votezi?

Ei, aici nu sunt foarte hotarata, pentru ca Iohannis imi place, pe plan extern ne reprezinta onorabil, e apreciat si are multe relatii, dar PNL-ul este o mizerie de partid care din punctul meu de vedere nu difera prea mult de psd.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
42 minutes ago, Enki said:

Ei, aici nu sunt foarte hotarata, pentru ca Iohannis imi place, pe plan extern ne reprezinta onorabil, e apreciat si are multe relatii, dar PNL-ul este o mizerie de partid care din punctul meu de vedere nu difera prea mult de psd.

Din nefericire mizerii găsim cam în tot spectrul politic de la noi și permanent suntem obligați să discernem din ceea ce ni se oferă sau cum s-ar spune, să alegem răul cel mai mic. În această ordine de idei, cel puțin pe termen scurt, voi vota reprezentanți ai PNL și USR-Plus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Enki a spus:

Ei, aici nu sunt foarte hotarata, pentru ca Iohannis imi place, pe plan extern ne reprezinta onorabil, e apreciat si are multe relatii, dar PNL-ul este o mizerie de partid care din punctul meu de vedere nu difera prea mult de psd.

Totuși, daca nu se folosea de PNL ..Iohannis nu ieșea președinte prima data iar anul acesta , adolescenții de USRisti au capiat împotriva lui de când a revocat -o pe Kovesi. Și nu i-au propus sa îl susțină (și) ei. Foarte mult au pierdut asa! Trebuiau să îl susțină. Oricum fara PNL nu pot guverna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 8/30/2019 at 1:56 PM, Enki said:

Pai uite, Vriies despre ce am putea discuta. Unu la mana ar fi faptul ca se speculeaza ca Luiza e in viata doar pentru faptul ca nu s-a evidentiat niciun ADN la analiza oaselor din padure, s-a specificat doar varsta intre care se incadreaza. Ideea este ca, chiar daca nu ar fi Luiza acolo, este alta fata.

INML a anuntat ca va relua analiza pe toate probele gasite in padure de data asta in speranta ca vor gasi ADN, ceea ce inseamna ca prima analiza s-a facut doar pe o bucata de os.

Ce ar trebui sa comunice clar anchetatorii este de la cate persoane provin resturile umane gasite atat in padure cat si in curte.

Ce ar trebui sa faca familia Alexandrei/Cumpanasu e sa mearga cu o contraexpertiza la rezutatul INML care confirma ADN=ul Alexandrei, asa cum au spus la inceput. Se pare insa ca nu este in interesul celui pe care nu-l mai numesc aici sa se confirme si la contraexpertiza ADN-ul Alexandrei si de aia nu mai auzim nicio vorbulita despre asta.

In casa lui Dinca a fost gasit sange care se pare ca apartinea Luizei (aici am dubii daca nu e doar un fake news pentru ca nu mai stiu unde am auzit asta).

Sunt bijuterii si genti inca neidentificate gasite in masina lui Dinca.

La cine e telefonul Luizei? Se poate depista? Parerea mea e ca a fost gasit de cineva intamplator. Daca era la vreun complice nu se risca ala sa fie gasit activand un cacat de telefon.

Corect, se poate discuta despre toate acestea și în plus despre multe altele. Cum ar fi , de ex., care-i treaba cu polițistul Pistol și cu alți bravi polițiști din zonă,  cu procurorii care au escamotat problema în ciuda faptului că nenorocitul ăsta (nu mai vreau să-i pronunț numele) era monitorizat de ceva ani.  Și ar mai fi...

În legătură cu filmulețul tău, cu faptul că Alexandru Cumpănașu și-ar fi anunțat candidatura la președinție, este o decizie foarte proastă din partea lui dacă mă întrebi pe mine și fără nici un pic de posibilă finalitate. A dat pur și simplu cu bățu-n gard și oricum n-are nicio șansă de a evolua politic speculând această poveste.

Dar asta, reiterez, e o altă discuție care n-are treabă cu problema de facto. Problema e că, pe fondul acestor cazuri dramatice (ale Alexandrei și Luizei), am aflat (dacă încă nu știam) despre nenorocirea și buba mare care există în societatea noastră, despre nenorocirile, complicitățile și relațiile mafiote de la nivel local din multele zone ale țării noastre. Le vom putea rezolva pe astea? Dacă nu acum, atunci când?

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 01.09.2019 la 19:17, Stu' a spus:

adolescenții de USRisti au capiat împotriva lui de când a revocat -o pe Kovesi.

Iohannis a procedat constitutional, legal. Cum ar mai fi putut face apel pe viitor la Curtea Constitutionala daca nu respecta deciziile ei?

Nimeni nu stia atunci cum vor evolua lucrurile, si ma refer strict la faptul ca in urma cu un an putini il vedeau pe Dragnea la puscarie. Poate tocmai demiterea lui Kovesi (pentru care nu trebuie invinovatit Iohannis, ci Dragnea, a determinat lumea sa vina la vot si sa dea peste bot PSD-ului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu! Cum adica Melescanu a acceptat propunerea lui Dancila?!

Cred ca-i o gluma si daca nu e gluma, atunci sa-si revizuiasca acceptarea! Daca nu, atunci sa fie exclus din ALDE!

Cum se poate asa ceva, mai ales din partea unui diplomat roman?!  In ce vremuri traim?! Cum sa nu respecti regulile, daca te-ai inscris intr-un partid, daca faci parte dintr-o organizatie, dintr-un grup?! Unde-i cuvantul dat, unde-i increderea ca te poti baza pe cuvantul dat?!

Sunt uluita de ceea ce se-ntampla si nu numai in tara, nu numai in "vazut"...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Gaslight a spus:

Ai o parere mult prea buna pentru un om (ca sa fiu elegant) care s-a inhaitat cu Dragnea, Tariceanu si Dancila.

Eu am o parere buna despre toti oamenii, despre toata lumea (atat vazuta, cat si nevazuta) si acord, fara nicio exceptie, circumstantele atenuante, sa zic asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×