Sari la conținut
Forum Roportal
xteox

Vise repetate cu diavolul

Postări Recomandate

Daca se intampla asta, e indicat sa mergi la un doctor ca ai avea un pic de ceva pe acolo la deparamentul de somn, dar se poate corecta poate cu o perna mica!!! sau asa un leac simplu sa nu se intimple sa fi deranjat din somn. Se face un test de dormit, am facut si eu si aproape fiecare fiinta umana are ceva pana la urma a fost rezultatul final. Ca-i Apnee sau doar o dezordine numai, dar e bine de stiut sa n-ai oroare sa intri-n pat!!!

 

Am avut asa ceva de 2-3 ori in viata. :) deci n-am probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu l-am visat niciodata pe Diavol :cry: am visat numai diavolite :yahoo:

 

D-astea visez si eu de vreo 7 ani incoace :jester:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

D-astea visez si eu de vreo 7 ani incoace :jester:

 

Ma intreb, oare de ce nu viseaza oamenii si ingerashe... Diavolul, Satana, dracusorii si diavolitele se pare ca sunt mult mai prezenti in visele si dorintele ascunse ale oamenilor ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb, oare de ce nu viseaza oamenii si ingerashe... Diavolul, Satana, dracusorii si diavolitele se pare ca sunt mult mai prezenti in visele si dorintele ascunse ale oamenilor ;)

 

Spunea cineva pe forum, inger in public si diavol in pat :jester: deci nu cred ca trebuie explicatii.

Editat de LaurentiuD1998

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb, oare de ce nu viseaza oamenii si ingerashe...

 

Cu ingerse te intalnesti ziua!!! dar nu prea le vezi, mai mult simti efectul decat prezenta.

 

Nu ti s-a intamplat un mic accident niciodata cand daca nu era o persoana chiar acolo terminai rau de tot??? a fost un inger care te-a scapat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ti s-a intamplat un mic accident niciodata cand daca nu era o persoana chiar acolo terminai rau de tot??? a fost un inger care te-a scapat!!!

 

Nu, nu mi s-a intamplat, intotdeauna mi-am scapat singur pielea! Eu inteleg la ce te referi tu, dar pentru a nu da conotatii religioase lucrurilor, deci fanteziste, numesc astfel de oameni, care sunt in stare sa faca lucruri bune, cu numele de Oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru a nu da conotatii religioase lucrurilor, deci fanteziste, ...

 

 

Eu nu cred in religii si nu interpretez nimic prin prisma religiei!!! as fi ultima pe lista asta, insa de multe ori trecem prin momente inexplicabile in viata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
insa de multe ori trecem prin momente inexplicabile in viata.

 

Asa este si de multe ori constatam ca am visat dinainte ceea ce ni s-a intamplat, de multe ori intr-o forma simbolica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×